خرید کانکس

خرید کانکس

خرید کانکس

یکی از مواردی که باید هنگام خرید کانکس در نظر بگیرید قابلیت تعمیر آن است. چراکه کانکس نیز مانند تمام لوازم دیگر می‌تواند خراب شود و نیاز به تعمیر داشته باشد.

در این مقاله قصد داریم درباره تعمیرات کانکس در محل صحبت کنیم و موضوعات مختلف مربوط به آن را توضیح دهیم.

تعمیرات کانکس از جمله تعمیراتی است که هر خریدار پس از گذشت مدتی از خرید کانکس به آن نیاز دارد. حتی گاهی خریداران می‌خواهند تغییراتی را در کانکس خود به وجود بیاورند مثلاً به وجود آوردن پنجره یا قفسه و یا ایجاد آشپزخانه یا سرویس و غیره. اینگونه تغییرات هم جزء تعمیرات است.

تعمیرات کانکس به چهار دسته تقسیم بندی می شود که به شرح زیر است:

۱. تعمیر بدنه خارجی کانکس

 

یکی از موارد تعمیرات کانکس تعمیر بدنه خارجی آن است که بیشتر در کانکس‌های کارگاهی اتفاق می‌افتد، به خاطر اینکه کانکس‌های کارگاهی در اثر برخورد با ماشین آلات ساختمانی، سقوط مصالح ساختمانی و یا جابجایی‌های زیاد امکان خرابی زیادی دارد. به خاطر همین علت کانکس باید حضوری بازدید و کارشناسی شود که ورق بدنه آن نیاز به تعویض دارد یا تعمیر اگر تعمیر نیاز داشته باشد با عملیات صافکاری درست می‌شود یا نه. و اگر نیاز به رنگ آمیزی باشد با رنگ زدن مثل روز اول می‌شود یا نه.

 

بعضی از کانکس‌ها بدنه چوبی یا کامپوزیتی دارند که اگر به این کانکس‌ها آسیب برسد درست کردن آن‌ها خیلی دشوار است ولی این نوع کانکس‌ها در کارگاه ساختمانی استفاده نمی‌شود.

 

۲. تعمیر نمای داخلی کانکس

 

در مواقعی که با تعمیر نمای داخلی کانکس روبرو می‌شویم، اول باید علتی که باعث تخریب می‌شود را پیدا کنیم و مشکل آن علت را رفع کنیم و بعد تعمیرات را شروع کنیم.

 

خرابی نمای داخلی کانکس دو علت اصلی دارد، اولاً از بین رفتن دیوارهای داخلی بر اثر رطوبت که پوشش دیوار آن از ام دی اف است که در این مورد باید علت نشست آب که معمولا در سقف است را برطرف کنیم. مثلاً آن را ایزوگام کنیم و یا با چسب.های مخصوص آب بند آن‌ها را آب بندی کنیم و بعدا نسبت به تعویض دیوار اقدام کنیم.

 

دومین مورد از علت های خرابی داخلی کانکس آتش سوزی در داخل کانکس است که معمولا عایق‌ها و جداره‌ها از بین می‌رود. در این حالت ابتدا باید دیوارهای سوخته شده را از اول عایق بندی کنیم و بعد دیوار پوش را درست کنیم.

 

۳. تعمیر سیستم برق کشی کانکس

 

تعمیرات و تغییرات در سیم کشی کانکس، بخشی از تعمیرات کانکس به شمار می‌آيد. اگر سازه دچار آتش سوزی و یا قطعی سیم شود، اول بایستی سیم کشی آن به طور کامل عوض شود و بعد کارهای بعدی انجام شود. گاهی موارد، نصب کردن پریز به دیواره کانکس از جمله موارد تعمیرات است معمولا این کارها زمان زیادی نمی‌برد.

 

۴. تعمیر درب و پنجره کانکس

 تعمیر درب و پنجره کانکس

تعمیرات درب و پنجره به ندرت خراب می‌شوند مثلاً در طوفان اگر در باز بوده و در اثر باد شدید بسته شود ممکن است خراب شود و یا دستگیره در، در اثر استفاده زیاد باعث خرابی شود. این موارد به راحتی قابل انجام است و نیاز به تکنسین فنی ندارد.

 

۵. تعمیر تخته و کفپوش کانکس

 

کف سازه هایی که از جنس چوب است اگر چوب آن ها از نوع تخته ضد آب باشد درصد خرابی آن ها خیلی پایین است. نسز مقاوم در برابر رطوبت هستند. ولی اگر چوب شان از جنس نئوپان یا ام دی اف باشد در اثر برخورد آب زود خراب می‌شوند. و نیاز به تعویض خواهند داشت. در هنگام تعویض بهتر است از تخته های ضد آب استفاده شود که دوباره دچار آسیب دیدگی نشوند.

 

در بعضی از کانکس‌ها که رفت و آمد در آن زیاد است تخته کفپوش زود خراب می‌شود و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد. ولی در کانکس‌های مسکونی که رفت و آمد کمتر است، تا چندین سال سالم باقی می‌مانند. بعضی از کفش‌ها از جنس سرامیکی هستند و امکان خرابی آنها خیلی کم است مگر اینکه در اثر جابجایی سرامیک آن دربیاید و در آن صورت نیاز به نصب و تعمیر دارد.

 

‏تعمیرکار کانکس

 

تکنسین یا تعمیرکار کانکس افراد متخصص و آشنا با این سازه‌ها هستند که نصب و راه اندازی سازه، تعویض و تعمیر آنها را آموزش دیده‌اند شما با تماس گرفتن با آن‌ها و توافق‌های اولیه، می‌توانید گروهی از متخصصین را برای تعمیر کانکس در محل مورد نظر خود بفرستید.

 

زمان مورد نیاز برای تعمیر کانکس

 

زمان مورد نیاز برای تعمیر کانکس به مواردی بستگی دارد مثل ابعاد کانکس، محل  قرارگیری و وسعت آسیب دیدگی آن، که معمولاً از یک روز تا یک هفته زمان می‌برد. مگر اینکه قطعه یدکی نیاز به ساخت داشته باشد که آن زمان دیگری را لازم دارد.

 

برای تعمیر کانکس خود با ما در سایت conexe.ir تماس بگیرید.