دانشگاه کالیفرنیا موافقت خود را با 73 میلیون دلار تسویه حساب جنسی اعلام کرد

لوس آنجلس (AP) – سیستم معتبر دانشگاه کالیفرنیا با هفت زن که یک متخصص زنان پیشین را به سو abuse استفاده جنسی متهم کردند ، به یک پیشنهاد 73 میلیون دلاری رسیده است.

به عنوان بخشی از دادخواست دادرسی طبقاتی ، بیش از 6،600 بیمار از دکتر جیمز هیپس می توانند بخشی از این توافق را دریافت کنند – حتی اگر آنها دانشگاه سابق کالیفرنیا ، لس آنجلس ، متخصص زنان را به سو abuse استفاده متهم نکرده باشند.

یک قاضی فدرال باید معامله بین هفت شاکی ، به نمایندگی از هزاران بیمار Heaps ، و معاونان دانشگاه کالیفرنیا و دکتر را تأیید کند. توافقنامه پیشنهادی ، که شامل چندین اصلاحیه اجباری در UCLA است ، روز دوشنبه در دادگاه فدرال ثبت شد.

بیماران Heaps را به حمله جنسی و سو sexual رفتار جنسی از سال 1983 تا 2018 متهم کرده اند ، زمانی که وی در مرکز بهداشت دانشجویی UCLA و مرکز پزشکی UCLA کار می کرد. این اتهامات شامل اظهارنظرهای نامناسب از نظر جنسی به بیماران ، لمس کردن زنان در حین امتحانات بدون استفاده از دستکش و شبیه سازی مقاربت ، اغلب تقریباً با یک پروب سونوگرافی است.

این توافقنامه از اتهامات کیفری علیه Heaps ، 63 ساله ، جداگانه است ، که با ادامه روند پرونده ، پروانه پزشکی وی به دستور دادگاه به حالت تعلیق درآمد. او به اتهامات مربوط به هفت زن بی گناهی اعتراف کرده و تخلف را رد کرده است. وی روز 7 دسامبر به دادگاه ایالتی بازگشت.

برخی از بیماران سابق وی به دفاع از او آمده اند و می گویند او هرگز در قرارهای پزشکی خود رفتار نادرستی انجام نداده است.

توافق پیشنهادی آخرین توافق نامه پرداخت پول به هزاران بیمار از پزشکان مرد است که به تجاوز جنسی و سو sexual رفتار جنسی متهم شده اند. یک قاضی فدرال مصوبه 215 میلیون دلاری 18000 زن را که بیمار یک متخصص زنان پیشین ، دکتر جورج تیندال بودند ، در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی ، یک دانشگاه خصوصی در لس آنجلس نیز تصویب کرد.

وكیل Heaps و سخنگوی UCLA بلافاصله درخواست اظهار نظر را پس ندادند.

UCLA گفته است تحقیقات خود در مورد متخصص زنان در دسامبر 2017 آغاز شده است ، اگرچه مقامات جامعه پردیس را از این اتهامات هشدار ندادند تا اینکه Heaps سال گذشته در دادگاه بود. او در سال 2018 بازنشسته شد ، زمانی که UCLA از تمدید قرارداد خود خودداری کرد.

با توجه به توافق ، بیش از 200 زن پس از دستگیری Heaps در ژوئن 2019 با UCLA تماس گرفتند تا تجربیات خود را با پزشک گزارش دهند. UCLA حدود 5000 بیمار را شناسایی کرده است که قبلاً تحت مراقبت Heaps بودند و تخمین می زند که 1600 زن دیگر تحت درمان وی قرار گرفتند اما سوابق آنها دیگر در دانشگاه وجود ندارد. همه آنها تحت شهرک قرار دارند.

این توافق نامه نیازی به Heaps برای پذیرش تخلف یا کمک به 73 میلیون دلار ندارد ، هرچند که وی در توافق نامه امضا کرد.

UCLA گفت که روند جدیدی را برای تحقیق در مورد اتهامات مربوط به تجاوز جنسی ، آزار و اذیت و رفتار نامناسب و همچنین ایجاد یک سیاست رسمی حامی قانون اجرا خواهد کرد. سایر اصلاحات مقرر شده در این توافق نامه شامل آموزش در مورد مرزها ، تبلیغات گزینه های گزارش بیمار ، نظارت بر انطباق و بررسی ادعاهای سو potential رفتار بالقوه به عنوان معتبر کارکنان پزشکی است.

پرداخت بیماران بدون توجه به اینكه زنان Heaps را به آزار و اذیت و آزار متهم كنند ، حداقل با تضمین 2500 دلار شروع می شود.

الیزابت کرامر ، یکی از چندین وکیل مدافع قربانیان ، گفت: “از نظر ما ، این زنان هنوز در معرض آسیب قرار گرفتند و به همین دلیل مستحق جبران خسارت هستند.” “ما راهی برای شناختن تک تک زنانی که ادعا می کنند سو sexual رفتار جنسی توسط دکتر هیپز است ، نداریم.”

یکی از شاکیان این دادخواست ، که در دادخواست به EF معروف بود ، چندین سال بود که مرتباً Heaps را می دید که وی گفت رفتار او تغییر کرده و او در قرار ملاقات سال 2014 سینه های او را لمس کرده و اظهار نظرهای نامناسبی کرده است.

وی در هنگام بازدید از دفتر کار خود در سال 2016 گفت که Heaps هنگام معاینه لگن او را از نظر جنسی لمس کرده است. اسناد دادگاه می گوید ، او بدن خود را تغییر داد و با انزجار به او نگاه کرد و او پوزخندی زد و از اتاق خارج شد.

وی به آسوشیتدپرس گفت که قربانیان حمله جنسی را شناسایی نمی کند ، “من در روده خود می دانستم که چیزی اشتباه است.” “من کاملاً زیر پا گذاشته شدم. خیلی ساده بود. “

EF ، اکنون 49 ساله ، ادعاهای خود را به UCLA یا مجری قانون گزارش نکرده است. او تصمیم گرفت به عنوان شاکی در دادخواست حاضر شود و برای دختران نوجوان خود الگویی ایجاد کند و بخشی از فشار UCLA برای تصویب اصلاحات باشد.

او گفت که وقتی وقت دختران وی برای مراجعه به متخصصان زنان است ، “من می خواهم بدانم که آنها ایمن هستند”.

بیماران می توانند مبلغی معادل 250،000 دلار یا در موارد خاص بیشتر از آن بخواهند. پانلی از متخصصان براساس تجربه خود درمورد میزان حقوق هر بیمار تصمیم خواهند گرفت.

73 میلیون دلار حق الوکاله یا هزینه های دادرسی را شامل نمی شود. UCLA هزینه آن را جداگانه پرداخت می کند.

بیش از 100 نفر از بیماران سابق Heaps پرونده های حقوقی انفرادی تشکیل داده اند. سرمایه گذاران دانشگاه کالیفرنیا حداقل دو نفر را حل و فصل کرده اند ، در حالی که دیگران همچنان ادامه دارند.

ماه گذشته ، فرماندار گاوین نیوزوم تدابیری را تصویب كرد كه به پنج سال یك ساله – در کل سال 2021 – برای قربانیان می تواند ادعای حقوقی علیه Heaps و UCLA را ارائه دهند كه در غیر اینصورت طبق قانون محدودیت های موجود خیلی دیر شده بود.