بهترین شامپو بعد از کاشت مو چیست؟

ریزش مو یکی از مشکلاتی است که تقریبا بیشتر مردم جهان با رو به رو هستند. روش های مختلفی برای بازگرداندن موهای از دست رفته وجود دارد. امروزه کاشت مو یکی از بهترین روش های درمانی به شمار می رود؛ اما سوال بیشتر متقاضیان کاشت مو این است که بهترین شامپو بعد از کاشت مو چیست و چگونه باید موهای خود را پس از پیوند مو شستشو دهیم؟

روش های کاشت مو متنوع است؛ اما نکته مشترکی که در تمامی آن ها وجود دارد، حساس شدن پوست سر پس از کاشت مو است که باید به خوبی از آن ها مراقبت شود. خاراندن سر، استفاده از شامپوهای شیمیایی، مصرف دخانیات و غیره همگی روی فولیکول های تازه کاشته شده اثر دارند.

کلینیک رویان سلامت به عنوان یکی از مراکز معتبر پوست و زیبایی، از پزشکان متخصصی بهره می برد. این پزشکان در جلسه مشاوره ای که با بیمار تشکیل می دهند، بهترین شامپو پس از کاشت مو را معرفی می کنند و تا زمان بهبودی کامل بیمار در کنار وی هستند.

 

بهترین شامپو بعد از کاشت مو و مراقبت از موهای جدید

متقاضیان کاشت مو و افرادی که پیوند مو انجام داده اند، نگرانی هایی را در رابطه با مراقبت از موهای جدید خود دارند. برای آنکه بیمار به نتایج مدنظر برسد، باید به توصیه های پزشک توجه کرده و از شامپوهای مناسبی برای شستشوی سر خود استفاده کند.

به طور کلی انتخاب یک شامپوی مناسب و کاربردی برای موهای کاشته شده تاثیر بسیار خوبی در روند بهبودی بیمار می گذارد. به همین دلیل قصد داریم برای تسریع در روند بهبودی، بهترین شامپو بعد از کاشت مو به شما معرفی کنیم.

پس از کاشت مو به روش تهاجمی یا غیرتهاجمی، زخم ها و دلمه هایی روی سر ایجاد می شود و بدن باید آنها را ترمیم کرده که فولیکول های تازه شروع به رشد کنند. استفاده از شامپوهای نامناسب پس از کاشت و پیوند مو، نه تنها تاثیرات منفی روی سر بیمار می گذارد، بلکه ممکن است از بهبودی پوست سر جلوگیری کند و عوارض نامطلوبی را در پی داشته باشد. به همین دلیل بیمار باید به خوبی از خود مراقبت کند؛ اما دستورالعمل های مراقبتی چه نکاتی هستند؟

 

به پوست سر خود احترام بگذارید!

هیچ کسی دوست ندارد بعد از عمل پیوند مو، فولیکول های کاشته شده از بین برود؛ لذا پیروی از دستورات پزشک در این زمینه الزامی است. بدون شک باید پس از کاشت مو همواره توصیه های متخصص مربوطه را در نظر بگیرید. اغلب پزشکان توصیه می کنند حداقل به مدت دو روز پس از پیوند مو، موهای خود را با شامپو نشویید.

استفاده از شامپو مخصوص بعد از کاشت مو، حداقل 48 ساعت بعد از پیوند انجام می شود؛ زیرا پوست سر حساس شده و بعد از درمان باید مدتی را به بازسازی خود اختصاص دهد. به همین دلیل در چند روز اول به خوبی از پوست سر خود مراقبت کنید. در واقع کاشت مو فشار زیادی را به پوست وارد می کند.

به طور کلی استفاده از هر نوع شامپویی در 48 ساعت اول، به پوست آسیب فراوانی می رساند و در بدترین حالت فولیکول های تازه کاشته شده را از بین می برد؛ بنابراین به بدن خود زمان کافی برای احیای پوست را بدهید و سپس با استفاده از بهترین شامپو بعد از کاشت مو، موهای خود را شستشو دهید.

شامپو مناسب برای بعد از کاشت مو و کسب نتیجه دلخواه

استفاده از شامپو برای بیشتر افراد جامعه امری طبیعی است و به طور کل شاید کسی به انتخاب شامپو فکر نکرده و هر محصولی که در دسترسش بود را خریداری کند! این موضوع کاملا طبیعی است؛ اما فردی که اقدام به کاشت و پیوند مو کرده است، باید توجه بیشتری را به شامپو مصرفی کند.

توجه داشته باشید حتی اگر 48 ساعت از زمان کاشت مو گذشته باشد، همچنان پوست سر، ریشه موها، موهای کاشته شده و دیگر نقاط سر حساس هستند. اغلب محصولات موجود در بازار دارای مواد شیمیایی است که باید از آن ها اجتناب کنید؛ زیرا همچنان پوست و موی شما تا بهبودی کامل نیاز به توجه دارند.

 

انتخاب بهترین شامپو بعد از کاشت مو

زمانی که کاشت و پیوند مو را انجام دهید، بهتر است با متخصصان کلینیک رویان سلامت مشورت کنید، زیرا پزشکان این مجموعه به خوبی با محصولات موجود در بازار آشنایی داشته و قادرند بهترین شامپو برای بعد از کاشت مو را به شما معرفی کنند.

عوامل مختلفی در انتخاب یک شامپوی مناسب تاثیر دارند که باید آن ها را در نظر بگیرید. کلینیکی که کاشت و پیوند مو را در آن انجام داده اید، شامپوی مناسبی را معرفی می کند یا اینکه ویژگی های شامپو پس از کاشت مو را برای شما شرح می دهد. بدون شک مهم ترین ویژگی یک شامپوی مناسب، عدم استفاده از مواد عطری و تهاجمی در آن است.

اغلب بهترین شامپو بعد از کاشت مو با توجه به نظر بیماران و توصیه پزشکان، شامپوی کودک است. این شامپوها عاری از مواد نرم کننده و شیمیایی هستند و هیچ گونه آسیبی به پوست سر نمی رسانند. به طور کلی سعی کنید از شامپوهایی که نرم کننده بوده و مواد شیمیایی مختلفی دارند، دوری کنید.

 

عوامل موثر در روند بهبودی پس از کاشت مو

به طور کلی عوامل مختلفی روی زنده ماندن فولیکول های کاشته شده و رشد آن تاثیر دارند. اغلب پس از کاشت مو، پوست سر پوسته پوسته شده که باید با شستشوی مناسب این پوسته ها از بین بروند. در واقع نباید دلمه های ایجاد شده را با ناخن بکنید؛ زیرا انجام این کار به راحتی به فولیکول های مو آسیب می زند؛ بلکه باید با استفاده از بهترین شامپو برای بعد کاشت مو، پوسته های ایجاد شده را به آرامی بشویید که پوست سر به ترمیم زخم ها بپردازد.

جالب است بدانید با استفاده از شامپوهای مخصوص و ملایمی که برای بیماران کاشت مو به کار می رود، علاوه بر شستشوی پوست سر، به ترمیم موها نیز کمک می شود. البته فراموش نکنید طبق نظر پزشکان، تنها باید 2 الی 3 بار سر خود را شستشو دهید که پوست سر زمان کافی برای ترمیم داشته باشد.

به طور کلی در دو ماه اول پس از کاشت مو باید طبق نظر پزشک و با استفاده از شامپوی تجویزی موهای خود را شستشو دهید؛ حتی اگر این روند مطابق با سلیقه شما نباشد. در حین شستن از وارد کردن فشار به پوست اجتناب کنید و موهای خود را مالش ندهید.

از شامپوی ملایم برای شستشو استفاده کنید. سپس حوله سبکی را روی سر بگذارید و اجازه دهید موها خشک شوند. پس از گذشت این مدت، به راحتی قادر به استفاده از شامپوی مدنظر خود هستید و از دیدن موهای زیبا و خوش حالتتان لذت می برید.

 

مدت زمان استفاده از شامپوی مخصوص موهای کاشته شده

اکنون که با ویژگی های یک شامپوی مناسب برای افرادی که کاشت مو انجام داده اند، آشنا شدیم، باید بیان کنیم که چه مدت باید از این شامپوها استفاده شود.

در واقع با توجه به ترمیم زخم ها و روند بهبودی بیمار مدت زمان استفاده از بهترین شامپو برای موهای کاشت شده، با توجه به شرایط بیمار متفاوت است. اغلب طبق نظر پزشکان، باید حدود 6 ماه از این شامپوهای ملایم استفاده شود. شاید در ابتدا کمی سخت و دشوار به نظر برسد، اما بدون شک نتیجه حاصل شده بسیار لذت بخش است.

به طور کلی شامپوهای مخصوص کاشت مو دارای مواد مهارکننده DHT و عناصر تقویت کننده مو هستند که به موها کمک می کنند به خوبی رشد کرده و سالم بمانند.

 

سخن آخر

همواره پس از کاشت مو باید طی مدت زمان مشخص از موهای خود مراقبت کنید که بدون هیچ آسیبی، پوست سر ترمیم شود و فولیکول ها قدرت رشد یابند. در واقع باید زیر نظر متخصصان مربوطه از شامپوهای مخصوص کاشت مو استفاده کنید و موهای خود را با آن شستشو دهید.

در این مقاله سعی کردیم به معرفی ویژگی های بهترین شامپو بعد از کاشت مو بپردازیم. این شامپوها اغلب بدون مواد شیمیایی و نرم کننده بوده و با تقویت پوست سر، رشد موها را تحریک می کنند. همچنین چربی مناسب را برای پوست سر به ارمغان آورده و دلمه های ایجاد شده را به مرور و به آرامی از بین می برند.

در دوماه اول پس از کاشت، هفته ای دو یا سه بار سر خود را شستشو دهید و این فرآیند را تا 6 ماه ادامه دهید. در نظر داشته باشید در صورت عدم رعایت موارد نام برده، نتیجه جالبی به دست نمی آید. اگر در این زمینه سوالی داشتید، با کلینیک رویان سلامت همراه باشید.

سوالات متداول

در این قسمت لازم دانستیم به سوالات پرتکرار متقاضیان کاشت مو در رابطه با انتخاب شامپو مناسب برای بعد از کاشت مو پاسخ دهیم که ابهامات باقی مانده در ذهن برخی از بیماران رفع شود.

آیا همواره باید پس از کاشت مو از شامپوهای مخصوصی استفاده شود؟

تقریبا مدت زمان استفاده از یک شامپوی خاص با توجه به شرایط عمومی بیمار است. اغلب این مدت زمان بین 1 الی 6 ماه زمان می برد؛ زیرا پوست سر باید زمان کافی برای بازسازی خود داشته باشد. همچنین دلمه های ایجاد شده باید در شستشو با یک شامپوی مخصوص از بین بروند.

بهترین شامپو بعد از کاشت مو چه عناصری دارد؟

برای مراقبت از موهای تازه کاشته شده خود باید دنبال محصولی بگردید که حاوی مس، فلز روی، اسیدهای آمینه همچون کراتین، کتوکونازول و دیگر موارد مشابه باشد. اگر قادر به انتخاب یک شامپوی مناسب نیستید، با پزشک خود در این زمینه مشورت کنید.

آیا استفاده از شامپوهای جلوگیری از ریزش مو مجاز است؟

تعداد کمی از محصولات هستند که ادعای محافظت کامل از موهای قبلی و فولیکول های تازه کاشته شده را دارند که باید طبق نظر پزشک انتخاب شوند. در برخی از موارد پزشک با تجویز شامپوی ریزش مو سعی در محافظت از موها دارد؛ اما برخی از بیماران نیازی به استفاده از شامپوی ریزش مو ندارند.

قیمت بهترین شامپو بعد از کاشت مو چقدر است؟

قیمت محصولات مراقبت از مو به عوامل مختلفی بستگی دارد. به طور کلی شامپوها با توجه به برند و مبدا سازنده خود، قیمت های مختلفی دارند. اگر قادر به پرداخت هزینه شامپوهای خارجی نیستید، از پزشک خود درخواست کنید شامپوهای مرغوب ایرانی را برای شما تجویز کنند.