هدرز چیست و چگونه کار می کند؟

و بیشتر برای مقاصد مسابقه و درگ انجام می گردد در این نوع ریمپ تمامی تغییراتی که در STAGE شهری انجام می گیرد ، انجام گرفته و در عین حال امکان حذف سنسور اکسیژن پایینی جهت حذف کاتالیزور و یا نصب هدرز و تنظیم با کیت مکش استاندارد برقرار می باشد خرید هدرز پراید . وظیفه کیت مکش این است که با افزایش جریان هوای داخل موتور باعث تقویت توان خروجی آن شود؛ به همین خاطر خودروهایی که کیت مکش روی آنها نصب شده است شتاب بهتری نسبت به خودروهای همرده خود دارند. در نهایت باید بگویم مجموعهای که امروز روی این مدل ست آپ شده از اولینهای دنیاست .در نهایت با احتساب هزینه خرید خودرو و تبدیل همه هزینهها به دلار چیزی بیش از 135 هزار دلار برای این خودرو هزینه شده است، که 14 هزار دلار آن فقط مربوط به مجموعه ديفرانسيل است. این نوع فیلتر که به فیلتر هوای اسپرت معروف است اولین گام برای تولید قدرت بیشتر در خودرو بوده که البته باید در انتخاب و نصب آن کمی دقت کرد. صدا یک موج فشار است که از نوسان فشار هوا تولید می شود.

بطور کلی در این نوع ریمپ مصرف براساس سلیقه رانندگی مالک خودرو ، سوخت کاهش نیافته و یا ثابت می ماند و یا اینکه مقدار حدودا یک تا دو لیتر در صد کیلومتر افزایش می یابد چون برای دستیابی به توان و قدرت چشمگیر بیش از 10 درصد نیاز به سوخت بیشتر داریم در این نوع ریمپ از ابتدای دورها و در تمامی نواحی موتور تغییرات مپ ایسیو انجام می گیرد و باعث می شود که موتور خودرو از قدرت و گشتاور چشمگیری برخوردار شود . شدن دود از سیلندرها میشود که همین امر باعث میشود تا نیروی کمتری تلف شود. این فیلتر که در ظاهر با انواع فیلترهای دیگر متفاوت است در حقیقت با تغییر دبی هوای ورودی به موتور یا همان میزان هوای وارد شده به سیلندرها میتواند باعث احتراق کاملتر شود. پیستون های قدرتمند، مواد اولیه فوق العاده باکیفیت در توسعه بلوک موتور دستیابی به اعداد بالاتر را نیز ممکن ساخته است. و ایراداتی چون کوپ اولیه شروع حرکت و سرگاز و تاخیر در یچه برقی را برطرف نمود .

و میتوان دمای موتور را در حالت های ترافیکی و شهری با کاهش دمای فن در حد پایینتری کنترل نمود .و در صورت درخواست مالک به میزان دلخواه کاتاف یا همان دورنهایی موتور را تغییر داد . کیت کامل این فیلتر برای هر خودرویی متفاوت است در نتیجه با طراحی اصولیتر و متناسب با شکل خودرو و موتور آن میتواند بهتر عمل کند. این خودرو هم برای علاقه مندان و نیز در اکثر مسابقات تبدیل به یک اسطوره شده است و همچنان حضور این مرد به اصطلاح سالخورده ولی سرد و گرم چشیده روزگار خالی از هیجان نیست و هنوز هم جزو برترین هاست . هدرز و کیت مکش دو قطعه ای بسیار مهم در بین علاقه مندان به صنعت خودرو و به خصوص علاقه مندان به تیونینگ موتور میباشد. هدرز و کیت مکش. بعنوان مثال حجم موتور توسط پیستون بزرگتر بیشتر شده و کانالهای ورودی و خروجی هوا و دود پورت پولیش شده و میل سوپاپهای افتر مارکت نصب گردیده و فلایویل سبک شده باشد و به همراه آن هدرز و کیت مکش نصب گردیده باشد . در موتور های احتراق داخلی ، دود حاصل از احتراق در سیلندر ها باید خارج گردد تا سیکل احتراق مجددا با مکش هوای تازه به درون سیلندر ها تکرار می شود .

اگر امکان دارد آن را در جلوی هواکش یا هود کاپوت قرار دهید تا بتواند هوای بیشتری را به موتور تحویل دهد. زمان تحویل لذت ببرید. تغییرات این نوع ریمپ حدود 5 درصد افزایش توان و گشتاور در زمان شتابگیری و در زمان وارد شدن بار به موتور و حداکثر تا 15 درصد افزایش شتاب و در حالت کولر گیری یا تعداد سرنشین بیشتر می باشد . البته گیربکس ۱۰ سرعته جدید و سیستم زمان بندی متغیر سوپاپها در موتور این خودرو سبب میشوند لگها و تاخیرهای توربو تقریبا به باد فراموشی سپرده شوند و حین شتابگیری با خود بگویید: «فورد برای این نسل از ماستنگ سنگ تمام گذاشته است! همچنین چون نصب این وسیله ساده است اکثر افراد آن را به عنوان بهترین راه برای افزایش قدرت موتور خودروی خود میدانند. یکی از موارد مهم در انجام ریمپ ایسیو توسط مرکز تاپ تیونینگ سازگار نمودن نرم اافزار ایسیو با بنزینهای موجود می باشد که تاثیر بسزایی در عدم هدر رفت قدرت موتور و بهینه سازی مصرف سوخت دارد . با توجه به بالا رفتن هزینه های سوخت در کشور و لزوم صرفه جویی در مصرف سوخت این نوع ریمپ صرفا جهت کاهش مصرف سوخت و تنظبم دمای موتور در مرکز تاپ تیونینگ قابل انجام می باشد .