Brexit “می تواند ببیند که مردم چدار را به جای بری انتخاب می کنند”

پنیر و بری
پنیر و بری

اگر قیمت پنیر فرانسوی پس از توافق بدون Brexit افزایش یابد ، انگلیسی ها می توانند به چدار برگردند.

جان آلان ، صندلی تسکو به بی بی سی گفت که مالیات بر واردات می تواند قیمت بری را تا 40 درصد افزایش دهد.

وی گفت این ممکن است “مخلوطی از آنچه مردم می خورند را تغییر دهد” و منجر به خرید بیشتر چدار انگلیس شود.

وی افزود: صورتحساب های غذایی در صورت عدم توافق Brexit می توانند به طور متوسط ​​5٪ صعود کنند و برخی محصولات حتی بیشتر افزایش یابد.

وی هشدار داد در حالی که صنعت سال آینده با شرایط جدید سازگار است ، ممکن است مصرف کنندگان با اختلال در تأمین مواجه شوند.

پیش از این ، آقای آلن گفته بود كه بقال مقداری مواد غذایی غیر تازه را ذخیره كرده است زیرا خود را برای كمبودهای احتمالی آماده می كند.

آخرین گفتگوهای تجاری بین انگلیس و اتحادیه اروپا بعدا برگزار خواهد شد.

نخست وزیر بوریس جانسون برای گفتگو با اورسولا فون در لاین ، رئیس کمیسیون اروپا به بروکسل خواهد رفت. زمان رسیدن به توافق قبل از 31 دسامبر ، زمانی که انگلیس از پیروی از قوانین تجارت اتحادیه اروپا متوقف می شود ، در حال اتمام است.

آقای آلن پیش بینی کرد که بدون معامله ، تورم غذا بین 3 تا 5 درصد و “در مورد برخی از موارد بسیار بیشتر” افزایش خواهد یافت.

انباشت

واگن برقی پر از محصولات تسکو
تسکو به همراه سایر سوپرمارکت ها اخیراً از جهش فروش خبر داده اند

با وجود تأثیر بر قیمت ها ، هنگامی که تسکو با تنظیمات جدید سازگار شد ، انتظار می رود “تقریباً همان انتخاب محصولات” را در قفسه ها انتظار داشته باشند.

آقای آلان گفت كه تسكو قادر است آنچه را “غذای با طول عمر بیشتر” می نامد ذخیره كند ، اما كاهش “مواد غذایی تازه با عمر كوتاه” به طور موقت وجود دارد.

وی به بلومبرگ گفت: “ما در تلاش هستیم تا اطمینان حاصل کنیم که تا آنجا که می توانیم کالاهای با عمر طولانی را در انبارهای خود و یا با تامین کنندگان خود ذخیره کرده ایم.”

آیا بعد از 1 ژانویه غذا گران تر خواهد شد؟

طبق قوانین WTO ، سوپرمارکت ها و سایر واردکنندگان مجبورند تعرفه های قابل توجهی برای بسیاری از غذاهایی که از اتحادیه اروپا می آورند بپردازند.

گوشت و محصولات لبنی تعرفه های ویژه ای دارند ، اما بسیاری از مناطق دیگر از جمله میوه و سبزیجات نیز تحت تأثیر قرار می گیرند.

به عنوان یک مورد شدید ، دانشکده اقتصاد لندن تخمین می زند که برخی از پنیرهای خاص مانند هالومی و روکفورت می توانند 55٪ گران تر باشند.

(تعرفه ها فقط مربوط به مواد غذایی نیستند – به عنوان مثال اتومبیل های ساخته شده در اتحادیه اروپا تعرفه 10٪ را جذب می کنند. اما غذا و نوشیدنی منطقه ای است که بالاترین تعرفه ها اعمال می شود.)

وزیر دولت جورج یوستیس گفت که قیمت ها به طور متوسط ​​کمتر از 2 درصد افزایش می یابد ، اگرچه او اعتراف کرد که برخی از موارد مانند گوشت خوک و گوشت گاو آسیب بیشتری خواهند دید.

در کوتاه مدت ، مغازه ها می توانند خودشان آن هزینه های اضافی را جذب کنند. اما در درازمدت آنها احتمالاً بخشی یا كلی از این هزینه ها را به صورت قیمت های بالاتر به مشتریان منتقل می كنند.

در اینجا بیشتر بخوانید

در اوایل روز چهارشنبه ، دولت یک سری اقدامات را برای رفع نگرانی های فوری در مورد عملکرد تجارت بین ایرلند شمالی و بقیه انگلستان اعلام کرد.

با چند استثنا rare نادر ، کلیه کالاهایی که از انگلستان به ایرلند شمالی می روند از تعرفه های اتحادیه اروپا معاف خواهند بود. بررسی های پیشنهادی ایمنی مواد غذایی برای کالاهایی که وارد NI می شوند برای مدت سه ماه منتفی می شوند.

آقای آلن گفت سه ماه بهتر از هیچ چیز است و “یک قدم در مسیر درست” است.

استانداردهای غذایی

تسکو همچنین در حال انتقال محموله ها به بنادر غیر از دوور بوده است که وی آن را “گلو فشار می آورد”.

این در حالی است که بنادر مانند Felixstowe و Southampton با تأخیرهای شدید ناشی از افزایش واردات روبرو هستند و باعث می شود برخی هشدار دهند که ممکن است هزینه های فزاینده حمل بار به مصرف کنندگان انگلیس منتقل شود.

روز چهارشنبه ، گروه تجاری لجستیک انگلیس علت این اخلال را نگرانی ها در مورد عدم توافق برکسیت و همچنین کووید و عجله کریسمس دانست.

آقای آلان در مورد تغییر در مقررات غذایی انگلیس پس از Brexit هشدار داد و به بی بی سی گفت که تأمین کنندگان مواد غذایی “تمایلی برای انحراف از استانداردهای فعلی مواد غذایی ندارند”.

وی مخالفت با اجازه واردات مرغ شسته شده با کلر در ایالات متحده را بیان کرد و گفت: “من فکر می کنم بیشتر صنایع غذایی با آن مخالف هستند.”

وی افزود: من نمی توانم اشتیاق ما را برای مشارکت در هر کاری که باعث پایین آمدن استانداردهای غذایی در انگلیس می شود ، ببینم.

مانند سایر سوپرمارکت ها ، Tesco شاهد افزایش سود خود در بیماری همه گیر است زیرا مردم بیشتر وقت خود را در خانه می گذرانند و به خرید غذا می پردازند.

هفته گذشته ، پس از انتقاد از پرداخت سود سهام به سهامداران ، خرده فروش گفت 585 میلیون پوند تخفیف در نرخ تجارت بازپرداخت می کند.

خرده فروشان دیگر از این راه پیروی کردند ، از جمله Asda ، Morrisons و Sainsbury’s.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>