گروه حقوق بشر می گوید ایران مردی را در ملاعام «قرون وسطایی» به دار آویخته است

یک گروه حقوق بشر اعلام کرد که ایران روز پنجشنبه یک مرد را در ملاء عام در مقابل جمعیت زیادی به دار آویخت که آخرین اعدامی است که توسط جمهوری اسلامی انجام شده است.

سازمان حقوق بشر ایران مستقر در نروژ اعلام کرد که این مرد ناشناس به اتهام “افساد فی الارض” محکوم شده و در شهر مراغه به دار آویخته شده است.

تایمز اسرائیل گزارش داد که او به اتهامات مربوط به روابطش با زنان مجرم شناخته شد، اما جنایات مشخصی بلافاصله مشخص نشد.

پرچم ایران

پرچم ایران در مقابل ساختمان مقر آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین اتریش دیده می شود. یک گروه حقوق بشر اعلام کرد که ایران اعدام‌های عمومی را در سال جاری افزایش داده است.

محمود امیری مقدم، مدیر سازمان حقوق بشر ایران در بیانیه ای گفت: این قتل “چهره واقعی دولتی را نشان می دهد که سعی می کند با ظلم، تحقیر و ارعاب جامعه عمر خود را طولانی کند.” جامعه جهانی نباید در سال 2023 چنین شیوه های قرون وسطایی را اتخاذ کند.

ایران موشک مرگبار جدیدی را به نمایش گذاشت که روی آن «مرگ بر اسرائیل» نوشته شده بود

تصویری که توسط این گروه ارسال شده است، مردی با چشم‌بند را نشان می‌دهد که در طول روز در کنار دو جلاد ایستاده است. یکی دیگر به نظر می رسد صدها نفر را نشان می دهد که برای تماشای اعدام جمع شده بودند. پشت نوار امنیتی ایستاده بودند.

در برنامه FOX NEWS بخوانید

روزنامه تایمز اسرائیل با استناد به گزارش عفو بین الملل گزارش داد که بعد از چین، ایران بیش از هر کشور دیگری افراد را اعدام می کند. علیرغم تعداد کشته شدگان، اعدام در ملاء عام در ایران نادر است که بیشتر آن در زندان ها انجام می شود.

اعتراض مهسا امینی

تظاهرکنندگان در ایران در خیابان ها فریاد می زنند.

IHR گفت که این کشور در سال 2021 هیچ گونه اعدام در ملاء عام نداشته است. در این گزارش خبری آمده است که این کشور در تلاش برای نگه داشتن مردم در صف در پی موج اعتراضات ضد دولتی، شاهد افزایش اعدام ها است. منتقدان ادعا می کنند که مقامات به طرز وحشیانه ای مخالفان را از طریق محاکمه های دست نشانده و سرکوب آزادی بیان و روند قانونی سرکوب کرده اند.

سازمان حقوق بشر گفت: در پنج ماهه نخست سال جاری، 278 نفر اعدام شده اند.

در اصل منتشر شده است