شرکتهای آلمانی از ژانویه انتظار کمک کمتری برای ویروس کرونا دارند

برلین ، 3 دسامبر (رویترز) – نخست وزیران دولت محافظه کار روز پنجشنبه گفتند ، شرکت های آلمانی که تحت تصمیم تصمیم به مهار جزئی برای کاهش سرعت همه گیر COVID-19 قرار دارند ، باید از ژانویه به بعد انتظار کمک کمتری را داشته باشند.

آنگلا مرکل ، صدراعظم و رهبران ایالت روز چهارشنبه توافق کردند اقدامات محدود کننده ای را که برای مهار موج آلودگی های جدید به ویروس کرونا طراحی شده تا 10 ژانویه تمدید کنند.

این اقدامات ، که از 2 نوامبر اعمال شده بود و قرار بود در 20 دسامبر منقضی شود ، شامل بسته نگه داشتن رستوران ها ، کافه ها ، هتل ها ، سالن های ورزشی و اماکن تفریحی است.

برلین 15 میلیارد یورو (18 میلیارد دلار) برای ماه نوامبر و 17 میلیارد یورو برای ماه دسامبر برای جبران خسارت به شرکت های متضرر از طریق طرحی اختصاص داده است که به آنها اجازه می دهد تا 75٪ از فروش ماهانه خود را مطالبه کنند.

اما مایکل کرچمر نخست وزیر زاکسن و مارکوس سودر رهبر باواریا هر دو گفتند که این طرح از ژانویه به بعد تغییر خواهد کرد که به معنای کمک دولت کمتر برای هر شرکت است.

کرچمر به پخش کننده MDR گفت: این طرح جدید باید به شرکت ها کمک کند تا هزینه های ثابت را پوشش دهند ، اما سود از دست رفته یا کمبود درآمد خود کارآفرینان را جبران نمی کند.

وی افزود ، حمایت دولت دیگر نمی تواند به اندازه ماه های نوامبر و دسامبر گسترده باشد زیرا در مدت زمان طولانی بیش از حد هزینه بر بود.

سویدر گفت که دولت فدرال در حال کار بر روی جزئیات طرح جدید است ، اما اکنون مشخص شده است که شرکت ها باید خود را برای حمایت کمتر آماده کنند.

سویدر به RTL / ntv گفت: “كمك دولت به میزان 75 درصد خسارت فروش در ماه های نوامبر و دسامبر موجود است. شما نمی توانید این كار را برای همیشه انجام دهید. بنابراین ، از ژانویه پشتیبانی كمتری ، اما با طراحی گسترده تر ، برای بخشهای بیشتری پشتیبانی می شود.”

وزیر دارایی آلمان اولاف شولز هفته گذشته گفت كه قصد دارد قرض الحسنه سال آینده خود را برای تأمین مالی كمكهای اضطراری برای مشاغل طی موج دوم بیماری همه گیر COVID-19 تقریباً دو برابر افزایش دهد.

کمیته بودجه پارلمانی روز جمعه با رقم تقریبا 180 میلیارد یورویی بدهی برای سال 2021 موافقت کرد ، دومین مقدار خالص وام جدید در تاریخ آلمان پس از جنگ. (1 دلار = 0.8237 یورو) (گزارش مایکل نیانابر ؛ ویرایش فیلیپا فلچر)

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>