رهبران G-20 متعهد می شوند که واکسن ها را در دسترس قرار دهند

آنچه در روز یکشنبه با ویروس کرونا در ایالات متحده و سراسر جهان اتفاق می افتد:

سه چیز برای دانستن امروز

– رهبران قدرتمندترین کشورهای جهان متعهد شدند که با پایان دادن به اجلاس سران گروه 20 ، از دسترسی مقرون به صرفه به واکسن های COVID-19 اطمینان حاصل کنند. این نشست دو روزه که عملاً برگزار شد ، مبارزه با ویروس کرونا و حمایت از اقتصاد جهانی بود زیرا از یک بیماری همه گیر رنج می برد که باعث کشته شدن حداقل 1.38 میلیون نفر و میلیون ها نفر دیگر در فقر شده است. این گروه قول داد “از هیچ تلاشی برای محافظت از جان خود دریغ نکنند” ، اما به طور مستقیم به چگونگی تأمین میلیاردها دلار برای تولید انبوه ، تهیه و تحویل واکسن در سراسر جهان پرداخت.

– ازدحام در فرودگاه های ایالات متحده هنگام مسافرت مردم برای شکرگذاری ، بزرگترین متخصص بیماری های عفونی کشور را نگران کرده است. دکتر آنتونی فاوسی به CBS “Face the Nation” گفت که عفونت هایی که هنگام مسافرت مردم گسترش می یابند “ما را بیش از آنچه در حال حاضر هستیم به دردسر می اندازند.” او می گوید این موارد جدید هفته ها نشان داده نمی شود ، اما می تواند در بدترین زمان رخ دهد: در فصل تعطیلات دسامبر با سرد شدن هوا.

—تاریخ احتمالی برای راه اندازی اولین واکسن کرونا ویروس 12 دسامبر تعیین شده است. رئیس تلاش ایالات متحده برای تولید واکسن اظهار داشت امیدوار است که واکسیناسیون دو روز پس از جلسه کمیته مشاوره سازمان غذا و دارو در 10 دسامبر آغاز شود. به بحث درباره درخواست Pfizer Inc برای مجوز استفاده اضطراری برای تولید واکسن خود بپردازد.

اعداد: موارد ویروس در بیشتر مناطق ایالات متحده بیداد می کند ، اما منابع بیمارستان بسیار نازل است. طبق پروژه پیگیری COVID ، بیشتر آمریکایی ها – بیش از 83000 نفر – برای COVID-19 در هر نقطه دیگر از بیماری همه گیر بستری هستند.

تلفات مرگ: تعداد افرادی که از ویروس در سراسر کشور می میرند نیز با سرعت ناگواری در حال افزایش است. طبق اعلام دانشگاه جان هاپکینز ، میانگین تعداد آمریکایی هایی که در هفته گذشته از این ویروس می میرند ، در حال حاضر 1467 نفر است. این تقریباً 50٪ رشد نسبت به همین دو هفته پیش است. بیش از 256000 آمریکایی بر اثر COVID-19 جان خود را از دست داده اند.

QUOTABLE: “تعداد زیادی از افرادی که از کنترل کنترل می کنند – بدون ماسک ، فاصله اجتماعی ، اغلب در خانه – بسیاری از این موارد در واقع شب اتفاق می افتد.” – دکتر مارک کالن ، یک متخصص بیماری های عفونی که اخیراً بازنشسته شده است دانشگاه استنفورد ، در حالی که در این ایالت تعداد زیادی از موارد ویروس کرونا مشاهده شده است ، در بسیاری از مناطق کالیفرنیا محدود شده بود.

ICYMI: خطوط آزمایشات رایگان COVID-19 در شهرهایی که مردم فشار دو طرفه افزایش ویروس کرونا و نزدیک شدن به تعطیلات را احساس می کنند ، به صورت مسدود و ساعتها کشیده شده است. اما تعداد فزاینده ای از کلینیک های pop-up نتایج فوری را به بازدید کنندگان می دهند – با هزینه. برخی از آنها برای قرار گرفتن در جلوی صف 150 دلار یا بیشتر هزینه می گیرند. این مسئله نگرانی های جدیدی را در مورد اینکه چه کسی توانایی انجام آزمایش سریع را دارد و اینکه آیا نابرابری “برای دسترسی” کنترل شده است ، ایجاد کرده است.

ON HORIZON: قبل از اینکه هر واکسنی در ایالات متحده مجاز باشد ، باید توسط سازمان غذا و دارو بررسی شود ، که نیاز به مطالعه بر روی هزاران نفر دارد. به طور معمول ، روند تصویب واکسن جدید ممکن است حدود یک دهه طول بکشد. اما دولت فدرال از روش های مختلفی برای سرعت بخشیدن به روند کار استفاده می کند. به جای الزام معمول “شواهد اساسی” در مورد ایمنی و اثربخشی برای تأیید ، FDA می تواند محصولات را به بازار منتقل کند تا زمانی که مزایای آنها بیشتر از خطرات آنها باشد.

___

پوشش کامل AP از بیماری همه گیر ویروس کرونا را در https://apnews.com/hub/coronavirus-pandemic پیدا کنید

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>