دیوان عالی مقررات برخی از تالاب های ایالات متحده را محدود می کند و توسعه و تخریب آنها را آسان تر می کند

دیوان عالی ایالات متحده اختیارات آژانس های فدرال را در مورد میلیون ها هکتار از تالاب ها سلب کرده است، و قانون اساسی محیط زیست را که نیم قرن پیش برای پاکسازی آب های به شدت آلوده کشور وضع شده بود، تضعیف کرد.

اکثریت 5-4 رای به طور قابل توجهی توانایی کشاورزان، سازندگان خانه و دیگر توسعه‌دهندگان را برای حفر یا پر کردن تالاب‌های نزدیک رودخانه‌ها، دریاچه‌ها و نهرها افزایش دادند و دریافتند که دولت مدت‌ها در محدود کردن چنین فعالیت‌هایی بیش از حد عمل کرده است.

حکم پنج‌شنبه ممکن است بخش‌های کلیدی قانونی را که دولت بایدن در دسامبر وضع کرد، که دو قاضی فدرال از اجرای آن در ۲۶ ایالت ممانعت کرده بودند، باطل کند. این آخرین نوبت در تلاش چندین دهه دادگاه‌ها و تنظیم‌کننده‌ها برای تعیین اینکه کدام آب‌ها تحت حفاظت قانون آب پاک هستند، است.

برخی از کارشناسان می گویند که نبرد بر سر تالاب ها اکنون ممکن است به ایالت ها تبدیل شود و ایالت های قرمز و آبی قوانینی را بنویسند که رویکردهای متفاوتی دارند.

تصمیم دادگاه عالی به دنبال تصمیمی در سال 2022 اتخاذ شد که قدرت فدرال برای کاهش انتشار کربن از نیروگاه‌ها را محدود کرد و نشان‌دهنده تمایل محافظه‌کاران شجاع دادگاه برای محدود کردن قوانین زیست‌محیطی و اختیارات آژانس است.

جیم مورفی، وکیل فدراسیون ملی حیات وحش گفت: “این یکی از غم انگیزترین فصل های تاریخ 50 ساله قانون آب پاک است.”

گروه های صنعتی و کشاورزی این حکم را تحسین کردند.

تراویس کوشمن، معاون مشاور عمومی فدراسیون اداره کشاورزی آمریکا، گفت: «ما از نتایج کاملاً هیجان‌زده هستیم. “این دقیقاً همان پاسخی است که ما برای مدت طولانی می‌پرسیم.”

اکثریت دادگاه طرفدار یک زوج آیداهو بودند که به دنبال ساخت خانه ای در نزدیکی دریاچه پریست در محدوده ایالت بودند. شانتل و مایکل ساکت زمانی که مقامات فدرال بخش خیس از دارایی را به عنوان یک تالاب شناسایی کردند و از آنها خواستند قبل از پر کردن آن با سنگ و خاک، مجوز بگیرند، مخالفت کردند.

دیمین شیف از بنیاد حقوقی اقیانوس آرام که نماینده این زوج بود، گفت: «اکنون که پرونده بالاخره به پایان رسیده است… آنها می توانند از دارایی خود استفاده معقول کنند.

در حالی که همه 9 قاضی موافق بودند که دارایی ساکتز مشمول قانون نیست، آنها در مورد تعریف “آب های ایالات متحده” و تالاب هایی که این تالاب ها را شامل می شود، اختلاف نظر داشتند.

نظر اکثریت که توسط قاضی ساموئل آلیتو نوشته شده بود، منعکس کننده نظر قاضی فقید آنتونین اسکالیا در سال 2006 بود. در این بیانیه آمده است: تالاب‌های حفاظت‌شده فدرال باید مستقیماً در مجاورت یک آبراه «نسبتاً دائمی» «متصل به آب‌های سنتی قابل کشتیرانی بین ایالتی» مانند رودخانه یا اقیانوس باشند.

آلیتو نوشت، آنها همچنین باید یک “ارتباط سطحی پیوسته با آن آب” داشته باشند، که تعیین اینکه “آب” کجا به پایان می رسد و “تالاب” آغاز می شود، دشوار است.

دادگاه نظر 17 ساله همکار سابق آنها، آنتونی کندی را که تالاب های سرپوشیده را “ارتباط قابل توجهی” با حجم های بزرگتر آب توصیف می کرد، رد کرد. این استاندارد برای ارزیابی اینکه آیا مجوزها برای تخلیه تحت قانون محیط زیست برجسته 1972 مورد نیاز است یا خیر بود. مخالفان اعتراض کرده بودند که استاندارد مبهم و غیر قابل اجرا است.

قاضی النا کاگان، یکی از سه لیبرال حاضر در دادگاه، گفت که اکثریت قانون را بازنویسی کردند تا با ارائه راه های جدیدی برای محدود کردن اختیارات حفاظت از محیط زیست که کنگره به آژانس حفاظت از محیط زیست داده بود، به تصمیم سیاسی خود برسد.

کاگان نوشت: «دادگاه اجازه نخواهد داد که قانون پاک (آب) طبق دستور کنگره عمل کند. دادگاه، به جای کنگره، تصمیم خواهد گرفت که چقدر مقررات بیش از حد است.

مدیر EPA مایکل ریگان گفت که این تصمیم “حفاظت دیرینه آب پاک را از بین می برد” و آژانس در حال بررسی گزینه های خود است.

مقررات دولت بایدن جایگزین قاعده دوران ترامپ شد که دادگاه‌های فدرال آن را کنار گذاشته بودند و به گفته کارشناسان محیط‌زیست آبراه‌ها را در برابر آلودگی آسیب‌پذیر می‌کرد.

حتی پس از آخرین حکم دادگاه، برخی از کارشناسان گفتند که ابهامات باقی مانده است – و احتمالاً همچنان ادامه خواهد داشت زیرا EPA و سپاه مهندسین ارتش مقررات بیشتری را مطابق با احکام دادگاه تنظیم می کنند.

پیتر آلپرت، وکیل املاک و مستغلات بوستون، گفت: مالکان زمینی که مایل به توسعه ملک در نزدیکی آبراه ها هستند، همچنان باید مشاورانی را استخدام کنند، “در زمین قدم بزنند و بفهمند که آیا در دسترس فدرال هستید یا نه”. “هنوز در مورد آنچه در ناحیه خاکستری وجود دارد، شک و تردید زیادی وجود دارد.”

به گفته مرکز حقوق محیط زیست جنوبی، این حکم می تواند حفاظت از حداقل 45 میلیون هکتار از تالاب ها، منطقه ای تقریباً به اندازه فلوریدا را از بین ببرد.

کلی موزر، وکیل این مرکز گفت: «آنها بخش های عظیمی از تالاب ها را در معرض خطر قرار دادند.

قاضی برت کاوانا گفت که اکثریت احتمالاً حفاظت از تالاب‌هایی را که مدت‌ها تحت کنترل در نظر گرفته می‌شد، از بین برده‌اند، از جمله تالاب‌هایی که در امتداد رودخانه می‌سی‌سی‌پی در معرض سیل قرار دارند.

با وجود نقش حیاتی آنها در مسدود کردن آبهای سیلابی و فیلتر کردن آلاینده ها، این تالاب ها ممکن است حفاظت خود را از دست بدهند زیرا مستقیماً به رودخانه متصل نیستند، او در نظری که با مورد ساکت موافق بود، اما با اکثریت در مورد مسائل گسترده تر مخالف بود، گفت. .

به گفته کارشناسان، این حکم در مناطق خشک جنوب غربی، جایی که برخی از رودخانه ها و نهرها بین طوفان های بارانی نادر خشک می شوند، تأثیر زیادی خواهد داشت. اکثریت دادگاه گفتند قانون آب پاک تنها از تالاب های متصل به رودخانه ها و نهرهایی که “نسبتا دائمی” یا “مستمر” هستند محافظت می کند.

مورین گورسن، وکیل نظارتی و محیط زیست کالیفرنیا، گفت: «پیوسته مشکل بزرگی است زیرا ما واقعاً برای 10 ماه از سال آب نداریم.

جیم مورفی، مدیر حمایت حقوقی فدراسیون ملی حیات وحش، گفت: این حکم ممکن است باعث شود برخی توسعه دهندگان تصمیم بگیرند که برای پروژه هایی که می توانند تالاب ها را مختل کنند، نیازی به مجوز ندارند.

آلپرت، وکیل بوستون گفت، کسانی که در حال بحث در مورد شهرک سازی برای آسیب به تالاب یا ساختن مکان های جدید برای جبران خسارات هستند، ممکن است عقب نشینی کنند.

او گفت: “همه کسانی که در اقدامات اجرایی دخیل هستند… همین الان دکمه مکث مذاکرات با آژانس ها را می زنند و از مشاوران خود سوال می کنند که آیا تحت این تصمیم دلیلی برای مذاکره با دولت وجود دارد یا خیر.”

مورفی از فدراسیون ملی حیات وحش گفت، حامیان محیط‌زیست کنگره و ایالت‌ها را تشویق می‌کنند تا «برخی از شکاف‌های ایجاد شده با این تصمیم را برطرف کنند».

اما کنگره در ماه مارس نشان داد که تمایلی به انجام این کار ندارد، با رای دادن به لغو قوانین تالاب‌های دولت و وتوی جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا.

دولت های ایالتی ممکن است به میدان جنگ دیگری تبدیل شوند. بیش از ده ها مقررات زیست محیطی سخت تر از قوانین فدرال را ممنوع می کنند.

اشلی پک، وکیل محیط زیست در سالت لیک سیتی، گفت: «با توجه به وضعیتی که در آن هستید، مجموعه ای از مقررات را مشاهده خواهید کرد.

کارا هوروویتز از دانشکده حقوق UCLA گفت: حکم دادگاه عالی احتمالاً رویکردهای “ایالت قرمز” و “ایالت آبی” برای حفاظت از آب ایجاد خواهد کرد.

___

گزارشگران مارک شرمن و جسیکا گرسکو در واشنگتن به این داستان کمک کردند.

___

آسوشیتدپرس از بنیاد خانواده والتون برای پوشش سیاست های آب و محیط زیست حمایت می کند. AP تنها مسئول تمام محتوا است. برای همه پوشش های زیست محیطی AP، به https://apnews.com/hub/climate-and-environment مراجعه کنید.