منابع می گویند ، تونی بلینکن در Biden Admin یک شغل برتر را بدست خواهد آورد

آژانس آنادولو / گتی
آژانس آنادولو / گتی

قبل از اینکه همه آرا در ایالاتی که رئیس جمهور بعدی را تعیین می کنند شمارش شود ، گفتگوها در مدار سیاست خارجی نامزد دموکرات جو بایدن حول یک نفر شدت گرفته بود: تونی بلینکن.

طبق منابع متعددی که با روزنامه دیلی بیست صحبت کردند ، بلینکن ، که در دوره دوم ریاست جمهوری باراک اوباما به عنوان معاون وزیر امور خارجه خدمت می کرد ، برای دو سمت با نفوذ در یک دولت بالقوه بایدن در نظر گرفته شده است: وزیر امور خارجه و مشاور امنیت ملی. منابع آگاه گفتند که مذاکرات در روزها و هفته های اخیر بیشتر اتفاق افتاده است ، زیرا مبارزات انتخاباتی به یک آزمایشی نزدیک نزدیک شده است.

این بحث ها در حالی است که مقامات مبارزات انتخاباتی بایدن تأکید کرده اند که تمرکز آنها صرفاً پیروزی در انتخابات علیه دونالد ترامپ رئیس جمهور است.

یک منبع آگاه از گفتگوها ، با اشاره به وزیر امور خارجه و مشاور امنیت ملی ، گفت: “او برای دو شغل آماده شده است.” “او قرار است یکی یا دیگری شود.”

Blinken برای دهه ها یکی از تجهیزات اصلی در Bidenworld بوده است. وی مشاور اصلی سیاست خارجی بایدن در کمیته روابط خارجی سنا بود ، جایی که از محکومیت های ژئوپلیتیک وی – و مشخصات وی به عنوان یک مذاکره کننده – اصلاح شد. وی سپس بایدن را در اولین دوره ریاست جمهوری اوباما به کاخ سفید برد و به عنوان مشاور امنیت ملی معاون رئیس جمهور خدمت کرد. بلینکن به عنوان معاون وزیر امور خارجه یکی از شخصیت های اصلی فروش کنگره در توافق هسته ای 2015 ایران بود.

در حالی که وزیر امور خارجه شاید بیشترین دنباله جایزه باشد که بلینکن یکی از مدعیان اصلی آن است ، دو منبع آشنا به روزنامه دیلی بیست گفتند که وی همچنین برای مشاور امنیت ملی در حال بررسی است و تصمیم بایدن به این بستگی دارد که آیا او می خواهد یکی از آنها را حفظ کند نزدیکترین دستهای سیاسی او در نزدیکی کاخ سفید است.

منبع آشنا گفت: “از آنجا که او بسیار بایدن است و سالهاست که وجود دارد ، این نوع رابطه معمولاً ابتدا به مشاور امنیت ملی منتهی می شود ، سپس شاید شما به ایالت بروید. “منطق بسیار قوی به نظر می رسد.”

بلینکن در انتخابات عمومی جایگزین و سخنگوی نخست وزیر مبارزات انتخاباتی بایدن بود ، و دستور کار بایدن را به عنوان بازگشت به چند جانبه گرایی سنتی ، به ویژه در مورد بازسازی توافق هسته ای ایران و توافق های تغییر آب و هوا پاریس ارائه داد. خود بایدن از این وضعیت در مسیر استقبال کرده است.

بلینکن به “اطلاعات” گفت: “هیچ یک از چالش های بزرگی که ما با آن روبرو هستیم ، اعم از تغییر آب و هوا یا مهاجرت گسترده یا اختلال در فن آوری یا بیماری همه گیر ، توسط هر کشوری که به تنهایی اقدام کند ، حتی یک کشور به اندازه کشور خودمان قابل مقابله نیست.” Matters ”پادکست ماه گذشته ، بازتاب خط سخنرانی بایدن در سیاست خارجی ژوئیه 2019.

Blinken بلافاصله به درخواست نظر پاسخ نداد. سخنگوی انتقال بایدن-هریس گفت: “تیم انتقال بایدن-هریس هیچ تصمیمی برای پرسنل قبل از انتخابات نمی گیرد.”

نامزد مورد انتظار بلینکن برای هر دو شغل تعجب چندانی برای ناظران بایدن نخواهد داشت. مدت ها تصور می شد وی یکی از بهترین گزینه ها برای وزیر امور خارجه است. دیگر افرادی که برای اداره Foggy Bottom نامزد می شوند عبارتند از سوزان رایس ، سفیر سازمان ملل متحد و مشاور امنیت ملی اوباما ، و سناتور کریس کوونز ، همکار بایدن ، دلاوران. یکی از منابع گفت ، دوست نزدیک سناتور کریس مورفی (D-CT) نیز نامزد اسب سیاه است.

منبع آگاه از بحث گفت ، رایس از طرف خود هنوز شانس وزیر خارجه را دارد ، به شرطی كه تیم بایدن بتواند جمهوری خواهان سنا را متقاعد كند تا مانع معرفی وی نشوند. انتظار می رود آخر هفته آخر مکالمات درباره مقام های ارشد در میان دستیاران و مشاوران بایدن افزایش یابد.

سناتور رون جانسون (R-WI) به عنوان بخشی از تحقیقات خود در مورد بایدن ، پسرش هانتر و بوریسما ، شرکت انرژی اوکراین ، در ماه سپتامبر با بلینکن مصاحبه کرد. جانسون برای دستیابی به اطلاعات بیشتر در مورد اینکه آیا دولت اوباما به دلیل عضویت در هیئت مدیره بوریسم هانتر سیاست اوکراین را تغییر داده است ، از بلینکن و دیگر مشاوران ارشد قبلی بایدن شهادت گرفت. گزارش جانسون نتیجه ای نداشت و فقط دو بار بطور گذرا از Blinken نام برد.

در حالی که بلینکن با بایدن ارتباط عمیقی دارد ، سیاست خارجی او اغلب برای مترقیانی که قول همکاری نزدیک با آنها را دارد بسیار عجیب و غریب است ، وی به این موضوع اشاره کرد که در جریان انتخابات به شاخه ای در حال رشد از متخصصان سیاست های ظالمانه مراجعه کند. برخی آن را نشانه ای از برنامه سریع بایدن برای کارهای دولتی در خارج از کشور می دانند که شامل برخی از اولویت های چپ گرایانه است.

مبارزات انتخاباتی بایدن از زمان شناخته شدن تشکیل آن در مورد روند انتقال آنها ساکت بوده است. اما آنها در روزهای اخیر سرنخ هایی را حذف کرده اند که برخی کاملاً آشکار است و این نشان می دهد که آنها اقدامات معمول مرتبط با تغییر دولت را انجام می دهند.

در اوایل این هفته ، مقامات یک صفحه فرود وب سایت را راه اندازی کردند تا مبهمانه قرارهای آینده را تحریک کنند. از بعد از ظهر جمعه ، این بخش فقط یک پاراگراف داشت: “مردم آمریکا تعیین خواهند کرد که چه کسی به عنوان رئیس جمهور بعدی ایالات متحده خدمت خواهد کرد” “رای گیری هنوز در چندین ایالت سراسر کشور در حال شمارش است. بحران های پیش روی کشور شدید است – از بیماری همه گیر تا رکود اقتصادی ، تغییرات آب و هوایی تا بی عدالتی نژادی – و تیم انتقال به سرعت آماده می شود تا دولت بایدن-هریس بتواند در روز اول به زمین حمله کند. “

انتخابات 2020: نتایج زنده

بیشتر بخوانید در The Daily Beast.

اخبار مهم ما را هر روز در صندوق ورودی خود وارد کنید. ثبت نام کن!

عضویت روزانه جانور: Beast Inside عمیقاً در داستانهایی که برای شما مهم هستند ، می پردازد. بیشتر بدانید.