REFILE-قانون گذاران مخالف حزب کارگران در اعتراض به اخراج ها ، استعفا را به طور رسمی مناقصه کردند

(اشتباه تایپی را در قسمت اول برای “رسمی” برطرف می کند)

هونگ کنگ ، 12 نوامبر (رویترز) – انتظار می رود که قانونگذاران مخالف هنگ کنگ ، که به عنوان نمایندگانی از طرفداران میانه رو دموکراسی خواهی در مرکز مالی تحت حاکمیت چین شناخته می شوند ، روز پنجشنبه در اعتراض به برکناری چهار نفر از آنها ، استعفای خود را رسما مناقصه کنند همکاران

عزیمت چشمگیر آنها یکی از راه های اصلی مخالفت در هنگ کنگ را حذف می کند ، جایی که اقدام پکن برای معرفی قوانین گسترده امنیت ملی در 30 ژوئن و محدودیت های COVID-19 اعتراضات دموکراسی خواهی را که سال گذشته آغاز شده بود ، لغو کرد.

کریس پاتن ، آخرین فرماندار انگلیس در این شهر ، در بیانیه ای گفت: “این نمونه دیگری از زیر پا گذاشتن آنچه از دموکراسی در هنگ کنگ باقی مانده است ، توسط حزب کمونیست چین است.”

“یک بار دیگر ، رژیم (رئیس جمهور) شی جین پینگ خصومت کامل خود را نسبت به پاسخگویی دموکراتیک و کسانی که مایل به ایستادگی در برابر آن هستند ، نشان داده است.”

روز چهارشنبه پارلمان چین قطعنامه ای را تصویب کرد که به مقامات هنگ کنگ اجازه می دهد قانون گذاران را که تهدیدی برای امنیت ملی یا بیعت نکردن با هنگ کنگ محسوب می شوند ، بدون اخذ مجوز از دادگاه ها ، اخراج کنند.

اندکی پس از آن ، دولت محلی اعلام کرد که رد صلاحیت چهار عضو مجمع که قبلاً از شرکت در انتخابات مجدد منع شده بودند ، به دلیل اینکه صلاح نبودن مقامات برای وفاداری به هنگ کنگ ، صادقانه نبود.

وزیر امور خارجه انگلیس ، دومنیک راآب گفت که اخراج ها به منزله حمله به آزادی های هنگ کنگ است.

رابرت اوبراین ، مشاور امنیت ملی ایالات متحده گفت که این اقدام نشان داد که حزب کمونیست چین (ح.ک.چ) “آشکارا تعهدات بین المللی خود را نقض کرده است”.

اوبراین گفت: “یک کشور ، دو سیستم اکنون فقط یک برگ انجیر برای گسترش دیکتاتوری یک حزب حزب کمونیست چین در هنگ کنگ است.”

آلمان ، دارنده ریاست دوره ای اتحادیه اروپا و استرالیا نیز این اخراج ها را محکوم کردند.

این قطعنامه گسترش سریع نفوذ پکن در این شهر را نشان می دهد ، که از زمان بازگشت از زمان کنترل انگلیس در سال 1997 ، بیشترین خشمگین ترین کشور چین بوده است ، زیرا وفاداری همه سطوح قدرت در مرکز مالی آسیا را تحت فشار قرار می دهد.

سرنوشت مخالفان از زمانی که دولت ، با استناد به خطرات ویروس کرونا ، انتخابات قانونگذاری ماه سپتامبر را به تعویق انداخت ، یک سال به تعویق افتاد ، در اقدامی که به گفته منتقدان ، هدف قرار گرفتن جنبش طرفدار دموکراسی بود.

در اوایل ماه جاری ، پلیس هشت قانونگذار طرفدار دموکراسی را به دلیل درگیری های آشفته در جریان جلسه قانونگذاری در ماه مه دستگیر کرد. (گزارش ماریوس زاهاریا ؛ ویرایش مایکل پری)

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>