گزارش شده است که کیم جونگ-اون “خشم بیش از حد” را از تأثیر اقتصادی بیماری همه گیر ویروس کرونا نشان می دهد و دستور اعدام دو نفر را صادر می کند

رهبر کره شمالی کیم جونگ اون
رهبر کره شمالی کیم جونگ اون در جریان اجلاس روسیه – کره شمالی در 25 آوریل 2019 در ولادیووستوک روسیه صحبت می کند. میخائیل سوتلوف / گتی ایماژ
  • آژانس جاسوسی کره جنوبی روز جمعه گفت ، گفته می شود رهبر کره شمالی کیم جونگ اون از بیماری همه گیر ویروس کرونا و تأثیر اقتصادی آن عصبانی است.

  • به گزارش آسوشیتدپرس ، کیم دستور اعدام حداقل دو نفر ، قفل کردن پایتخت پیونگ یانگ و اقدامات دیگری را برای کاهش سرعت گسترش COVID-19 صادر کرده است.

  • یکی از دو نفری که اعدام شدند ، یکی از صرافان معروف در پیونگ یانگ بود که گفته می شود مسئول سقوط نرخ ارز کره شمالی است.

  • اقتصاد کره شمالی در ماه های اخیر متضرر شده است زیرا این کشور مجبور شد مرز خود را با بزرگترین شریک تجاری خود ، چین ، در ژانویه مهر و موم کند.

  • برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه اصلی Business Insider مراجعه کنید.

یک آژانس جاسوسی کره جنوبی روز جمعه اعلام کرد ، رهبر کره شمالی کیم جونگ اون ، “خشم بیش از حد” را نسبت به بیماری همه گیر ویروس کرونا و آسیب اقتصادی آن نشان داد.

به گفته آسوشیتدپرس (AP) ، گفته می شود که کیم همچنین “اقدامات غیرمنطقی” را برای کند کردن گسترش COVID-19 ، از جمله دستور اعدام حداقل دو نفر ، ممنوعیت ماهیگیری در دریا و قفل کردن پایتخت ، دستور می دهد ، پیونگ یانگ

آخرین اطلاعات مربوط به پادشاهی هرمیت از طرف قانونگذاران کره جنوبی است که روز جمعه پس از ملاقات خصوصی با سرویس اطلاعات ملی (NIS) ، آژانس ارشد اطلاعاتی این کشور ، با خبرنگاران صحبت کردند.

مرتبط: درون دوران کودکی و خانواده پنهانی کیم جونگ اون

گزارش شده است که NIS به مقامات اطلاع داده است كه یكی از دو فرد اعدام شده صرافی معروف در پیونگ یانگ است كه گفته می شود كاهش نرخ ارز كره شمالی مقصر است.

AP گزارش داد که شخص دیگر یک مقام عالی دولت بود که در حال نقض محدودیت های اعمال شده بر روی کالاهای خارج از کشور در میان بیماری همه گیر است.

اقتصاد کره شمالی متحمل فشار گسترده ویروس کرونا شده است زیرا این کشور مجبور شد مرز خود را با بزرگترین شریک تجاری خود ، چین ، در ژانویه مهر و موم کند.

به گزارش روزنامه South China Morning Post ، اتحادیه تجارت بین المللی کره در اوایل این هفته اعلام کرد که تجارت کره شمالی با چین 73٪ تا ماه سپتامبر کاهش یافته و 80 درصد برای کل سال در حال سقوط است.

NIS گفت ، كیم همچنین ممنوعیت ماهیگیری را برای جلوگیری از آلودگی آب دریا به ویروس اعمال كرد.

همچنین در چندین منطقه از جمله پایتخت و استان جاگانگ شمالی قفل محصور شده است. همچنین گردشگری را متوقف کرده است.

این عکس ها نشان می دهد زندگی در حین قفل شدن کره شمالی چگونه است.

کره شمالی تاکنون موارد صفر و تلفات صفر را گزارش کرده است ، هرچند بعید است واقعاً درست باشد.

همزمان با تأیید واکسن های بزرگ ویروس کرونا در سراسر جهان ، گزارش شده است که دولت کیم سعی کرده حداقل یک شرکت دارویی کره جنوبی در حال تولید واکسن را هک کند. تلاش آنها بی نتیجه بود.

کیم همچنین به دیپلمات های خارج از کشور دستور داده است که هیچ عملی را که باعث تحریک ایالات متحده شود انجام ندهند زیرا نگران رویکرد جدید رئیس جمهور منتخب جو بایدن در قبال کره شمالی است.

به گزارش NPR ، کیم بیونگ کی ، نماینده مجلس به خبرنگاران گفت: “به ما گفته شده است که دستوراتی داده شده است تا نهایت احتیاط را در زبان انجام دهند.”

دولت جدید بایدن می تواند تغییراتی را برای کره شمالی نشان دهد که رهبر آن با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا رابطه برقرار کرده است.

در موارد متعددی ، ترامپ در دوران ریاست جمهوری خود با کیم ملاقات کرده و یک بار گزارش شده است که یک گزارشگر پیشکسوت باب وودوارد گفته است که این دو رهبر “با یکدیگر کنار می آیند”.

“او من را دوست دارد. من او را دوست دارم. ما با هم کنار می آییم. این به این معنی نیست که من ساده لوح هستم. این بدان معنا نیست که فکر می کنم ، اوه ، عالی خواهد شد. او یک کوکی بسیار سخت است. و او باهوش است ، بسیار هوشمندانه “، ترامپ در آن زمان به وودوارد گفت.

مقاله اصلی را در Business Insider بخوانید