آخرین اخبار جنگ روسیه در اوکراین: کرملین مدعی است که شبه نظامیان با گلوله باران شدید به مرز حمله کرده اند

حمله هواپیمای بدون سرنشین مسکو: ساختمان ها در پی حمله مشکوک آسیب دیده اند

روسیه می گوید که تلاش برای حمله به مرز خود با اوکراین توسط «شبه نظامیان طرفدار اوکراین» را دفع کرده است، در حالی که گلوله باران شدید و حمله مشکوک هواپیمای بدون سرنشین برخی از غیرنظامیان را مجبور به فرار از منطقه کرد.

وزارت دفاع در مسکو گفت که نیروهایش شاهد سه حمله برون مرزی در نزدیکی شهر شبکینو در منطقه بلگورود بودند و اوکراین را به استفاده از «تشکیل‌های تروریستی» برای هدف قرار دادن غیرنظامیان روسی متهم کرد.

اوکراین دخالت ارتش خود در این تهاجمات را انکار می کند و جنگجویان داوطلب روسی مخالف رژیم مسکو را مقصر می داند.

کرملین اعلام کرد که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه به طور منظم در مورد وضعیت مرزها مطلع می‌شود و خاطرنشان کرد که قدرت‌های غربی از محکوم کردن حملات به خاک روسیه که اوکراین را مسئول آن می‌داند، خودداری کرده‌اند.

سپاه داوطلب روسیه، یک گروه شبه‌نظامی راست افراطی متشکل از روس‌های قومی که از اوکراین حمایت می‌کند، گفت که در خاک روسیه می‌جنگد.

در همین حال، یک دختر 9 ساله اوکراینی، مادرش و یک زن دیگر در حمله موشکی روسیه به کیف در روز پنجشنبه پس از باز نشدن پناهگاه حمله هوایی که آنها به آن عجله کردند، کشته شدند.

رئیس جمهور ولودیمیر زلنسکی از این تراژدی ابراز ناامیدی کرد و گفت اگر مقامات محلی نتوانند حفاظت کنند، می توانند تحت پیگرد قانونی قرار گیرند.

1685613655

رئیس مزدور روسی هنگام جشن تولد در اردوگاه آموزشی، «دلقک‌های» ارتش را مورد انتقاد قرار می‌دهد

قدرتمندترین مزدور روسیه، یوگنی پریگوژین، گفت که گروه واگنر او در صورتی که افرادش بخش جداگانه‌ای از جبهه را بدون وابستگی به «دلقک‌هایی» که بخش‌هایی از نیروهای مسلح روسیه را اداره می‌کنند، بدست آورند، در اوکراین می‌جنگند.

پریگوژین که روز پنج شنبه تولد 62 سالگی خود را در یک کمپ آموزشی جشن گرفت، همچنین تأیید کرد که افرادش سرانجام شهر باخموت در شرق اوکراین را در 5 ژوئن پس از تحویل آن به ارتش روسیه ترک خواهند کرد. مزدوران واگنر در اواخر ماه مه این شهر ویران شده را پس از ماه ها جنگ سخت تصرف کردند.

پریگوژین، که به دلیل اظهار نظر صریح و اغلب توهین آمیز خود در مورد این موضوع معروف است، گفت: “اگر کل زنجیره (فرماندهی) 100٪ شکست بخورد و فقط توسط دلقک هایی هدایت شود که مردم را تبدیل به گوشت می کنند، ما در آن شرکت نخواهیم کرد.” هدایت جنگ

“زیبا است، نه؟” او با لبخند به خبرنگاران روسی گفت و به آسمان شبی که با انفجارها و شعله های قرمز در برابر شلیک گلوله های خودکار مزدورانش خیره شده بود، خیره شد.

النور نویس1 ژوئن 2023 ساعت 11:00

1685654446

زلنسکی فشار بر متحدان را برای جت افزایش می دهد

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین گفت که در نشست بیش از 40 رهبر اروپایی از «حمایت قدرتمند» متحدانش برخوردار شد، اما فشار بر متحدان غربی برای تهیه سلاح را تشدید کرد.

جین دالتون1 ژوئن 2023 22:20

1685651446

حمله شبه نظامیان طرفدار اوکراین به مرز روسیه

روسیه می گوید تلاش برای تهاجم در امتداد مرز خود با اوکراین توسط ستیزه جویان طرفدار اوکراین را دفع کرده است، در حالی که گلوله باران شدید و حمله مشکوک هواپیمای بدون سرنشین باعث تخلیه نسبی منطقه توسط غیرنظامیان شد.

پیش از یک ضد حمله مورد انتظار اوکراین در جنگ 15 ماهه، روسیه در روزهای اخیر بارها مورد حمله قرار گرفته است.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که سه حمله برون مرزی را در روز پنجشنبه در نزدیکی شهر شبکینو در منطقه بلگورود دفع کرد و اوکراین را به استفاده از «تشکیل‌های تروریستی» برای حمله به غیرنظامیان روسی متهم کرد.

وزارت روسیه اعلام کرد: «اقدامات فداکارانه نظامیان روسی سه حمله گروه‌های تروریستی اوکراینی را دفع کرد». هیچ گونه نقض مرزهای دولتی مجاز نیست.

اوکراین دخالت ارتش خود در تهاجمات به بلگورود را رد می کند و می گوید که این حملات توسط جنگنده های داوطلب روسی انجام شده است.

تصویری از پهپاد منتشر شده توسط Freedom of Russia Legion که مخالف رژیم روسیه است، آنچه را که آنها ادعا می کنند انهدام اهداف نظامی روسیه در نزدیکی شبکینو نشان می دهد.

(از طریق رویترز)

جین دالتون1 ژوئن 2023 21:30

1685648737

نظر: حمله پهپاد مسکو تهدیدی برای پوتین است

مری دژوسکی می نویسد: غیرممکن نیست که مقامات بلندپایه ای که به دنبال قدرت آتش بیشتر هستند، رهبر مزدور واگنر یوگنی پریگوژین و سایر گروه های شبه نظامی بتوانند حمایت کافی را در میان جمعیت ناراضی روسیه برای سازماندهی شورشی علیه رهبر روسیه به دست آورند.

جین دالتون1 ژوئن 2023 20:45

1685645156

در تصاویر: اوکراین برای ضد حمله آماده می شود

سربازان واحد گارد ملی تازه ایجاد شده در منطقه خارکف آموزش می بینند

(AP)

نیروهای استخدام شده تیپ تهاجمی گارد تهاجمی در یک آموزش رزمی در خارکف شرکت می کنند

(رویترز)

جین دالتون1 ژوئن 2023 19:45

1685642456

دختر 9 ساله و مادرش در کیف به دلیل بسته بودن پناهگاه حمله هوایی کشته شدند

شاهدان گفتند که یک دختر 9 ساله، مادرش و یک زن دیگر در حمله موشکی روسیه به کیف در روز پنجشنبه پس از باز نشدن پناهگاه حمله هوایی که به سرعت به آن وارد شده بودند، کشته شدند.

پلیس پس از هجدهمین حمله به پایتخت از آغاز ماه مه، تحقیقات جنایی را در مورد سه مورد مرگ در نزدیکی یک کلینیک پزشکی در منطقه Desnyanskyi کیف آغاز کرد.

ویتالی کلیچکو، شهردار کیف گفت: «سه نفر که یکی از آنها یک کودک بود، شب گذشته در نزدیکی کلینیک جان باختند.

چهار دقیقه پس از اعلام هشدار هوایی، یک قطعه موشک در نزدیکی ورودی درمانگاه سقوط کرد. و مردم به سمت پناهگاه حرکت کردند.»

ساکنان محلی گفتند که مردم قادر به ورود به این پناهگاه نبودند زیرا این پناهگاه بسته بود. معلوم نبود چرا.

«هشدار هوایی به صدا درآمد. یاروسلاو ریابچوک یکی از ساکنان محلی به رویترز گفت: همسرم دختر ما را برد و آنها به سمت ورودی اینجا دویدند. «در ورودی بسته بود، شاید پنج تا 10 زن بچه دار بودند.

“هیچ کس برای آنها باز نشد. به اندازه کافی بلند در زدند.

آنها سعی کردند وارد پناهگاه شوند، [but] کسی برای آنها باز نکرد همسرم فوت کرد.»

این مورد اعتراض عمومی را برانگیخت و از ساکنان درخواست شد تا پناهگاه ها را بررسی کنند و هرگونه تخلف ایمنی را گزارش کنند. رسانه‌های محلی گفتند که دادستان‌ها بعداً دفاتر مدیریت شهری را به عنوان بخشی از تحقیقات در مورد مرگ‌ها بازرسی کردند.

در مراسم یادبود موقت این دختر، یکی دیگر از والدینی که در اثر حملات شبانه بیدار شده بودند، از وحشت او صحبت کردند.

من فرزندم را گرفتم و به راهرو دویدم زیرا هیچ گزینه دیگری نداشتم. ما تمام مدت آنجا نشستیم، چند انفجار دیگر رخ داد.

جین دالتون1 ژوئن 2023 19:00

1685639756

‘حداقل 60000’ سرباز روس در باخموت کشته شدند

یک مقام غربی گفت روسیه در تلاش برای تصرف شهر باخموت اوکراین دست کم 60 هزار تلفات داشته است.

آنها همچنین گفتند که مجموع تلفات روسیه “بیش از 200000” است و نشانه هایی وجود دارد که ضد حمله پیش بینی شده اوکراین می تواند ظرف چند هفته آغاز شود.

در اوایل ماه جاری، روسیه مدعی شد که باخموت، شهری در شرق اوکراین را پس از حدود یک سال درگیری تصرف کرده است.

یک مقام غربی گفت: «ما قضاوت می‌کنیم که تصرف باخموت احتمالاً حداقل 60000 تلفات در آن بخش باخموت-پوپاسنا در طول نبرد یکساله برای روسیه به همراه داشته است».

آنها گفتند که این یک “تخمین محافظه کارانه” برای تعداد تلفات روسی در آن منطقه از جبهه است و در مورد تخمین تقسیم کشته ها به مجروحان گفتند: “فکر می کنم حداقل یک سوم کشته ها را بگوییم.”

آنها آنچه را که تعدادی از ناظران در توصیف باخموت به عنوان “غیر استراتژیک” از نظر درگیری گسترده تر بیان کرده اند، تکرار کردند.

جین دالتون1 ژوئن 2023 18:15

1685637055

سوناک می گوید که جایگاه واقعی اوکراین در ناتو است

ریشی سوناک گفته است که “محل مناسب” اوکراین در ناتو است.

کیف مدتهاست که خواستار پذیرش اوکراین در ناتو شده است، اما متحدان در مورد زمان و نحوه الحاق ممکن است با ادامه جنگ با روسیه اختلاف نظر داشته باشند.

آقای سوناک که در اجلاس جامعه سیاسی اروپا با پخش کنندگان صحبت می کرد، جزئیات کمی از موضع بریتانیا در مسیر عضویت اوکراین ارائه کرد.

این گردهمایی در مرز اوکراین، پیش از نشست مهم رهبران ناتو در ویلنیوس، لیتوانی، در ماه ژوئیه برگزار می شود.

النور نویس1 ژوئن 2023 17:30

1685635255

Newsmax به دلیل استفاده از تصاویر فروریختن ساختمان آیووا در گزارش حمله هواپیماهای بدون سرنشین روسیه، هک های ناکارآمد را نامگذاری کرد.

این ساختمان شش طبقه بعدازظهر یکشنبه به طور جزئی فروریخت، و مقامات شهری اکنون می گویند که در حال ارزیابی هستند که آیا جستجوهای بیشتر برای بازماندگان با خیال راحت انجام شود، زیرا ساختمان در خطر سقوط است.

به گزارش سی ان ان، پنج نفر در پی این فروریختن ناشناس هستند و مایک ماتسون شهردار روز سه شنبه گفت که مقامات فکر می کنند ممکن است دو نفر از آنها هنوز در ساختمان باشند.

به گفته روزنامه نیوزمکس، روز چهارشنبه، زمانی که گرتا ون سوسترن مجری برنامه گزارشی از حمله هواپیمای بدون سرنشین «ناراحت کننده» در مسکو، روسیه ارائه کرد، تصاویر دلخراشی از سقوط را به نمایش گذاشت. مسائل رسانه ای با انجام این کار، این شبکه می تواند بینندگان را به این باور برساند که حمله هواپیمای بدون سرنشین باعث تخریبی شده است که در عکس هزاران مایل دورتر دیده می شود.

این هواپیمای بدون سرنشین اولین حمله ای بود که از زمان آغاز تهاجم روسیه به اوکراین به یک منطقه غیرنظامی در روسیه حمله کرد.

النور نویس1 ژوئن 2023 17:00

1685633455

نشست وزرای خارجه روسیه و چین برای برجام در آفریقای جنوبی با در دستور کار قرار گرفتن جنگ در اوکراین

وزرای خارجه روسیه و چین قرار است روز پنجشنبه با همتایان خود از بلوک اقتصادی کشورهای در حال توسعه بریکس در آفریقای جنوبی دیدار کنند تا با «تبادل نظر» در مورد موضوعات مهم ژئوپلیتیکی از جمله جنگ در اوکراین و جنوب آغاز شود. سفیر آفریقا در این اتحادیه گفت.

اکثر کشورهای بریکس به شدت با موضع آمریکا و متحدان غربی آن در مورد جنگ تفاوت دارند. سفیر آفریقای جنوبی در سخنانی پیش از این دیدار، از کمک نظامی غرب به اوکراین به عنوان یکی از مواردی که به مناقشه دامن می‌زند اشاره کرد.

آنیل سوکلال در پاسخ به سوالی درباره واکنش وی به “تلاش” غرب برای انتقال تسلیحات به اوکراین گفت: “هر تلاشی که به درگیری دامن می زند، مشکل را حل نمی کند.”

سوکلال گفت: “ما هیچ درگیری جهانی را نمی شناسیم که با جنگ حل شده باشد.” تنها کاری که انجام می دهد این است که باعث درد و رنج بیشتر می شود و به عنوان کشورهای بریکس، این چیزی است که می گوییم: بیایید به جای دامن زدن به درگیری، روی یافتن راه حلی مسالمت آمیز برای چالش ها تمرکز کنیم.

النور نویس1 ژوئن 2023 16:30