سوئیس به وسلنیتسکایا تعظیم می کند ، و غارت را به روسیه می فرستد

یوری ماریانوف / گتی
یوری ماریانوف / گتی

لندن – سوئیس می داند که تحقیقات خود در مورد کلاهبرداری 230 میلیون دلاری روسیه توسط دارایی های کرملین ، از جمله وکلای ترامپ برج ناتالیا وسلنیتسکایا فاسد شده است ، اما هنوز هم قصد دارد تقریبا تمام وجوه سرقت شده را به مردان متهم به شرکت در یکی از بدنام ترین جنایات مالی جهان

دادستانی عمومی سوئیس در نامه ای که توسط دیلی بیست مشاهده كرد ، می گوید كه قصد دارد 99 درصد از دارایی های مسدود شده متعلق به یك متهم کلاهبردار روسی و 100 درصد از دارایی های متعلق به رئیس سندیکا جرایم روسی را پس دهد.

گفته می شود این درآمد غیرقانونی از بزرگترین کلاهبرداری عمومی روسیه بوده است که منجر به ایجاد قوانین جهانی ضد فساد شده است که با امضای قانون مگنیتسکی در سال 2012 توسط رئیس جمهور اوباما آغاز شد.

یک سال قبل از آن ، مقامات در سوئیس شروع به مسدود کردن بیش از 10 میلیون دلار کردند که به حساب های بانکی سوئیس از روسیه منتقل می شد. این پول بخشی از کلاهبرداری و کلاهبرداری گسترده ای بود که توسط سرگئی مگنیتسکی کشف شد ، که پس از آن زندانی شد و پس از ضرب و شتم توسط مقامات روسیه برای مرگ رها شد.

قوانين ضد فساد به نام وي اكنون در هفت كشور وضع شده است كه قوانيني در كشورهاي ديگر به همراه اتحاديه اروپا در انتظار است.

وسلنیتسکایا ، که در ژوئن 2016 با دونالد ترامپ جونیور ، جارد کوشنر و رئیس ستاد انتخاباتی ترامپ ، پل مانافورت ملاقات کرد ، نیز بخشی از طرح فساد تحقیقات سوئیس در مورد کلاهبرداری 230 میلیون دلاری بود.

یکی از افرادی که به توزیع عواید جنایات متهم شده بود ، دنیس کاتسیو ، رئیس وسلنیتسکایا بود. وی بر اساس اسناد دادگاه سوئیس ، با شخصیت های ارشد دادستانی عمومی مسکو کار می کرد که – همراه با الیگارشی دوست – بر مقامات ارشد سوئیس با تعطیلات پرداخت شده در تمام هزینه ها در روسیه ، جایی که آنها با تبلیغات کرملین تغذیه می شدند ، تأثیر می گذارد.

وسلنیتسکایا با یک افسر سابق پلیس سوئیس در مسکو ملاقات کرد تا نسخه کرملین از کلاهبرداری کشف شده توسط مگنیتسکی را بیان کند.

پلیس فاسد مرتبط با وکیل برج ترامپ ، ناتالیا وسلنیتسکایا ، روسیه را نمایش می دهد

افسر سابق که مشاور دادستانی فدرال سوئیس بود پس از افشای معاملات خود با روس ها اخراج و محکوم شد. از جمله او برای یک سفر شکار خرس در شرق دور روسیه هلی کوپتر شد و در هتل های لوکس مستقر شد. در دادگاه افسری که نقش فعالی در تحقیق در مورد کلاهبرداری روسیه داشت فقط به عنوان ویکتور ک.

در یکی از سفرهای افسر سابق رسوا به روسیه ، دادستان سوئیس ، پاتریک لامون و دادستان کل سوئیس ، مایکل لاوبر ، به او پیوستند – آنها در سفر قایق در بایکال با مقامات ارشد روسیه با هم عکس گرفته شدند. هر سه در تحقیق یا پیگرد قضایی ماگنیتسکی نقش داشته اند که این امر به عنوان بی سرنوشت رئیس جمهور پوتین تبدیل شده است.

اوایل امسال پس از شکایت قانونگذاران سوئیسی از کانال های معترض به مقامات تحریمی روسیه و او به دروغ گفتن در مورد جلسات مخفی درباره رسوایی فساد فیفا ، که در آن روسیه و قطر به استفاده از ابزارهای غیرقانونی متهم شده بودند ، لاوبر مجبور به استعفا به عنوان دادستان عالی سوئیس شد. حق میزبانی جام جهانی 2018 و 2022 را بدست آورید.

تحت نظارت لاوبر ، هیچ اتهامی کیفری علیه روس ها متهم به آوردن میلیون ها دلار وجوه سرقت شده به سوئیس در این پرونده مطرح نشده است.

دادستان عمومی سوئیس ، بخش سابق لاوبر ، پول را مشروع اعلام نکرده است ، درست برعکس. با به دست آوردن بخشی از وجوه – هرچند اندک – آنها به طور موثری تأیید می کنند که وجوه غیرقانونی در حسابهای مرتبط با رئیس وسلنیتسکایا ، کاتسیو ، و ولادلن استپانوف ، یک روس مرموز ثروتمند که همسرش با کلاهبرداری 230 میلیون دلاری در وی امضا کرده ، وجود دارد. نقش یک مقام ارشد مالیاتی مسکو.

وکیل روسی Trump Tower ، ناتالیا وسلنیتسکایا ، در پرونده فساد سوئیس

طبق نامه ارسال شده در تاریخ 6 نوامبر به هرمیتاژ پایتخت ، که قربانی کلاهبرداری شده است ، دادستان های سوئیس می گویند آنها از این مدرک برای مصادره عمده وجوه استفاده نمی کنند. در عوض ، آنها از تحلیل های مالی پیچیده ای برای کاهش ارزش پول شسته شده استفاده کرده اند تا بیشتر آنها به مردانی که فکر می کنند کلاهبردار هستند ، برگردانده شود.

روش پذیرفته شده برای شناسایی عواید جرم که در کنوانسیون سازمان ملل متحد علیه جرم سازمان یافته فراملی مشخص شده است ، به روشنی بیان می کند که پرداخت وجوه غیرمجاز با پول از منابع دیگر تأثیری در ارزش وجوهی که مستحق توقیف هستند ، ندارد.

با این حال ، پیشنهاد دادستان های سوئیس نشان می دهد 99 درصد از پول کاتسیو به او بازگردانده می شود. استپانوف می تواند بین 55 تا 87 درصد از دارایی های منجمد خود را که توسط مقامات سوئیس برگردانده شده است ، انتظار داشته باشد.

این نامه همچنین حاکی از آن است که 100 درصد از دارایی های منجمد شده به دیمیتری کلیوف ، تاجر روس محکوم شده ، که در لیست تحریم های ایالات متحده است ، بازگردانده خواهد شد. سناتور جان مک کین یک بار گروه Klyuev را به عنوان “یک سازمان جنایتکار فراملی خطرناک” توصیف کرد.

بیل باودر ، بنیانگذار هرمیتاژ سرمایه ، به دیلی بیست گفت: “این بدترین کلیشه های عدالت سوئیس را تقویت می کند. بازپرداخت این همه پول به روس هایی که در ماجرای مگنیتسکی درگیر بودند در حالی که اکثر کشورهای دیگر این افراد را تحریم کرده اند ، برای سوئیس لکه دار است. “

دفتر دادستان کل سوئیس (OAG) از پاسخ دادن به سوالات خاص The Daily Beast خودداری کرد اما در بیانیه ای تأیید کرد که در نامه مورخ 6 نوامبر آمده است: “OAG در این مرحله قصد دارد تا دستور بسته شدن تحقیقات سوئیس ، با ضبط بخشی از دارایی های فعلی در تصرف. “

Prevezon ، یک شرکت متعلق به کاتسیو که پدرش یک مقام مسکو است ، قبلاً تقریبا 6 میلیون دلار برای تسویه اتهامات مدنی ایالات متحده در نیویورک پرداخت کرده بود ، جایی که مقامات ادعا کردند پول بیشتری از کلاهبرداری از طریق حساب های بانکی آمریکا و املاک و مستغلات منهتن شسته شده است. وسلنیتسكایا به دلیل تبانی با دادستانی كل روسیه برای ارائه شواهد دروغ به دادگاه آمریكا به ممانعت از عدالت متهم شد.

وکلای جلسه برج ترامپ ، ناتالیا وسلنیتسکایا به دروغگویی درباره کار مخفی با مقامات روسی متهم شد

بیشتر بخوانید در The Daily Beast.

نکته ای گرفتید؟ آن را به The Daily Beast اینجا ارسال کنید

اخبار مهم ما را هر روز در صندوق ورودی خود وارد کنید. ثبت نام کن!

عضویت روزانه جانور: Beast Inside عمیقاً در داستانهایی که برای شما مهم هستند ، می پردازد. بیشتر بدانید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>