ترامپ عصبانی قول تجمع در ایالت میدان جنگ جورجیا را می دهد

واشنگتن (AP) – رئیس جمهور دونالد ترامپ روز پنجشنبه ادعاهای بی اساس مبنی بر اینکه “تقلب گسترده” و مقامات کج در ایالت های میدان جنگ منجر به شکست وی در انتخابات شد ، دوباره اظهار کرد و گفت که او قبل از انتخابات دور دوم سنا برای تجمع طرفداران خود به جورجیا خواهد رفت.

ترامپ در شب شکرگذاری ، علی رغم اینکه جو بایدن رئیس جمهور منتخب در انتخابات پیروز شد ، گفت: “این یک راه طولانی در پیش دارد.” “این انتخابات یک تقلب بود. این یک انتخابات تقلبی بود. “

ترامپ پس از صحبت با رهبران ارتش آمریکا در خارج از کشور ، در کاخ سفید با خبرنگاران صحبت کرد.

ترامپ پس از مکالمه خود ، برای اولین بار از روز انتخابات سوالات خود را مطرح کرد و با عصبانیت مقامات جورجیا و پنسیلوانیا ، دو ایالت اصلی را که به پیروزی بایدن کمک کردند ، به عنوان “دشمنان دولت” محکوم کرد و ادعا کرد که آنها مقصر تقلب در آرا هستند.

مقامات ایالتی و ناظران بین المللی بارها گفته اند که هیچ مدرکی درباره کلاهبرداری گسترده وجود ندارد و مبارزات انتخاباتی ترامپ بارها در دادگاه شکست خورده است.

ترامپ گفت برای حمایت از یک جفت نامزد جمهوری خواه – سناتور دیوید پردو و سناتور کلی لوفلر – که در انتخابات دور دوم در 5 ژانویه تعیین خواهد کرد کدام حزب کنترل سنا را برگزار می کند ، با هزاران هوادار در جورجیا تجمع خواهد کرد.

ترامپ در ابتدا گفت این تجمع شنبه خواهد بود. کاخ سفید بعداً روشن کرد که منظور وی از 5 دسامبر بود.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>