شرکت هواپیمایی ارزان قیمت FlyDubai پس از معامله پروازهای اسرائیل را آغاز می کند

دبی ، امارات متحده عربی (AP) – شرکت هواپیمایی ارزان قیمت FlyDubai پروازهای منظم خود را به تل آویو از روز پنجشنبه آغاز کرد ، این آخرین نشانه توافق عادی سازی بین امارات و اسرائیل است.

پرواز FlyDubai با شماره FZ1163 پس از 3 ساعت و 20 دقیقه پرواز در ساعت 11:38 صبح در فرودگاه بین المللی بن گوریون نشست. توسط خدمه زمینی به استقبال آب رفت. سپس بنیامین نتانیاهو ، نخست وزیر اسرائیل ، با مدیر عامل شرکت FlyDubai ، گایث الغیث ، که در آن پرواز بود ، ملاقات کرد.

پرواز برگشت FZ1164 که کمی بیش از 2 ساعت طول کشید ، ساعت 6:37 بعد از ظهر وارد فرودگاه بین المللی دبی شد. گردشگران اسرائیلی گذرنامه اسرائیلی خود را به روزنامه نگاران تماشا می کردند که هنگام ادعای چمدان وارد می شوند.

شرکت هواپیمایی اسرائیلی El Al قرار است پروازهای خود را از دسامبر به دبی ، مرکز گردشگری مملو از آسمان خراش امارات متحده عربی ، فدراسیون هفت شیخ نشین از جمله ابوظبی آغاز کند.

امارات و اسرائیل تلاش خود را برای عادی سازی روابط در ماه سپتامبر در یک مراسم کاخ سفید که توسط دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا برگزار شد ، رسمی کردند. دو کشور قبلاً روابط ساکت و آرام داشتند ، اما با گذشت زمان ، تماس های تلفنی اکنون بین کشورها برقرار می شود ، گردشگران شروع به ورود می کنند و هیئت های تجاری به دنبال معاملات در هر دو کشور هستند.

فلسطینی ها که در جستجوی کشور مستقل خود با اسرائیل چندین دهه درگیری دارند ، اکثراً از این توافق خارج شده اند. فلسطینی ها عمدتا تلاش های عادی سازی امارات متحده عربی و همچنین بحرین و سودان را به عنوان خنجری از عقب عربهای خود قلمداد کرده اند.

اماراتی ها در زمان معامله آن را “توقف الحاق” اراضی کرانه باختری ادعا شده توسط فلسطینی ها در ازای به رسمیت شناختن امارات توصیف کردند. اما نتانیاهو اصرار داشت که اسرائیل فقط برنامه های خود را برای الحاق شهرک های کرانه باختری به حالت تعلیق درآورده است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>