دادگاه عالی پنسیلوانیا دادخواست به چالش کشیدن انتخابات را رد کرد

هریسبورگ ، پنسیلوانیا (AP) – بالاترین دادگاه پنسیلوانیا شنبه شب حکم دادگاه بدوی را که مانع از صدور گواهینامه ده ها مسابقه در انتخابات در 3 نوامبر انتخابات در آخرین دادخواست توسط جمهوری خواهان تلاش برای خنثی کردن رئیس جمهور منتخب جو بایدن شد ، رد کرد. پیروزی در کشور میدان جنگ.

دادگاه عالی ایالتی ، طی یک تصمیم وحدت رویه ، دستور سه روزه گذشته را رد کرد و گفت که دادخواست اصلی ماهها پس از انقضا مهلت قانونی در قانون رای گیری نامه پستی پنسیلوانیا که برای سالهای متمادی صادر شده بود ، برای ایجاد چالش برای آن تشکیل شد. .

دادرسان همچنین در مورد خواسته حیرت انگیز دادخواست برای لغو کل انتخابات به صورت عقب افتاده اظهار نظر کردند.

دیوید واچ دادگستری در یک نظر موافق نوشت: “آنها نتوانسته اند ادعا كنند كه حتی یك برگ رای گیری با تقلب ریخته یا شمارش شده است.”

جوش شاپیرو ، دادستان کل ایالت ، تصمیم دادگاه را “یک پیروزی دیگر برای دموکراسی” خواند.

در همین حال دونالد ترامپ ، رئیس جمهور و وودی وی ، رودی جولیانی ، بارها و بی اساس ادعا کرده اند که دموکرات ها برای سرقت انتخابات از ترامپ ، رأی نامه های پستی را جعل می کنند. بایدن در پنسیلوانیا ، ایالتی که ترامپ در سال 2016 برنده شده بود ، با بیش از 80 هزار رأی بر ترامپ پیروز شد.

این دادخواست یک هفته ای به رهبری مایک کلی نماینده جمهوریخواه ایالات متحده از شمال غربی پنسیلوانیا ، قانون رای گیری از طریق پست این ایالت را به عنوان خلاف قانون اساسی به چالش کشیده بود.

به عنوان یک راه حل ، کلی و سایر شاکیان جمهوری خواه تلاش کرده بودند که 2.5 میلیون برگ رای گیری را که طبق قانون ارسال شده بود – و بیشتر آنها توسط دموکرات ها – انداخته اند یا نتایج انتخابات را پاک کنند و قوه مقننه تحت کنترل جمهوریخواهان این ایالت را به انتخاب کنندگان ریاست جمهوری پنسیلوانیا را انتخاب کنید.

در هر صورت ، این درخواست – برای انتخاب قانونگذاران ریاست جمهوری پنسیلوانیا توسط قانونگذاران ایالتی – در برابر یک قانون ایالتی تقریباً یک صد ساله که از قبل قدرت انتخاب رای دهندگان را به رای مردم این ایالت اعطا می کند ، پرواز می کند.

در حالی که دو جمهوری خواه دادگاه عالی در مخالفت با این راه حل ها به پنج دموکرات پیوستند ، آنها از دموکرات ها جدا شدند و اظهار داشتند که ادعاهای اساسی این دادخواست – که قانون رای گیری از طریق نامه ایالتی ممکن است قانون اساسی را نقض کند – قابل تأمل است.

قاضی دادگاه مشترک المنافع ، پاتریشیا مک کالو ، منتخب جمهوریخواه در سال 2009 ، روز چهارشنبه دستور توقف صدور گواهینامه برای هر مسابقه باقی مانده ، از جمله مسابقات ظاهراً برای کنگره را صادر کرد.

به نظر نمی رسد که تاثیری در رقابت های ریاست جمهوری داشته باشد زیرا یک روز قبل ، فرماندار تام ولف ، یک دموکرات ، بایدن را به عنوان برنده انتخابات ریاست جمهوری در پنسیلوانیا تأیید کرد.

ولف به سرعت از تصمیم مک کالو به دادگاه عالی ایالت تقاضای تجدید نظر کرد و گفت: “هیچ توجیه قابل تصوری” برای آن وجود ندارد.

اخراج این دادخواست پس از آن صورت می گیرد که جمهوری خواهان در یک سری چالش های حقوقی ناشی از مبارزات انتخاباتی ترامپ و متحدان حزب جمهوری خواه خود که در دادگاه های ایالتی و فدرال پنسیلوانیا ثبت شده بود ، از دست داده اند.

روز جمعه ، دادگاه تجدیدنظر فدرال در فیلادلفیا آخرین تلاش مبارزات انتخاباتی ترامپ برای به چالش کشیدن نتایج انتخابات این ایالت را کاملاً رد کرد.

در آن دادخواست ، ستاد انتخاباتی ترامپ شکایت کرده بود که ناظران آن نتوانسته اند رأی های رایانامه را دقیق بررسی کنند زیرا آنها در دو سنگر دموکرات ، فیلادلفیا و شهرستان آلگنی ، که محل استقرار پیتسبورگ است ، در حال پردازش بودند.

وکلای ترامپ متعهد شدند علی رغم ارزیابی قضات مبنی بر اینکه “ادعاهای این کمپین هیچ شایستگی ندارد” به دیوان عالی کشور مراجعه کنند

___

مارک لوی را در توییتر به آدرس https://www.twitter.com/timelywriter دنبال کنید