به نظر می رسد ترامپ برنده شدن بایدن را تصدیق می کند ، اما او قبول نمی کند

واشنگتن (AP) – به نظر می رسد دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا روز یکشنبه برای اولین بار برنده شدن جو بایدن در کاخ سفید را تصدیق کرد ، اما صریحا اعلام کرد که تسلیم نمی شود و به تلاش خود برای لغو نتیجه انتخابات ادامه می دهد. اظهارات ترامپ در توییت هایی حاوی چندین ادعای بی اساس در مورد رای گیری در 3 نوامبر بود که به گفته مقامات ایالتی و فدرال امن و مطمئن بود.

ترامپ در توئیتر خود نوشت: “بایدن پیروز شد” ، چیزی که قبلاً علناً نگفته بود ، اگرچه گفت پیروزی دموکرات فقط “از نظر رسانه ها” است. بایدن با به دست آوردن سه نفر از ایالت های میادین غرب میشیگان ، ویسکانسین و پنسیلوانیا ، ترامپ را شکست داد و آستانه 270 آرا vote انتخاباتی را برای صعود به ریاست جمهوری در صدر قرار داد. بایدن تاکنون 77.5 میلیون رأی کسب کرده است که بیشترین رای توسط یک نامزد برنده است ، به 72.3 میلیون ترامپ.

ران کلین ، رئیس دفتر جدید بایدن ، گفت: “اگر رئیس جمهور آماده شود که این واقعیت را تشخیص دهد ، این مثبت است” ، رئیس کل بایدن گفت: “با مطبوعات دیدار کنید.” هنوز کلین گفت ، “خوراک توییتر دونالد ترامپ باعث نمی شود که جو بایدن رئیس جمهور شود یا رئیس جمهور نشود ، مردم آمریکا این کار را کردند.”

رئیس جمهور قبلاً از پذیرش نتایج انتخابات امتناع كرده و روز یكشنبه دوباره حفر كرد و گفت: “من هیچ چیز را قبول نمی كنم! ما راه زیادی برای رفتن داریم.” وی حتی در حالی که به ظاهر پیروزی بایدن را تصدیق می کرد ، اما بدون هیچ مدرکی مبنی بر پیروزی معاون رئیس جمهور پیشین فقط به دلیل “تقلب” در انتخابات استدلال کرد. ترامپ سپس شکایت های بی دلیل در مورد دسترسی ناظران نظرسنجی و جدول بندی آرا made مطرح کرد و اظهار داشت ، “ما برنده خواهیم شد!” توییتر خیلی زود برچسب های هشدار دهنده درباره این توییت ها ارسال کرد.

در انتخابات سال 2020 تقلب گسترده ای صورت نگرفته است. در واقع ، مقامات انتخاباتی هر دو حزب سیاسی علناً اظهار داشتند که انتخابات به خوبی پیش رفت و ناظران بین المللی تأیید کردند که هیچ تخلف جدی وجود ندارد.

مبارزات انتخاباتی ترامپ تلاش کرده است تا چالش های حقوقی را در سراسر کشور برطرف کند ، اما بسیاری از پرونده های قضایی منتفی بوده و هیچ یک از شواهد دال بر تغییر نتیجه را شامل نشده است.

با گذشت بیش از یک هفته از روز انتخابات ، ترامپ نه با بایدن تماس گرفته و نه امتیاز رسمی داده است و مقامات کاخ سفید اصرار دارند که برای دوره دوم آماده می شوند.

در روزهای اخیر ، به نظر می رسید ترامپ در تصدیق واقعیت از دست دادن خود نزدیکتر است. در اظهار نظر روز جمعه در باغ گل رز در مورد واکسن ویروس کرونا ، ترامپ گفت که دولت او “به قفل نمی رود” تا سرعت گسترش COVID-19 را کاهش دهد ، و افزود که “در آینده هر اتفاقی بیفتد ، چه کسی می داند که دولت بودن؟ حدس میزنم زمان بیان خواهد نمود.”

ترامپ روز یکشنبه حملات بی اساس خود را به یک شرکت فناوری انتخابات ، Dominion Voting Systems ، بدون هیچ گونه شواهد جدی در مورد بی نظمی ، دوباره انجام داد. Dominion گفته است “ادعاهای مربوط به هرگونه تغییر رای یا ادعای مسائل نرم افزاری با سیستم های رای گیری ما را رد می کند.”

آژانس امنیت سایبری و زیرساخت ، آژانس فدرالی که بر امنیت انتخابات ایالات متحده نظارت می کند ، هفته گذشته در بیانیه ای گفت که “انتخابات 3 نوامبر امن ترین انتخابات در تاریخ آمریکا بود.” آژانس گفت: “هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد هر سیستم رأی گیری باعث حذف یا از دست دادن آرا ، تغییر آرا یا به هر طریقی خدشه دار شده است.”

ترامپ در آخرین ایمیل جمع آوری کمک های مالی خود به هواداران خود گفت که “ما در حال جنگ برای اطمینان از شمردن هر یک از آراG قانونی هستیم” و وی “تیم های حقوقی را در هر کشور بحرانی در زمین دارد.”

___

نویسندگان آسوشیتدپرس ویل ویستر در ویلمینگتون ، دلاور و زکی میلر در این گزارش همکاری می کنند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>