مشاور ارشد رهبر انگلستان برای کناره گیری در میان جنگ قدرت

لندن (AP) – مشاور ارشد نخست وزیر انگلیس ، بوریس جانسون ، قصد دارد در پایان سال پس از نبرد کبودی برای نفوذ در قلب دولت انگلیس که از تنش ها بر سر Brexit و بیماری همه گیر COVID-19 تقویت شده است ، از قدرت کناره گیری کند.

کامینگز اواخر پنجشنبه شب در میان حدس و گمان ها مبنی بر ترک دولت ، به بی بی سی گفت که قصد دارد تا کریسمس “عمدتا زائد” شود. مفسران سیاسی گفته بودند کامینگز پس از انکار انتصاب یکی از متحدانش به عنوان رئیس ستاد جانسون ، از سمت خود کناره گیری خواهد کرد.

کامینگز ، معمار ارشد کمپین خروج انگلیس از اتحادیه اروپا ، از زمان نخست وزیری جانسون پس از نخست وزیری جانسون ، شخصیتی تفرقه افکن در داخل دولت محافظه کار بوده است. موقعیت او در اوایل سال جاری تضعیف شد ، زیرا او پس از انعقاد قرارداد COVID-19 صدها مایل در انگلیس عبور کرد و قوانین ملی قفل را نقض کرد.

این قسمت به شکایات اعضای ارشد حزب محافظه کار جانسون مبنی بر اینکه کامینگز و دیگر مشاوران منتخب در دفتر داونینگ استریت نخست وزیر به طور موثری دولت را اداره می کنند ، وزیران و پارلمان را به حاشیه می برد.

برنارد جنکینز ، رئیس کمیته تأثیرگذار قانونگذاران محافظه کار ، گفت که استعفای کامینگز فرصتی برای جانسون است تا “نحوه عملکرد دولت را تنظیم کند”.

جنكینز به بی بی سی گفت: “من پیشنهاد می كنم كه سه كلمه وجود داشته باشد كه باید به واژه های اصلی در داونینگ استریت تبدیل شوند – آنها احترام ، صداقت و اعتماد هستند.” “و مطمئناً در روابط بین ماشین داونینگ استریت و حزب پارلمانی ، یک حس بسیار قوی وجود داشته است که در ماه های اخیر فقدان بوده است.”

مطالب دیدنی  در مواجهه با مخالفت مقامات لبنانی، سازمان ملل از طرح کمک به پناهندگان سوری به دلار عقب نشینی کرد