یمن “در لبه پرتگاه” در حالی که یونیسف درخواست تجدید نظر در مورد کمک را آغاز کرده است

اورشلیم (AP) – یمن پس از سالها جنگ داخلی “در لبه پرتگاه” قرار دارد ، یک مقام ارشد سازمان ملل متحد روز دوشنبه هشدار داد ، میلیون ها کودک از سوnut تغذیه رنج می برند و با خطر قحطی روبرو هستند.

تد چایبان زنگ خطر را در مورد بدتر شدن اوضاع بشردوستانه به صدا درآورد زیرا صندوق كودكان سازمان ملل متحد درخواست ركورد 2.5 میلیارد دلار بودجه اضطراری از اهداكنندگان جهانی را آغاز كرد.

چایبان به عنوان مدیر یونیسف در خاورمیانه و شمال آفریقا بر تلاش برای کمک به کودکان و خانواده های منطقه ای که از درگیری ، بلایای طبیعی و بحران ویروس کرونا آسیب دیده اند ، نظارت می کند. با حدود 39 میلیون کودک که به کمک احتیاج دارند ، فقط خاورمیانه 40 درصد از درخواست جهانی 6 میلیارد دلاری آژانس را تشکیل می دهد.

چایبان در مصاحبه ای از امان ، اردن گفت: “بزرگترین موارد اضطراری انسانی در جهان در این منطقه است.”

این منطقه شامل مهمترین فاجعه های بشردوستانه جهان است – از یمن ، جایی که سالها درگیری آن را در آستانه قحطی به وجود آورده است ، تا سودان ، که با ظهور سالها مدنی با سیل و هجوم پناهندگان از اتیوپی مقابله می کند. درگیری

در همین حال ، لبنان با فلج سیاسی ، یک بحران اقتصادی بی سابقه و تعداد زیادی از آوارگان فلسطینی و سوری در تلاش است تا از انفجار گسترده در بیروت در پایتخت خود در ماه اوت بهبود یابد. سوریه همچنان درگیر جنگ داخلی است ، اکنون در دهمین سال خود است ، که میلیون ها نفر را در داخل کشور آواره و میلیون ها نفر دیگر را به عنوان پناهنده پراکنده کرده است.

یمن ، که پس از تصرف پایتخت توسط شورشیان حوثی مورد حمایت ایران ، در هرج و مرج و جنگ داخلی قرار گرفت ، ممکن است چالش برانگیزترین منطقه برای یونیسف باشد. آژانس تخمین می زند که تقریباً همه 12 میلیون کودک یمن به نوعی کمک نیاز دارند. این می تواند شامل کمک های غذایی ، خدمات بهداشتی ، آب تمیز ، تحصیلات و کمک های نقدی برای کمک به فقیرترین خانواده ها باشد.

چایبان گفت: “ما هشدار می دهیم زیرا در لبه پرتگاهی در یمن قرار داریم” ، در حالی كه حدود 2 میلیون كودك “به شدت دچار سو malتغذیه هستند” و 5 میلیون نفر در آستانه قحطی هستند.

وی گفت که تلاش های سازمان ملل و سازمان های غیردولتی کشور را سرپا نگه می دارد.

وی هشدار داد: “اگر این مسئله از هم بپاشد ، همه چیز از هم می پاشد.” “یک قطار در حال پایین آمدن از مسیر است. شما می دانید عواقب بازی نکردن چه عواقبی دارد.”

تحصیلات با 874 میلیون دلار یا بیشتر از یک سوم کل هزینه ها ، بزرگترین م ofلفه جذابیت است. چایبان گفت که به دلیل ویروس کرونا ، کار چالش برانگیز آموزش کودکان در مناطق جنگی و فاجعه ای حتی دشوارتر شده است. وی تخمین زد که 40٪ دانش آموزان یونیسف به اینترنت یا رایانه دسترسی کافی ندارند تا بتوانند از راه دور آموزش ببینند.

یونیسف با دولت ها و شرکت های مخابراتی و سایر شرکا در حال کار برای یافتن راه حل های “ترکیبی” است که شامل برخی یادگیری های حضوری ، قرار دادن مطالب به صورت آنلاین و دسترسی بیشتر کودکان به فناوری است.

همه گیر ویروس کرونا ، که سیستم های مراقبت های بهداشتی ملی و سیستم های آموزشی فشرده را تحت فشار قرار داده است ، به چالش ها افزوده است.

تقریباً 500 میلیون دلار ، یا یک پنجم کل درخواست تجدید نظر ، با هدف کمک به کشورهای منطقه برای مقابله با COVID-19 ، بیماری ناشی از ویروس است. بیشتر این پول برای اطمینان از ادامه تحصیل بچه ها هزینه خواهد شد. حمایت از برنامه های بهداشتی و آب تمیز نیز بسیار مهم است.

چایبان گفت که یونیسف در حال همکاری نزدیک با Covax ، یک پروژه بلند پروازانه جهانی برای تهیه و انتقال ایمن واکسن به فقیرترین مردم جهان است. این آژانس در حال تبلیغ کمپین های آموزشی است تا مردم روند واکسیناسیون را برای خود و فرزندانشان درک کنند.

وی گفت: یکی از معدود نقاط روشن منطقه سودان است که از سالها درگیری داخلی بوجود آمده و تلاش می کند به دموکراسی منتقل شود. این کشور هنوز با چالش های بزرگی روبرو است ، از طغیان سیل گرفته تا ورود بیش از 40،000 پناهنده اتیوپیایی به درگیری های طولانی.

اما چایبان سودان را “محل امید” توصیف كرد و گفت كه جهان باید در سیستم های بهداشتی و آموزشی خود سرمایه گذاری كند و آشتی را در آنجا گسترش دهد.

وی گفت: “ما واقعاً فرصتی داریم كه فراتر از آنچه كه روایت سنتی سودان بوده است ، پیش برویم.” “این نوع فرصت ها در خاورمیانه و شمال آفریقا … اغلب اتفاق نمی افتد.”

سال گذشته ، یونیسف تقاضای کمک 2 میلیارد دلاری اضطراری برای خاورمیانه کرد اما فقط توانست نیمی از آن را جمع آوری کند. این عملیات در سایر مناطق آشفته مانند مصر ، ایران ، عراق ، لیبی ، اردن و سرزمین های فلسطین انجام می شود.

در شرایطی که اقتصاد جهانی در رکود اقتصادی به سر می برد و دولت ها برای مراقبت از جمعیت خود درگیر هستند ، آژانس امسال با چالش حتی دلهره آورتری روبرو است. اما چایبان گفت که هزینه بی عملی حتی بیشتر خواهد بود.

وی گفت: “اگر ما قادر به ادامه پاسخ باشیم. ما می توانیم از بدترین شرایط جلوگیری کنیم.”