مسافران شکرگذاری سعی می کنند به مقصد برسند ، ویروس را از دست می دهند

آمریکایی ها ، میلیون ها نفر از آنها برخلاف توصیه های مقامات بهداشت عمومی سفر کردند ، سعی کردند قبل از اینکه در کنار خانواده شان برای شکرگذاری ، از تعطیلات بازسازی شوند با افزایش تعداد پرونده ها و تلفات ، در امان بمانند.

لیلی رابرتز ، 19 ساله ، گفت که قبل از رفتن به خانه به شهرستان مارین در شمال کالیفرنیا ، برای آزمایش COVID-19 در فرودگاه بین المللی سانفرانسیسکو آزمایش کرده است.

رابرتز گفت: “من از این بابت نگران نیستم زیرا در معرض خطر نیستم.” “با این حال ، من بخاطر والدینم از قوانین و احتیاط ها پیروی می کنم. به همین دلیل در حال آزمایش هستم زیرا نمی خواهم آن را به خانه خود بیاورم. “

سفرهای شکرگذاری به طور سنتی با پستی و بلندی هایی همراه است اما امسال مسافران برای دور شدن از طریق اجتماع ضمن جابجایی در جمعیت ، این حتی پر بارتر است.

لکسی کوزانو ، 23 ساله ، روز چهارشنبه گفت که در راه رفتن از میامی به هارتفورد ، کنتیکت ، با افرادی که در پایانه های فرودگاه بسیار نزدیک ایستاده اند ، برخی از آنها ماسک ندارند یا آنها را به طور نا مناسب استفاده نمی کنند ، مواجه شده است.

وی گفت: “این برای من فقط کمی طاقت فرسا و بسیار تکان دهنده بود. شما نمی توانید در شعاع 6 فوت حرکت کنید بدون اینکه به کسی ضربه بزنید یا با فردی کنار خود نفس بکشید.” “این فقط کمی دیوانه بود.”

وی گفت مسافران در هواپیما ایمن تر عمل نمی کنند.

کوزانو ، که اخیراً کار خود را در میامی انجام داده است ، گفت: “مردم فقط بدون ماسک خود در بیرون از خانه بودند.” “من آنها را دیدم که از دستشویی ، از راهروها پایین و بدون ماسک به عقب و جلو می رفتند ، و حالم شبیه بود ، حالا این کمی مسخره است.”

“شما می دانید ، ترس اصلی که مردم معمولاً از هواپیما می کنند این است:” آیا ما سقوط خواهیم کرد؟ “” وی افزود: “اما امروز بیشتر شبیه این بود:” من در همان هوایی که در اینجا وجود دارد نفس می کشم و مردم فقط بسیار بی مسئولیت هستند. بنابراین این وحشت اصلی بود. “

برای خوان موجوتا که چهارشنبه شب از آریزونا به ویلمینگتون ، کارولینای شمالی پرواز کرد ، اوضاع کمی تنگ به نظر می رسید.

موجوتا به WWAY-TV گفت: “اولین پرواز بسیار كلاستروفوبیك بود.” “بسیاری از مردم. خیلی جمع شده اما پرواز دوم چندان بد نبود. “

طبق اعلام دانشگاه جان هاپکینز ، بیش از 12.7 میلیون آمریکایی از ابتدای ابتلا به بیماری همه گیر این ویروس را تشخیص داده اند و مرگ و میر بیش از 262200 نفر است.

داده ها نشان می دهد میانگین غلتکی هفت روزه برای موارد جدید روزانه در ایالات متحده طی دو هفته گذشته از 127،487 در 11 نوامبر به 175809 در روز پنجشنبه افزایش یافته است. در آن زمان میانگین هفت روزه مرگ و میرهای جدید از 1044 به 1658 افزایش یافت.

میلیون ها آمریکایی علی رغم هشدار و درخواست مقامات منتخب و بهداشتی در تعدادی از ایالت ها برای ماندن در خانه و کوچکتر از حد معمول نگه داشتن تعطیلات ، پیش از روز شکرگذاری به آسمان ها و بزرگراه ها رفتند.

کوزانو گفت که وی پس از فرود در فرودگاه بین المللی بردلی در کنتیکت واقعاً آزمایش شد و به او گفته شد که انتظار می رود طی دو تا سه روز نتیجه بگیرد.

صرف نظر از نتایج آزمایش خود ، وی گفت كه قصد دارد یك یا دو ماه در كنتیكات قرنطینه كند تا مطمئن شود كه اگر در تعطیلات به این بیماری آلوده شود ، فرد دیگری را آلوده نخواهد كرد. او به عنوان مدیر عامل در یک شرکت رسانه ای کار می کند و می تواند کار را از راه دور انجام دهد.

برای اکثر افراد ، ویروس کرونا جدید علائم خفیف یا متوسطی را ایجاد می کند ، مانند تب و سرفه که طی دو تا سه هفته برطرف می شوند. برای برخی – بخصوص افراد مسن و افراد دارای مشکلات بهداشتی موجود – می تواند باعث بیماری شدیدتری از جمله ذات الریه و مرگ شود.

__

پیترز از میلواکی گزارش داد. روزنامه نگار AP ، هاون دالی از سانفرانسیسکو کمک کرد.