خیرین 370 میلیون دلار به صندوق اضطراری بشردوستانه سازمان ملل متحد متعهد شدند

ملل متحد (AP) – سازمان ملل گفت بیش از 50 اهدا کننده 370 میلیون دلار وعده داده اند که روز سه شنبه به صندوق سازمان ملل متحد برای تأمین مالی موارد اضطراری انسانی ناشی از درگیری ، تغییر آب و هوا ، بلایای طبیعی ، ویروس کرونا و خشونت مبتنی بر جنسیت بپردازد.

دفتر بشردوستانه سازمان ملل متحد گفت که وعده های صندوق واکنش اضطراری مرکزی برای سال 2021 بیشتر از آن است که یک سال پیش برای سال 2020 اعلام شده بود. این دفتر گفت که موارد اضافی برای درخواست تجدید نظر امسال ، که روز سه شنبه نیز اعلام شد ، بودجه کلی برای سال 2020 را به 620 میلیون دلار می رساند.

دبیرکل سازمان ملل آنتونیو گوترش در مراسم تعهد گفت که این صندوق ، معروف به CERF ، “یکی از موثرترین راه ها برای کمک به افراد گرفتار در بحران های ناگهانی و رو به زوال است” و به سرعت قادر به رسیدن به “موارد اضطراری با بودجه کاهش یافته است خارج از رادار جهان – یا هرگز در آن نبوده ایم. “

در سال 2020 ، دفتر بشردوستانه سازمان ملل متحد گفت ، CERF به 65 میلیون نفر در 52 کشور و سرزمین با کل ارزش بیش از 900 میلیون دلار کمک نجات بخشیده است – “بالاترین مبلغ اختصاص داده شده توسط CERF در یک سال”.

گوترش گفت که رکورد 225 میلیون دلار صرف بحران های فراموش شده و کمبود بودجه شد.

دبیرکل گفت: “این یک سال مانند گذشته نبود.” “همه گیر COVID-19 علاوه بر بحران های موجود ناشی از درگیری و تأثیرات شدید تغییرات آب و هوا ، لایه دیگری از رنج ها را اضافه کرده است.”

از زمان تاسیس CERF در سال 2005 ، نزدیک به 7 میلیارد دلار برای اقدامات بشردوستانه کمک کرده است که به صدها میلیون نفر در بیش از 100 کشور و سرزمین کمک کرده است. در سال 2016 ، مجمع عمومی هدف جمع آوری سرمایه سالانه CERF را به 1 میلیارد دلار افزایش داد.

مارک لوکاک ، رئیس سازمان ملل متحد با تأکید بر اینکه CERF “اولین و سریعترین” است. “از آنجا که جهان با بزرگترین چالش های بشردوستانه در طی یک نسل روبرو است ، ما هرگز بیشتر به آن احتیاج نداشته ایم.”