کنیا به دنبال سرقت بچه های سرقت به دنبال نمایشگاه BBC Eye Eye

پس از تحقیقات بی بی سی در مورد تجارت بازار سیاه ، دولت کنیا دستور تحقیق در مورد سرقت و فروش نوزادان را صادر کرده است.

این خبر پس از آن اعلام شد که BBC Eye Eye فاش کرد کودکان برای سفارش از بیمارستان دولتی نایروبی دزدیده شده اند.

یک مقام بیمارستان قبل از فروش مستقیم او به یک گزارش مخفی ، از کاغذبازی های قانونی برای حضانت یک پسر دو هفته ای استفاده کرد.

یک وزیر دولت گفت که مجرمان با “نیروی کامل قانون” روبرو خواهند شد.

وزیر کار و حمایت اجتماعی سیمون چلوگوئی در یک کنفرانس مطبوعاتی بسته در نایروبی گفت که فروشندگان و خریداران به همان اندازه مقصر هستند.

آقای چلوگوئی که در کنار مقامات ارشد پلیس قرار داشت ، قول داد که تحقیقات کاملی را انجام دهد.

تحقیقات

تحقیقات انجام شده توسط BBC Africa Eye تجارت کودکان دزدیده شده از مادران آسیب پذیر ساکن در خیابان و همچنین وجود کلینیک های غیرقانونی در اطراف نایروبی را کشف کرد که در آن نوزادان با قیمت 300 پوند (400 دلار) به فروش می رسند.

تحقیقات همچنین فساد در ماما لوسی کیباکی ، یک بیمارستان دولتی در نایروبی را نشان داد. فرد لپاران ، یک مددکار اجتماعی بالینی در بیمارستان ، فروش یک پسر بچه دو هفته ای رها شده را به خبرنگاران مخفی تسهیل کرد و بعداً 300000 شیلینگ (2000 پوند) پول نقد پذیرفت.

هر دو بیمارستان آقای لپاران و مامه لوسی كیباكی از درخواست برای اظهار نظر در مورد یافته های تحقیق خودداری كردند.

آقای چلوگوئی ، وزیر کار ، در کنفرانس مطبوعاتی روز سه شنبه ، همچنین تأیید کرد که بهبود برخی از خدمات محافظت از کودکان کنیا مورد نیاز است.

هیچ آمار موثقی در مورد قاچاق کودکان در ایالت آفریقای شرقی وجود ندارد ، اما یک سازمان غیردولتی ، کودک گمشده کنیا ، گفت که در سه سال گذشته در 600 پرونده درگیر بوده است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>