انگلیس و فرانسه برای جلوگیری از گذرگاه های مهاجر کانال ، توافق نامه ای امضا کردند

در اثر حادثه قایق کوچک در کانال ، یک افسر نیروی مرزی به یک مرد کمک می کند در حالی که گروهی از افرادی که فکر می کنند مهاجر هستند ، به دوور کنت منتقل می شوند.  - گرت فولر / پنسیلوانیا
در اثر حادثه قایق کوچک در کانال ، یک افسر نیروی مرزی به یک مرد کمک می کند در حالی که گروهی از افرادی که فکر می کنند مهاجر هستند ، به دوور کنت منتقل می شوند. – گرت فولر / پنسیلوانیا

یک قرارداد جدید انگلیس و فرانسه برای جلوگیری از گذرگاه های مهاجران کانال امشب امضا شد ، زیرا فرانسه موافقت کرد که گشت های پلیس ساحل را دو برابر کند اما به مقاومت در برابر پس گرفتن ورود کنندگان ادامه داد.

این طرح چهار نقطه ای شامل گسترش چشمگیر نظارت توسط هواپیماهای بدون سرنشین و دوربین مداربسته در طول 100 مایلی خط ساحلی شمال فرانسه با هدف گرفتن مهاجران قبل از ترک خاک فرانسه است.

این امر در پی افزایش هفت برابری تعداد مهاجرانی است که از کانال کانال عبور می کنند در این سال که از ژانویه تاکنون 8500 نفر به سواحل انگلیس رسیده اند.

توافقنامه دوجانبه امضا شده توسط پریتی پاتل وزیر کشور و جرالد دارمانین ، همتای وی در حالی که میشل بارنیه ، مذاکره کننده اصلی اتحادیه اروپا برای شروع مجدد مذاکرات Brexit که به دلیل اختلافات انگلیس و فرانسه در مورد حقوق ماهیگیری به بن بست رسیده بود ، به لندن وارد شد.

اگرچه منابع اصرار داشتند که هیچ ارتباطی بین مهاجران و حقوق ماهیگیری وجود ندارد ، آنها از این معامله به عنوان گواه تمایل دو کشور برای همکاری مشترک پس از برکسیت یاد کردند.

یک منبع دولتی گفت: “ما می پذیریم که این یک مشکل مشترک است و تشخیص می دهیم که فقط با همکاری می توانیم آن را حل کنیم.”

بر اساس این توافق نامه ، گشت های ژاندارم از اول دسامبر با تکمیل فن آوری نظارت اضافی – از جمله هواپیماهای بدون سرنشین ، تجهیزات رادار ، دوربین شکاری اپترونیک و دوربین های ثابت – دو برابر می شوند تا به جستجوی سریعتر خط ساحلی و استقرار پلیس بیشتر در مکان مناسب در زمان مناسب کمک کنند.

تعهد فرانسوی ها برای پراکنده کردن مهاجران بیشتر از شمال فرانسه به مراکز اسکان در داخل کشور که می توانند برای پناهندگی در فرانسه یا سایر کشورهای اتحادیه اروپا اقدام کنند ، افزایش عملیات پلیس است.

برای جلوگیری از انتقال قاچاقچیان به قاچاقچیان به داخل کامیون ها و دیگر بارها ، به دلیل تلاش فرانسه برای خفه کردن از مسیرهای دریایی ، امنیت مرزی در بنادر در شمال و غرب فرانسه افزایش خواهد یافت.

این توافق نامه بر اساس همکاری مشترک استوار است که قبلاً نسبت عبور و مرور و جلوگیری از افزایش 41 درصدی در سال 2019 به 60 درصدی در هفته های اخیر را دیده است. روز جمعه ، فرانسوی ها 20 مهاجر را که قصد داشتند به انگلیس برسند ، گرفتند.

به گفته وزارت امور داخله ، یک سلول اطلاعاتی مشترک (JIC) که در ماه جولای افتتاح شد ، به 140 مورد دستگیری و جلوگیری از عبور از 1100 عبور کمک کرده است.

با این حال ، فرانسوی ها هنوز در برابر درخواست های انگلیس برای پس گرفتن مهاجران گرفتار شده در هر نقطه از کانال یا در خاک انگلستان ، یا نصب عملیات در دریا برای رهگیری و بازگرداندن قایق های کوچک غیرقانونی به فرانسه مقاومت می کنند ، که بریتانیا معتقد است این امر از نظر دریایی قانونی است قانون

خانم پاتل همچنین به دنبال مذاکره مجدد در مورد توافق نامه دوبلین است که طبق آن کشورهای اتحادیه اروپا مهاجران را پس از عبور از آنها پس می گیرند و سرکوبی ادعاهای پناهندگی را برای مقابله با ادعاهای دیرهنگام و تکرار حقوق بشر علیه اخراج از کشور آغاز می کند.

وزیر کشور گفت: توافق امروز یک لحظه مهم برای دو کشور ما است ، اقدامات مشترک ما را برای مقابله با مهاجرت غیرقانونی افزایش می دهد. به لطف گشت های بیشتر پلیس در سواحل فرانسه و افزایش اشتراک اطلاعات بین سازمان های امنیتی و انتظامی ، ما در حال حاضر هستیم دیدن مهاجران کمتر از سواحل فرانسه

“اقداماتی که امروز به طور مشترک توافق کرده ایم فراتر می رود ، تعداد افسران پلیس در فرانسه را دو برابر می کند ، نظارت را افزایش می دهد و فن آوری جدیدی را ارائه می دهد ، که نشان دهنده یک گام دیگر به جلو در ماموریت مشترک ما است تا گذرگاه ها را کاملا غیرقابل انکار کند.

“علاوه بر این برنامه های عملیاتی جدید ، ما یک سیستم پناهندگی جدید را ارائه خواهیم داد که محکم و منصفانه باشد ، و من سال آینده قوانین جدیدی را برای اجرای این تعهد ارائه می دهم.”