مطالعه بزرگ از قرص ترکیبی ارزان برای کاهش خطرات قلب پشتیبانی می کند

یک قرص روزانه با ترکیب چهار داروی کلسترول و فشار خون همراه با آسپرین با دوز پایین خطر یک حمله قلبی ، سکته مغزی و مرگ ناشی از قلب را در یک مطالعه بزرگ بین المللی تقریباً یک سوم کاهش می دهد که انتظار می رود منجر به استفاده گسترده از این “پلی پیل” شود رویکرد.

بیش از یک دهه است که پزشکان در حال آزمایش هستند که آیا ارزان بودن قرص های ترکیبی همه در یک می تواند جلوگیری از بیماری های قلبی ، قاتل برتر در جهان را آسان کند. نتایج روز جمعه ارزش آنها را نشان می دهد – و نه فقط برای ملت های فقیر.

دکتر سلیم یوسف از دانشگاه مک مستر در همیلتون ، انتاریو گفت: “این برای همه کشورهای معقول است.” “اگر کشورهای ثروتمند سود را نمی خواهند ، این اختیار آنهاست.”

او به سرپرستی مطالعه کمک کرد و در یک کنفرانس انجمن قلب آمریکا نتایج داد. آنها همچنین توسط مجله پزشکی نیوانگلند منتشر شده اند.

حداقل نیمی از دو شرکت polypill را در خارج از ایالات متحده به فروش می رسانند ، از جمله چندین مورد در اروپا ، اما چندان مورد استفاده و بازاریابی نیستند. پزشکان تا حدودی اکراه داشته اند زیرا هیچ مطالعات بین المللی بزرگی نشان نداده است که می توانند حملات قلبی و مرگ را کاهش دهند – نه تنها عوامل خطر مانند فشار خون بالا.

یوسف گفت: “من فکر می کنم این با نتایج ما تغییر خواهد کرد.”

یک کارشناس مستقل موافقت کرد.

دکتر یوجین یانگ ، متخصص قلب دانشگاه واشنگتن که یک پانل پیشگیری از بیماری های قلبی را برای کالج قلب و عروق آمریکا هدایت می کند ، گفت: این مطالعه بسیار مهم است و “بهترین داده هایی که تاکنون در مورد پولیپیل ها داریم”.

وی گفت ، در ایالات متحده ، “من قطعاً می توانستم ببینم” که از پلی پیل در مکانهایی با اختلاف بزرگ بهداشتی و دسترسی به مشکلات مراقبت استفاده می کند. یک مطالعه کوچک سال گذشته در آلاباما پیشنهاد سود داشت.

مطالعه جدید Polycap ، قرصی از Cadila Pharmaceuticals Ltd. مستقر در هند را شامل سه داروی فشار خون (آتنولول ، رامیپریل و هیدروکلروتیازید “قرص آب”) به علاوه یک استاتین کاهش دهنده کلسترول آزمایش کرد. این دارو در هند با قیمت حدود 33 سنت در هر قرص به فروش می رسد.

محققان بیش از 5700 نفر را ثبت نام كردند كه در درجه اول در هند و فیلیپین به اضافه كلمبیا ، كانادا ، مالزی ، اندونزی ، بنگلادش ، تانزانیا و تونس قرار داشتند. مردان حداقل 50 سال و زنان حداقل 55 سال داشتند. همه به دلیل فشار خون بالا ، دیابت یا سایر شرایط در معرض خطر متوسط ​​مشکلات قلبی بودند.

آنها به دو گروه تقسیم شدند و به آنها دوز پایین آسپرین (75 میلی گرم) ، پلی پیل به تنهایی ، پلی پیل به علاوه آسپرین یا قرص های دارونما داده شد. به یک گروه ویتامین D اختصاص داده شد ، اما این نتایج هنوز در دسترس نیست. نه شرکت کنندگان و نه پزشکان آنها نمی دانستند چه کسی چه چیزی را مصرف می کند تا پایان مطالعه.

این مطالعه قرار بود به مدت پنج سال انجام شود و 7000 نفر را شامل شود ، اما مشکلات انتقال دارو و بیماری همه گیر ویروس کرونا محققان را مجبور به کوتاه کردن آن کرد. به طور متوسط ​​پس از گذشت بیش از چهار سال ، آسپرین به تنهایی تفاوت قابل توجهی ایجاد نکرد و پلی پیل به تنهایی روند سودآوری متوسط ​​را نشان داد.

با این حال ، پلی پیل به علاوه آسپرین ارزش واضحی از خود نشان داد و مشکلات مربوط به قلب و مرگ و میر را تا 31٪ کاهش داد. در حدود 4٪ از افراد این گروه در مقایسه با 6٪ از قرصهای دارونما ، در اثر پیگیری یکی از مشکلات قلبی درگذشته یا رنج می برند.

عوارض جانبی حداقل بود. یوسف گفت ، حدود 1.5 درصد بیشتر از مصرف کنندگان پلی پیل دچار سرگیجه یا فشار خون پایین هستند ، اما اگر این اتفاق بیفتد می توان آنها را به دوز کمتری تغییر داد.

آنوشکا پاتل ، متخصص قلب در بیمارستان رویال پرنس آلفرد در سیدنی ، استرالیا ، متخصص دیگری که هیچ نقشی در این کار نداشت ، گفت: “ما اکنون شواهد مستقیم داریم” از چندین مطالعه با نتایج کاملاً ثابت و هیچ گونه نگرانی در مورد ایمنی در مورد ارزش پولیپ ها.

وی گفت: “تأثیرات بهداشت عمومی … می تواند بسیار زیاد باشد.”

بودجه این مطالعه توسط Wellcome Trust ، خیریه انگلیسی که از تحقیقات پشتیبانی می کند ، تأمین شد. داروسازی کادیلا؛ و سایر سازمانهای تحقیقاتی دولتی و خصوصی.

یوسف گفت كه شركت های تولید پلی پیل برای فروش این قرص ها در كشورهای مختلف نیاز به تأیید تنظیم كنندگان دارند و ممكن است تولیدكنندگان داروهای عمومی با بیمه های بزرگ همراه شوند تا این روش درمانی را ارائه دهند. وی امیدوار است کمیته های راهنما و گروه هایی مانند Wellcome Trust ، فدراسیون جهانی بهداشت و سازمان بهداشت جهانی از این روش حمایت کنند. بسیاری از افراد این مفهوم را در مجلات پزشکی تبلیغ کرده اند.

___

وزارت بهداشت و علوم آسوشیتدپرس از بخش آموزش علوم موسسه پزشکی هوارد هیوز پشتیبانی می کند. AP فقط مسئولیت کلیه مطالب را بر عهده دارد.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>