سازمان ملل متحد از بی رحمی پلیس ، مجازات اعدام و موارد دیگر پس از بررسی حقوق بشر ، آمریکا را انتقاد می کند

سازمان ملل متحد اساساً به ایالات متحده گفت كه پس از بررسی حقوق بشر در روز دوشنبه امتیاز خود را بررسی كند. به طور مشخص ، بسیاری از کشورها ، از جمله متحدان ایالات متحده ، ایالات متحده را به دلیل خشونت پلیس علیه سیاه پوستان ، مجازات اعدام و جدایی کودکان مهاجر از والدینشان مورد انتقاد قرار دادند.

رویترز گزارش داد که در جریان اولین بررسی شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد از سال 2015 در ایالات متحده ، ده ها هیئت سخنرانی کردند و نگرانی های خود را در مورد نحوه برخورداری از حقوق بشر در کشوری ابراز داشتند که بسیاری از آمریکایی ها به سفید عیسی سوگند می خورند که بدون شک بزرگترین کشور در جهان است . فعالان کمیته بین المللی حقوق بشر گفتند که بررسی کمیساریای عالی حقوق بشر به شدت از سیاست های دولت ترامپ انتقاد می کند و از دولت ورودی بایدن می خواهد که اصلاحات را آغاز کند.

ادامه مطلب

رویترز گزارش می دهد ، جمیل داكار ، مدیر برنامه حقوق بشر در ACLU ، در جریان جلسات خبری در مورد بررسی صحبت كرد.

داكوار گفت: “آنچه امروز شاهد آن بوديم ، محكوميت غافلگيرانه بسياري از كشورهاي جهان از سوابق حقوق بشر ايالات متحده است.” “ما از کشور به کشور دیگر شنیده ایم … که ایالات متحده را فرا می خواند و از آنها می خواهد اقدامات جدی برای مقابله با نژادپرستی ساختاری و خشونت پلیس انجام دهند.”

بیشتر بازنگری کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد مربوط به نژادپرستی سیستمی در ایالات متحده بود ، اما برخی ممکن است استدلال کنند که این بررسی بیشتر به عنوان کیفرخواست تعدادی از سیاست ها و آرمان های محافظه کارانه در ایالات متحده به نظر می رسید.

از رویترز:

چین و روسیه از ایالات متحده خواستند كه نژادپرستی و خشونت پلیس را ریشه یابی كند ، در حالی كه كوبا و ونزوئلا گفتند كه باید دسترسی مساوی به خدمات بهداشتی در طی بیماری همه گیر COVID-19 فراهم كند.

فرانسه از مقامات آمریكایی خواست كه اعدامها را در سطح فدرال متوقف كنند ، بازداشتگاه زندان گوانتانامو را تعطیل كنند و “دسترسی زنان و دختران به حقوق و سلامت جنسی و باروری آنها را تضمین كنند”. انگلیس خواستار “اطمینان از دسترسی به خدمات جامع بهداشت جنسی و تولید مثل” شد.

جوشوا کوپر از شبکه حقوق بشر ایالات متحده ، یک شبکه ملی مبارزان ، گفت که بیش از ده کشور در مورد موضع ایالات متحده در مورد تنظیم خانواده ابراز نگرانی کرده اند.

دنیس لابرتو از شبکه Women LEAD گفت: “ایالات متحده روشن کرد که آنها سقط جنین را به عنوان یک حق انسانی نمی دانند.”

برای اطلاع ، کمیساریای عالی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد بدنبال تلاش برای مدتی گرفتن مسئولیت حقوق مدنی در ایالات متحده بوده است.

واشنگتن پست گزارش داد ، در ماه ژوئن ، در میان اعتراضات سراسری ناشی از مرگ جورج فلوید ، شورا “یک بحث فوری” را برای بحث و بررسی دقیق نژادپرستی سیستمی ، خشونت پلیس و خشونت علیه معترضان صلح آمیز در ایالات متحده برگزار کرد.

در واقع ، برادر فلوید ، فیلیونس فلوید ، در آن رویداد صحبت کرد و درخواست “عالی ترین نهاد حقوق بشر سازمان ملل متحد ، خواستار آن شد که یک بررسی دقیق بین المللی” را در مورد رفتار با سیاه پوستان و معترضان ضد نژادپرستی در ایالات متحده آغاز کند ، طبق آسوشیتدپرس.

با دیدن ترامپ در سال 2018 اعلام كرد كه ایالات متحده از برجام خارج خواهد شد – احتمالاً به دلیل اینكه شورا مانند یك آموزش بین المللی برای تنوع است و همه ما می دانیم كه او چقدر از آنها متنفر است – شاید كشورهایی كه در مورد حقوق شهروندی آمریكا را به چالش می كشند ، نكته ای داشته باشند.

امیدوارم با یک دولت جدید تغییری در آمریکا و جهان ایجاد شود.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>