آمریکایی ها پس از شکرگذاری با محدودیت های جدید COVID-19 روبرو هستند

آمریکایی ها که از تعطیلات روز شکرگذاری به خانه خود بازگشتند ، روز دوشنبه با اقدامات جدی جدید ویروس کرونا در سراسر کشور روبرو شدند ، زیرا مقامات بهداشتی برای بدتر شدن فاجعه فشار خارج از کنترل به دلیل اجتماعات تعطیلات در تعطیلات آخر هفته طولانی آماده می شوند.

شهرستان لس آنجلس برای 10 میلیون نفر از ساکنانش حکم ماندن در خانه را صادر کرد و شهرستان سانتا کلارا ، در قلب سیلیکون ولی ، دبیرستان ، کالج و ورزش های حرفه ای را ممنوع کرد و برای کسانی که بیش از 150 مایل را پیموده اند قرنطینه تعیین کرد. خارج از شهرستان

در هاوایی ، شهردار شهرستان هاوایی گفت مسافران فرا اقیانوس آرام که بدون آزمایش COVID-19 منفی می آیند باید به مدت 14 روز قرنطینه کنند و حتی کسانی که آزمایش ویروس ندارند ممکن است به محض ورود به طور تصادفی برای آزمایش دیگری انتخاب شوند. نیوجرسی کلیه ورزش های جوانان را به حالت تعلیق درآورد.

دکتر سارا کودی ، بهداشت گفت: شیوع بیماری در شهرستان سانتا کلارا “مانند یک قطار سریع السیر است”.

كدی گفت: “پیش بینی های ما به ما می گوید كه اگر در حال حاضر ترمز را با تمام توان خود اعمال نكنیم ، هدف ما این است كه تا هفته سوم دسامبر از خط خارج شویم.”

کارشناسان بهداشت از آمریکایی ها التماس کرده بودند که در روز شکرگذاری در خانه بمانند و با کسی که با آنها زندگی نمی کند جمع نشوند. با این وجود ، تقریباً یک میلیون و 200 هزار نفر از روز یکشنبه از فرودگاه های ایالات متحده عبور کردند ، این بیشترین زمان از ابتلای همه گیر به کشور در ماه مارس بود و دیگران به بزرگراه ها رفتند تا در کنار خانواده و دوستان باشند.

اکنون از آنها خواسته می شود که علائم بیماری را مشاهده کنند و در صورت بروز علائم فوراً آزمایش شوند.

پینکی پاتل 24 ساله پس از دیدار آخر هفته با دوستانش و پایین آمدن گلو در منزل والدینش در سن آنتونیو در حال انزوا است.

پاتل ، که در بهداشت عمومی در شهر نیویورک کار می کند ، گفت که او مراقب بوده است ، در ماسک مردم ماسک زده و از رستوران ها و بارها بیرون بوده است. اما او طی شکرگذاری به یک باغ انگور و یک دوست در تگزاس رفت.

پاتل که از والدین خود که هر دو از قبل شرایط پزشکی داشته اند دور خواهد ماند و ماسک می زند ، گفت: “من فردی بسیار برون گرا هستم و زمان زیادی وجود دارد که می توانم با پدر و مادرم در خانه بگذرانم.” در خانه خود برای 14 روز آینده.

مقامات بهداشتی از مردم می خواهند تا زمانی که واکسن به طور گسترده در دسترس نباشد هوشیار باشند ، که انتظار نمی رود حداقل برای چند ماه این اتفاق بیفتد.

روز دوشنبه ، شرکت مدرنا اعلام کرد که از مقررات نظارتی ایالات متحده و اروپا می خواهد اجازه استفاده اضطراری از واکسن COVID-19 خود را بدهند زیرا نتایج مطالعه جدید تایید می کند که عکس ها محافظت قوی دارند. Pfizer همچنین به دنبال تأیید واکسن خود است و امیدوار است که از ماه دسامبر تزریق عکس در ایالات متحده را آغاز کند.

این ویروس بیش از 267،000 مرگ و میر و بیش از 13.4 میلیون مورد عفونت تایید شده در ایالات متحده شناخته شده است. این کشور به طور متوسط ​​روزانه بیش از 160،000 مورد جدید و بیش از 1400 مرگ را مشاهده می کند – که برابر با آنچه در اواسط ماه مه شاهد بود ، زمانی که شهر نیویورک مرکز کانون بود.

رکورد 90،000 نفر از روز یکشنبه در ایالات متحده با ویروس در بیمارستان بودند و بسیاری از موسسات پزشکی را به حد مجاز رساند.

بیمارستان های رود آیلند روز دوشنبه ، در همان روزی که مکث دو هفته ایالت اجرا شد ، به ظرفیت COVID-19 خود رسیدند. تحت محدودیت های اعلام شده توسط فرماندار دموکرات جینا رایموندو ، برخی از مشاغل مجبور به تعطیلی خواهند شد ، در حالی که برخی دیگر محدود هستند. همچنین از ساکنان خواسته می شود که محافل اجتماعی خود را به افراد خانواده خود محدود کنند.

رایموندو در بیانیه ای گفت: “این آسان نخواهد بود ، اما من از شما می خواهم كه آن را جدی بگیرید.”

دکتر آنتونی فاوسی ، برجسته ترین متخصص بیماری های عفونی دولت ، آخر هفته در ABC هشدار داد که کشور می تواند شاهد “افزایش موج” عفونت های مربوط به روز شکرگذاری باشد. و دکتر دبورا بیرکس ، هماهنگ کننده کارگروه ویروس کرونای کاخ سفید به CBS گفت که افرادی که به این مسافرت سفر می کنند باید “تصور کنند شما در معرض ابتلا قرار گرفته اید و به این بیماری مبتلا شده اید” و در صورت مشاهده علائم ، آزمایش شوند.

___

وبر از فنتون ، میشیگان و نگوین از اوکلند ، کالیفرنیا گزارش دادند. خبرنگاران آسوشیتدپرس آلن کلندنینگ در ققنوس ؛ جف مک میلان در شهر نیویورک ؛ میشل مونرو در لس آنجلس؛ لوران نرگارد در واشنگتن ؛ ویلیام جی کول در وارویک ، رود آیلند ؛ و پل داونپورت در ققنوس در تهیه این گزارش مشارکت داشته اند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>