بحران مهاجران در اروپا: تعداد زیادی در غرق شدن کشتی در نزدیکی لیبی می میرند

مهاجران برای کمک های غذایی در صف قرار می گیرند.  لیبی یک نقطه اصلی حمل و نقل برای تلاش برای رسیدن به اروپا است.  تصویر پرونده
مهاجران برای کمک غذایی در طرابلس در صف قرار گرفتند. لیبی یک نقطه اصلی حمل و نقل برای تلاش برای رسیدن به اروپا است. تصویر پرونده

سازمان ملل می گوید حداقل 74 مهاجر پس از خراب شدن کشتی حامل آنها در سواحل لیبی جان خود را از دست داده اند.

کارکنان سازمان بین المللی مهاجرت (IOM) گفتند که نجاتگران موفق شدند 47 بازمانده را به ساحل بیاورند.

لیبی یکی از نقاط مهم ترانزیت مهاجران بسیاری از کشورها بوده است که می خواهند از طریق مدیترانه به اروپا بروند.

IOM می گوید امسال حداقل 900 نفر در این مسیر غرق شده اند و 11000 نفر دیگر به لیبی بازگشتند ، جایی که می گوید با بازداشت و سو abuse استفاده روبرو هستند.

پنج مهاجر در روز چهارشنبه جان خود را از دست دادند و 100 نفر با واژگونی قایق خود در شهر Sabratha در ساحل لیبی ، نه چندان دور از جزیره لامپدوسا ایتالیا ، نجات یافتند.

مهاجران همچنین در تلاش برای رسیدن به جزایر قناری اسپانیا از سواحل آفریقای غربی جان خود را از دست داده اند. حدود 140 نفر ماه گذشته در سواحل سنگال غرق شدند که قایق آنها آتش گرفت و واژگون شد.

آخرین غرق کشتی کجا اتفاق افتاده است؟

IOM می گوید که این رویداد روز پنجشنبه در سواحل خمس در لیبی برگزار شد.

گزارش شده است که گزارش شده است که این قایق بیش از 120 نفر را حمل می کند ، از جمله زنان و کودکان. گارد ساحلی و ماهیگیران بازماندگان را به ساحل آوردند.

IOM می گوید از اول اکتبر حداقل 9 کشتی غرق شده مهاجر در دریای مدیترانه وجود داشته است.

فدریکو سودا ، رئیس مأموریت IOM لیبی ، گفت: “از بین رفتن شدید زندگی در مدیترانه ، مظهر ناتوانی دولت ها در اقدام قاطع برای استقرار مجدد ظرفیت جستجو و نجات مورد نیاز ، در مرگبارترین گذرگاه دریایی در جهان “

IOM اعتقاد ندارد لیبی به دلیل ترس از اینکه با نقض حقوق بشر ، قاچاق و استثمار روبرو شوند ، یک نقطه بازگشت امن برای مهاجران نجات یافته در دریا است.

آقای سودا گفت: “هزاران نفر از مردم آسیب پذیر همچنان بهای بی عملی خود را در دریا و خشكی پرداخت می كنند.”

لیبی از زمان سقوط معمر قذافی در سال 2011 تاکنون هیچ دولت پایداری نداشته است ، هرچند امید است گفتگوهای تحت رهبری سازمان ملل بتواند به یک دولت انتقالی و سپس انتخابات منجر شود.

نمودار نشان دادن مسیرهای مهاجران به اروپا
نمودار نشان دادن مسیرهای مهاجران به اروپا

ممکن است به این موارد علاقه مند باشید:

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>