آلمان از تحریم های جدید روسیه در مورد پرونده ناوالنی انتقاد می کند

برلین (AP) – دولت آلمان روز جمعه از اعلامیه وزیر خارجه روسیه مبنی بر تحمیل مجازات مسکو علیه مقامات آلمانی و فرانسوی در واکنش به اقدامات اتحادیه اروپا در مورد مسمومیت الکسی ناوالنی رهبر مخالف روسیه انتقاد کرد.

ناوالنی ، محقق فساد و دشمن دیرین ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه ، در آلمان در حال بهبودی از آنچه مقامات آلمان – با اشاره به یافته های چندین آزمایشگاه تخصصی – می گوید مسمومیت در روسیه با یک عامل عصبی است. ماه گذشته ، وزرای خارجه اتحادیه اروپا شش مقام روسی و یک م instسسه تحقیقات دولتی را به دلیل این حادثه تحریم کردند.

سرگئی لاوروف ، وزیر امور خارجه روسیه روز پنجشنبه گفت كه تحریم های تلافی جویانه “كارمندان ارشد دفاتر رهبران آلمان و فرانسه” قبلاً تصویب شده است. او نامی از آنها برد.

سخنگوی صدراعظم آلمان آنگلا مرکل ، استففن سایبرت ، گفت که استفاده از عامل اعصاب نظامی “نقض جدی کنوانسیون سلاح های شیمیایی و قوانین بین المللی است.”

سایبرت به خبرنگاران در برلین گفت: “روسیه برای روشن كردن این جنایت همه چیز لازم را دارد و در عوض وزیر خارجه روسیه اعلام می كند كه علیه مقامات سایر كشورها تحریم می كند.”

وی افزود: “از نظر دولت آلمان البته چنین اقدامی غیرموجه و نامناسب است. این منافع بین المللی در مورد پاک شدن این پرونده را نادیده می گیرد و یک مسئله روسیه را به روابط دو جانبه با آلمان و فرانسه می کشاند. “

کریستوفر برگر سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به این سال که آیا مقامات آلمانی می دانند چه کسی مورد هدف تحریم های روسیه قرار گرفته است ، گفت آنها چیزی فراتر از اظهارات عمومی لاوروف نمی دانند.

ناوالنی در 20 آگوست هنگام پرواز داخلی در روسیه بیمار شد و دو روز بعد برای معالجه به آلمان منتقل شد. متحدان وی کرملین را به مسموم کردن شدیدترین حریف خود متهم کردند.

کرملین این ماجرا را انکار کرد و گفت که قبل از انتقال ناوالنی به برلین ، آزمایشگاههای روسیه هیچ نشانه ای از مسمومیت پیدا نکردند. مسکو خواستار ارائه مدارک از آلمان و سازمان منع استفاده از سلاح های شیمیایی شده و از اصرار رهبران غربی مبنی بر اینکه روسیه به س questionsالات مربوط به آنچه برای او اتفاق افتاده است پاسخ می دهد.

لاوروف متهم کرد که ممکن است ناوالنی در آلمان یا در هواپیمایی که او را از روسیه به برلین منتقل کرده مسموم شده است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>