کنگره قطعنامه ای را برای محکوم کردن آزار و اذیت ایران به جامعه بهائی تصویب کرد

واشنگتن دی سی ، 07 دسامبر 2020 (GLOBE NEWSWIRE) – اوایل امروز ، مجلس نمایندگان با تصویب قطعنامه 823 مجلس ، آزار و اذیت دولت ایران به جامعه بهائی را محکوم کرد. در این قطعنامه که از حمایت دو جانبه شدیدی برخوردار بود ، دولت ایران خواستار آزادی همه زندانیان بهایی ، پایان دادن به کارزار آزار و شکنجه تحت حمایت دولت و معکوس کردن سیاست های تبعیض آمیز علیه جامعه بهائی شد.

این قطعنامه ، توسط نماینده حزب كنگره تد دوت (D-FL) ارائه شد ، در اصل توسط نمایندگان جو ویلسون (R-SC) ، الیوت انگل (D-NY) ، مایكل مك كول (R-TX) ، یان اسكاكوسكی (D-) حمایت مالی شد. IL) ، کریس اسمیت (R-NJ) ، برد اشنایدر (D-IL) ، استیو Chabot (R-IL) ، گریگوری میکس (D-NY) و آن واگنر (R-MI). این کشور در میان 93 حامی مالی خود از حمایت دو جانبه قوی برخوردار بود.

“امروز ، همکارانم با من همراه شدند تا سابقه بی نظیر رژیم ایران در مورد نقض حقوق بشر و سرکوب ناعادلانه علیه مردم خود را به شدت محکوم کنند. نمایند Congress کنگره گفت: “عملکرد رژیم در انکار آزادی مذهب و آزار و اذیت اقلیت ها مانند بهائیان باید پایان یابد.” این قطعنامه دو حزبی پیام روشنی را ارسال می کند: اینکه اقدامات رژیم نقض اصول و ارزشهایی است که کشور ما برای آنها در نظر گرفته است . من افتخار می کنم که این قطعنامه را در محکومیت آزار و اذیت دولت بهائی توسط دولت ایران ارائه کردم و تصویب آن را در مجلس نمایندگان تحسین می کنم. “

اعضای بهائیت از زمان تأسیس این آیین در ایران در سال 1844 در ایران مورد آزار و اذیت قرار گرفتند. این آزار و اذیت پس از انقلاب اسلامی در سال 1979 شدت گرفت و صدها بهائی در سالهای پس از انقلاب اعدام و شکنجه شدند. در حال حاضر ، دولت ایران دسترسی بهائیان به تحصیلات عالی ، مشاغل دولتی ، اجازه کار در بیست و پنج حرفه و مشاغل را منع کرده و آنها را به بازداشت های خودسرانه و حبس محکوم می کند.

آقای آنتونی ونس ، مدیر دفتر امور عمومی بهائیان آمریكا گفت: “تصویب این قطعنامه در زمان خاصی برای بهائیان ایران امتحان می شود.” “در اواخر ماه نوامبر ، مأموران دولت در یورش های هماهنگ در سراسر کشور به حداقل بیست خانه و مغازه بهاییان حمله کردند و خواستار تحویل اسناد مالکیت خود ، همچنین رایانه ها ، تلفن های همراه و سایر اموال شخصی شدند. در ماه اکتبر ، در روستای ایول در استان مازندران ، با دستور دادگاه تجدیدنظر استان ، زمین ، ساختمانها و خانه های 27 بهائی مصادره شد ، این آخرین اقدام در یک سری اقدامات اقدامات مصادره ای برای از بین بردن حضور بهائیان آنجا علاوه بر این ، از ابتدای شیوع همه گیر ، روندهای قضایی کیفری علیه بهائیان افزایش یافته و تهدید می کند که به دهها بهائی که قبلاً در حبس بودند و به دلیل همه گیری در زندانهای پر ازدحام ایران در معرض خطر هستند ، اضافه خواهد شد. “

“آزار و اذیت ، دستگیری و زندانی کردن اقلیت صلح طلب بر اساس ایمان آنها در هر زمان یک خشم اخلاقی است. در طی یک همه گیری ، وحشیانه است ، “آقای ونس اضافه کرد.

CONTACT: James Samimi Farr U.S. Baha'i Office of Public Affairs (202) 833-8990 [email protected]