آموزش سئو برای مبتدی ها (مفاهیم سئو مبتدی و مقدماتی)

تصاویر را یا خودتان درست کنید یا از تصاویر سایت های خارجی استفاده کنید. درست مانند عنوان صفحه که یک نشانی اینترنتی کوتاه، توصیفی و حاوی کلمه کلیدی مورد نظر شماست. لینک های داخلی که برای خواننده مفید هستند را اضافه کنید. محتوای سئو بخشی از سئو داخلی است. به طور مثال هنگامی که شما شروع به تایپ کردن در جستجوس گوگل می کنید، یک لیست از عبارات پیشنهادی برای شما نمایش داده می شود. سختی کلمات کلیدی یکی از مفیدترین معیارهایی است که می تواند به شما کمک کند. هنگامی که شما می خواهید کلمه کلیدی مورد نظر خود را انتخاب کنید، باید لیستی از کلمات کلیدی مرتبط ایجاد کنید. و در رشد سایت شما تاثیر بسیار زیادی دارد.اما نباید همیشه لینک فالو بگیرید، برخی مواقع وجود لینک نوفالو برای طبیعی جلوه دادن لینک بیلدینگ برای گوگل باید ایجاد شود. همیشه این را به خاطر بسپارید که نباید کلمات غلط را بهینه سازی کنید.

زیر عنوان ها جای مناسبی برای استفاده از کلمات کلیدی در محتوای شما هستند. انتخاب محتوایی که می خواهید ایندکس شود، خطاهای سایت، خطاهای داده های ساختار یافته و لینک ها را نام برد. حالا تصور کنید که شما امکان این را داشتید که فروشگاه خود را در شلوغ ترین خیابان شهری که در آن زندگی می کنید تاسیس کنید! در صورت امکان لینک ها را در قسمت اصلی صفحه وب خود اضافه کنید( نه در پایین صفحه یا نوار کناری). اگر پست جدیدی ایجاد کردید سعی کنید لینک آن را در صفحه ی اصلی قرار دهید تا گوگل راحت تر شما را پیدا کند. شما می توانید از برچسب های و را انتخاب کنید یا یک عنوان جایگزین برای عنوان ایجاد کنید. میزان رفت و آمد گوگل به سایت شما، براساس ترافیک سایت و مقدار تغییراتی است که در سایت ایجاد می­کنید. سعی کنید آن را کمتر از ۶۰ کاراکتر حفظ کنید زیرا این مقدار میانگین کاراکترهای نمایش داده شده توسط گوگل است. خبر خوب این است که می توانید با خواندن راهنما های جامع سئو مثناسئو از آن جلوگیری کنید. با یادداشت کردن نکات مهم سئو، خواندن مقالات و کتابها و دیدن فیلمهای آموزشی در یادگیری سئو به جایی نمیرسید؛ باید تمام نکاتی که در سئو یاد گرفتهاید را به صورت عملی روی سایتی پیاده سازی کنید تا به سرعت سئو را اصولی فرا بگیرید.

استفاده از فاصله کافی بین پاراگراف ها برای خواندن متن آسان تر است. متن را به پاراگراف های کوچک تقسیم کنید ( حداکثر ۳-۴ خط). بخش های مهم یک صفحه را با زیر خط و یا فونت کج با اندازه مناسب ( حداقل ۱۴ پیکسل) برجسته کنید. استفاده از تگ H1 و H2 (یا حتی تا H6) نیز به بهبود رتبه سایت در صفحه نتایج جستجو گوگل کمک می کند. برای توصیف تصویر از تگ alt استفاده کنید. با نرم افزارهای خاصی که روی سایت ما اضافه می شود ، می­توانیم از RSS سایت های مختلف ، مطالبشان را برداریم و به صورت اتوماتیک در سایت خودمان منتشر کنیم. که حداکثر باید ۱۶۰ کاراکتر و برای هر صفحه منحصر به فرد باشد. توجه : چنانچه بتوانید تمامی موارد ذکر شده را بر روی وب سایتتان اجرا کنید در هر زمینه ای رتبه های برتر گوگل را میتوانید به خودتان اختصاص دهید. در این ویدیو با چند مثال ساده می آموزیم که سئو چیست و چرا باید به این مفهوم توجه ویژه ای داشته باشیم.

قدمت سئو به دهه 90 میلادی بر می گردد، دقیقا زمانی که موتور های جستجو برای اولین بار ظهور پیدا کردند. وقتی کاربری پست شما را بپسندد بیشتر دوست دارد بر روی یک لینک کلیک کند تا در مورد آن موضوع خاص بیشتر بداند و به این ترتیب زمان صرف شده در وب سایت شما، افزایش می یابد. استفاده از SSL روی سایت یکی از روش های افزایش امنیت سایت می باشد. هنگامی که کلمات کلیدی را به عنوان صفحه اضافه می کنید، به موتورهای جستجو کمک می کنید تا از همان ابتدا کلمات کلیدی را متوجه شوند. کافیست کلمات کلیدی خود را در گوگل سرچ کرده و یک نگاه کلی به صفحاتی که گوگل به شما معرفی میکند بیاندازید. اگر زمانی کلمات هدف وب سایت خود را در گوگل سرچ کردید و ناگهان با رتبه های خیلی خوبی مواجه شدید سورپرایز نشوید و اول نوع سرچ حود را بررسی کنید، چون شاید به علت بازدید زیاد از وب سایت خودتان گوگل آن را به شما نمایش میدهد. اهمیت سئوی خارجی به قدری بالاست که تا چند سال پیش فقط توسط لینک بیلدینگ میتوانستیم حتی سخت ترین کلمات کلیدی را نیز به صفحه اول گوگل بیاوریم، ولی همانطور که اشاره شد در چند سال اخیر گوگل تغییراتی را در الگوریتم بوجود آورد و اهمیت بیشتری به موضوع سئوی داخلی و بویژه محتوا داد.