امارات متحده عربی می گوید واکسن چینی 86٪ موثر است ، جزئیات کمی ارائه می دهد

دبی ، امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) – امارات متحده عربی روز چهارشنبه گفت: واکسن ویروس کرونا ویروس چینی آزمایش شده در فدراسیون شیخ نشین ها 86٪ موثر است ، در بیانیه ای که جزئیات کمی ارائه داد ، اما اولین انتشار عمومی اطلاعات در مورد اثربخشی شلیک کرد

امارات متحده عربی ، محل زندگی دبی و ابوظبی ، آزمایشی را آغاز کرد که در ماه سپتامبر واکسن غول دارویی چینی Sinopharm توسط 31000 داوطلب از 125 کشور جهان در واکسن گرفته شد. داوطلبان بین 18 تا 60 سال در طی 28 روز دو دوز واکسن دریافت کردند.

وزارت بهداشت و پیشگیری امارات متحده عربی نتایج را از طریق بیانیه ای در آژانس خبری دولتی WAM اعلام کرد و گفت: “آنها تجزیه و تحلیل موقت Sinopharm CNBG از آزمایشات فاز III را بررسی کرده اند.”

در این بیانیه آمده است: “این تجزیه و تحلیل نشان دهنده نگرانی جدی در زمینه ایمنی نیست” ، بدون جزئیات اینکه آیا شرکت کننده ای دچار عوارض جانبی شده است.

بلافاصله مشخص نبود که آیا نتایج اعلام شده فقط شامل افرادی است که در این آزمایش در امارات شرکت می کنند یا نتایج چین و جاهای دیگر را نیز شامل می شوند. در این بیانیه واکسن بدون دریافت جزئیات معنای آن ، “ثبت رسمی” دریافت شده است.

مقامات اماراتی و سینوفرم بلافاصله به سوالات آسوشیتدپرس پاسخ ندادند.

با این حال ، تماس های روز چهارشنبه با SEHA ، مرجع بهداشتی ابوظبی ، گزینه ای برای افراد برای تعیین وقت ملاقات برای دریافت “واکسن COVID-19” بود. این مرکز پس از اعلام اثر واکسن ، با تماس هایی روبرو شد.

واکسن Sinopharm برای استفاده اضطراری در چند کشور تأیید شده است و این شرکت هنوز آزمایشات بالینی مرحله پایانی را در 10 کشور انجام می دهد. مراکش در حال آماده سازی برای یک برنامه بلند پروازانه واکسیناسیون COVID-19 است ، با هدف واکسیناسیون 80٪ از بزرگسالان خود در عملیاتی که از ابتدای ماه جاری انجام می شود و در ابتدا به واکسن Sinopharm متکی است.

عکس Sinopharm متکی به فناوری آزمایش شده ای است که از ویروس کشته شده برای انتقال واکسن استفاده می کند ، شبیه روش ایمن سازی فلج اطفال. رقبای پیشرو غربی از فناوری جدیدتر و کمتر اثبات شده برای هدف قرار دادن پروتئین سنبله ویروس کرونا با استفاده از RNA استفاده می کنند.

مقامات ارشد در امارات متحده عربی ، از جمله شیخ محمد بن راشد آل مکتوم ، حاکم دبی ، به عنوان بخشی از آزمایش واکسن ، تصاویر را به صورت عمومی دریافت می کنند.

در همین حال روز چهارشنبه ، ابوظبی اعلام کرد که “طی دو هفته تمام فعالیت های اقتصادی ، گردشگری ، فرهنگی و تفریحی در امارت را از سر می گیرد”. این تصمیم را به “موفقیت ها” در جلوگیری از گسترش ویروس کرونا نسبت داد.

ابوظبی از کسانی که از شش شیخ نشین دیگر امارات به امارات می روند خواسته است تا 48 ساعت قبل از ورود ، آزمایش ویروس کرونا را انجام دهند.

از زمان ابتلا به بیماری همه گیر ، امارات متحده عربی بیش از 178000 مورد ویروس با 160،000 مورد بهبودی و نزدیک به 600 مورد مرگ را کشف کرده است. سیاست آزمایش تهاجمی آن بیش از 17 میلیون آزمایش را در یک کشور کشوری انجام داده است که بیش از 9 میلیون نفر در آن زندگی می کنند.

___

Huizhong Wu ، نویسنده آسوشیتدپرس ، در تایپه ، تایوان ، به این گزارش کمک کرد.