مشاور ارشد رهبر انگلستان برای کناره گیری در میان جنگ قدرت

لندن (AP) – مشاور ارشد نخست وزیر انگلیس ، بوریس جانسون ، قصد دارد در پایان سال پس از نبرد کبودی برای نفوذ در قلب دولت انگلیس که از تنش ها بر سر Brexit و بیماری همه گیر COVID-19 تقویت شده است ، از قدرت کناره گیری کند.

کامینگز اواخر پنجشنبه شب در میان حدس و گمان ها مبنی بر ترک دولت ، به بی بی سی گفت که قصد دارد تا کریسمس “عمدتا زائد” شود. مفسران سیاسی گفته بودند کامینگز پس از انکار انتصاب یکی از متحدانش به عنوان رئیس ستاد جانسون ، از سمت خود کناره گیری خواهد کرد.

کامینگز ، معمار ارشد کمپین خروج انگلیس از اتحادیه اروپا ، از زمان نخست وزیری جانسون پس از نخست وزیری جانسون ، شخصیتی تفرقه افکن در داخل دولت محافظه کار بوده است. موقعیت او در اوایل سال جاری تضعیف شد ، زیرا او پس از انعقاد قرارداد COVID-19 صدها مایل در انگلیس عبور کرد و قوانین ملی قفل را نقض کرد.

این قسمت به شکایات اعضای ارشد حزب محافظه کار جانسون مبنی بر اینکه کامینگز و دیگر مشاوران منتخب در دفتر داونینگ استریت نخست وزیر به طور موثری دولت را اداره می کنند ، وزیران و پارلمان را به حاشیه می برد.

برنارد جنکینز ، رئیس کمیته تأثیرگذار قانونگذاران محافظه کار ، گفت که استعفای کامینگز فرصتی برای جانسون است تا “نحوه عملکرد دولت را تنظیم کند”.

جنكینز به بی بی سی گفت: “من پیشنهاد می كنم كه سه كلمه وجود داشته باشد كه باید به واژه های اصلی در داونینگ استریت تبدیل شوند – آنها احترام ، صداقت و اعتماد هستند.” “و مطمئناً در روابط بین ماشین داونینگ استریت و حزب پارلمانی ، یک حس بسیار قوی وجود داشته است که در ماه های اخیر فقدان بوده است.”