دیوید دینکینز ، اولین شهردار آفریقایی-آمریکایی NYC درگذشت

نیویورک (AP) – دیوید دینکینز ، که به عنوان اولین شهردار آفریقایی-آمریکایی در شهر نیویورک موانع را شکست ، اما با افزایش نرخ قتل ، بیکاری سرسخت و مدیریت نادرست او در شورش در بروکلین به یک دوره محکوم شد ، درگذشت. او 93 ساله بود.

اداره پلیس شهر نیویورک تأیید کرد که دینکینز روز دوشنبه درگذشت. این اداره گفت که افسران عصر به خانه شهردار سابق فراخوانده شدند. نشانه های اولیه این بود که وی به دلایل طبیعی درگذشت.

مرگ دینکینز تنها چند هفته پس از مرگ همسرش جویس رخ داد که در اکتبر در سن 89 سالگی درگذشت.

دینکینز ، چهره ای آرام و مجلسی که تمایل به تنیس و لباس رسمی داشت ، تغییر چشمگیری از سلف خود ، اد کوچ ، و جانشین او ، رودلف جولیانی – دو سیاستمدار مبارز و اغلب ساینده در شهری با شهرت جهانی داشت. برای بی صبری و بی ادبی.

وی در سخنرانی افتتاحیه خود ، عاشقانه از نیویورک به عنوان “یک موزاییک زرق و برق دار از نژاد و مذهب ، از منشأ ملی و گرایش جنسی ، از افرادی که خانواده های آنها دیروز و نسلهای قبل از طریق جزیره الیس یا فرودگاه کندی یا با اتوبوس های مقیم آمده بودند صحبت کرد. برای اداره بندر. “

اما شهری که وی به او به ارث برد نیز جنبه زشتی داشت.

ایدز ، اسلحه و کوکائین سالانه باعث کشته شدن هزاران نفر شد. بیکاری اوج گرفت. غربت بیداد می کرد. این شهر با کسری بودجه 1.5 میلیارد دلاری روبرو شد.

رویکرد کم اهمیت و درنظرگرفته شده دینکینز به سرعت بعنوان یک نقص تلقی شد. منتقدان می گفتند او خیلی نرم و خیلی کند است.

“دیو ، کاری کن!” در سال 1990 ، اولین سال ریاست جمهوری دینکینز ، یک عنوان نیویورک پست را فریاد زد.

دینکینس کارهای زیادی در تالار شهر انجام داد. او برای استخدام هزاران افسر پلیس مالیات را افزایش داد. او میلیاردها دلار صرف احیای مسکن فراموش شده کرد. دولت وی شرکت والت دیزنی را مجبور به سرمایه گذاری در پاکسازی میدان تایمز بالفعل آن زمان کرد.

در سال های اخیر ، او اعتبار بیشتری برای این دستاوردها کسب کرده است – اعتباری که شهردار بیل دی بلازیو گفت او همیشه باید داشته باشد. د بلاسیو که در دولت دینکینز کار می کرد ، در اکتبر 2015 ساختمان شهرداری منهتن را به نام شهردار سابق نامگذاری کرد.

لتیتیا جیمز ، دادستان کل نیویورک ، که خود موانع را به عنوان اولین زن سیاه پوستان ایالت انتخاب شده برای دفتر در استان ایالت ، گفت: “الگویی که شهردار دیوید دینکینز برای همه ما روشن تر از قدرتمندترین فانوس دریایی قابل تصور می درخشد.”

وی گفت: “من افتخار کردم که او در مراسم تحلیف من کتاب مقدس را نگه داشته است زیرا من و دیگران روی شانه های او ایستاده ایم.”

نتایج حاصل از موفقیت های وی اما آنقدر سریع نبود که دینکینز را برای یک دوره دوم بدست آورد.

دینکینز پس از غلبه بر جولیانی با تنها 47،000 رأی از 1.75 میلیون رأی در سال 1989 ، در یک بازی برگشت تقریباً با همان اختلاف در سال 1993 شکست خورد.

مورخان سیاسی اغلب این شکست را ناشی از کار دینکینز در شورش بلندی های تاج در بروکلین در سال 1991 می دانند.

این خشونت پس از کشته شدن تصادفی یک پسر بچه 7 ساله سیاه پوست در اتومبیلرانی یک رهبر مذهبی یهودی ارتدکس آغاز شد. در طی سه روز شورش ضد یهود توسط مردان سیاه پوست پس از آن ، یک دانشجوی خاخام به ضربات چاقو کشنده شد. نزدیک به 190 نفر آسیب دیدند.

گزارش ایالتی که در سال 1993 ، یک سال انتخابات منتشر شد ، دینکینز را از اتهام مداوم تکرار شده مبنی بر اینکه وی در روزهای اول خشونت عمدا پلیس را عقب نگه داشته است ، پاک کرد ، اما او را به دلیل قدم برداشتن به عنوان رهبر انتقاد کرد.

دینكینز در یك خاطره از سال 2013 ، بخش پلیس را متهم كرد كه اجازه داده است آشفتگی از كنترل خارج شود ، و همچنین بخشی از این تقصیر را نیز به عهده گرفت ، به این دلیل كه “پول با من متوقف شد.” اما او شکست تلخی خود در انتخابات را ناشی از تعصب دانست: “من فکر می کنم این فقط نژادپرستی بود ، ناب و ساده.”

دینكینز در 10 ژوئیه 1927 در ترنتون ، نیوجرسی متولد شد ، هنگام طلاق والدین با مادرش به هارلم نقل مکان كرد ، اما برای تحصیل در دبیرستان به شهر خود بازگشت. در آنجا ، او یک درس اولیه در مورد تبعیض آموخت: سیاه پوستان مجاز به استفاده از استخر شنای مدرسه نبودند.

هنگام جوانی در سپاه تفنگداران در جوانی ، یک راننده اتوبوس جنوبی وی را از سوار شدن به اتوبوس جداگانه منع کرد زیرا قسمت سیاه پوستان پر شده بود.

“و من در لباس کشورم بودم!” دینکینز سالها بعد بازگو کرد.

دینکینز هنگام حضور در دانشگاه هوارد ، دانشگاه سیاه پوستان واشنگتن دی سی ، گفت که با پوشیدن عمامه و جعل لهجه خارجی ، در سینماهای جداگانه سینما پذیرفته شد.

دینکینز در سال 1953 با اخذ مدرک ریاضیات در نیویورک ، با نازنین دانشکده خود ، جویس باروز ، ازدواج کرد. پدرشوهر وی ، از قدرت های سیاسی دموکراتیک محلی ، دینکینز را به یک باشگاه سیاسی هارلم هدایت کرد. دینکینز در حالی که مدرک حقوق خود را از دانشکده حقوق بروکلین می گرفت ، به عنوان یک کارمند دموکرات حقوق خود را پرداخت می کرد و سپس به کار خصوصی می پرداخت.

وی در سال 1965 به عضویت مجلس ایالتی برگزیده شد ، اولین رئیس جمهور سیاه پوست در هیئت انتخابات شهر در سال 1972 شد و به عنوان رئیس جمهور بخش منهتن ادامه داد.

انتخاب دینکینز به عنوان شهردار در سال 1989 پس از دو مورد اتهام نژادی که در زمان کوچ رخ داد رخ داد: تجاوز به یک دونده سفید پوست در سنترال پارک و قتل مغرضانه یک نوجوان سیاه پوست در بنسونورست.

دینکینز در انتخابات مقدماتی دموکرات ها کخ را از 50٪ به 42٪ شکست داد. اما در شهری که ثبت احزاب 5 به 1 دموکراتیک بود ، دینکینز در انتخابات عمومی به سختی توسط جولیانی جمهوریخواه خراشیده شد و فقط 30 درصد از آرا white سفیدها را به دست آورد.

دولت او یک یادداشت مهم اولیه داشت: نلسون ماندلا که تازه آزاد شده بود ، شهر نیویورک را اولین توقف خود در ایالات متحده در سال 1990 قرار داد. دینکینز از منتقدان بلند مدت آپارتاید در آفریقای جنوبی بود.

هرچند در همان سال ، دینکینز به دلیل کار در تحریم فروشگاه های مواد غذایی فروشگاه های کره ای در بروکلین به رهبری سیاه پوستان مورد انتقاد قرار گرفت. منتقدان ادعا کردند دینکینز برای مداخله طولانی مدت منتظر ماند. او در نهایت از خط تحریم عبور کرد تا از فروشگاه ها خرید کند – اما فقط پس از کوچ.

در دوران تصدی دینکینز ، بودجه اقتصادی این شهر به دلیل رکود اقتصادی که در نیویورک 357000 شغل بخش خصوصی در سه سال نخست اداره خود هزینه کرد ، وضعیت ناخوشایندی داشت.

در همین حال ، تعداد قتل های این شهر با بی سابقه ای 2245 مورد قتل در سال اول حضور خود به عنوان شهردار ، به بالاترین حد خود رسید. در زمان دولت دینکینس 8340 نیویورکی کشته شدند – خونین ترین کشش چهار ساله از زمان شروع آمارگیری اداره پلیس نیویورک در سال 1963.

در سالهای آخر دولت وی ، قتل های با سابقه رو به زوال آغاز کرد که برای دهه ها ادامه داشت. در سال اول دولت جولیانی ، قتل ها از 1946 به 1561 مورد کاهش یافت.

یکی از آخرین اقدامات دینکینز در سال 1993 امضای توافق نامه ای با انجمن تنیس ایالات متحده بود که در ازای ساخت یک مجموعه تنیس به این سازمان اجاره 99 ساله در زمین شهر در کوئینز را داد. این معامله تضمین می کرد که مسابقات Open US برای دهه ها در شهر نیویورک باقی بماند.

دینکینز پس از ترک دفتر ، استاد دانشکده امور بین الملل و امور عمومی دانشگاه کلمبیا بود.

وی در اوت سال 2008 یک ضربان ساز قلب وارد کرد و در اکتبر 2007 تحت عمل جراحی آپاندکتومی اورژانسی قرار گرفت. وی همچنین در مارس 1992 به دلیل عفونت باکتریایی که از آبسه دیواره روده بزرگش ناشی شده بود در بیمارستان بستری شد. وی تحت درمان با آنتی بیوتیک قرار گرفت و در عرض یک هفته بهبود یافت.

پسرش ، دیوید جونیور ، از دینکینز به جای مانده است. و دختر ، دونا و دو نوه.

___

دیوید کاروسو ، نویسنده آسوشیتدپرس و لری مک شین ، نویسنده سابق آسوشیتدپرس ، در این گزارش همکاری داشتند.