کره شمالی ناظر هسته ای سازمان ملل را “marionette” در غرب می نامد

ملل متحد (کره شمالی) – کره شمالی روز چهارشنبه ناظر هسته ای سازمان ملل متحد را “یک ماریوته رقص با آهنگ” از کشورهای متخاصم غربی خواند ، و رد اطلاعات خود در مورد برنامه هسته ای این کشور را “به شدت تحریف شده” و بر اساس “حدس و حدس” اعلام کرد.

سفیر کره شمالی ، کیم سونگ در جلسه مجمع عمومی سازمان ملل متحد این انتقاد را ایراد کرد که رافائل گروسی ، مدیر اجرایی آژانس انرژی هسته ای بین المللی ، فعالیت های هسته ای پیونگ یانگ را “بسیار تأسف بار” و “نقض آشکار” قطعنامه های شورای امنیت دانست.

آژانس بین المللی انرژی اتمی از زمان اخراج پیونگ یانگ از جمهوری دموکراتیک خلق کره – نام رسمی کره شمالی – بازرسان نداشته است. این آژانس در گزارشی در تاریخ 1 سپتامبر اعلام کرد که همچنان به آمدن بازرسان برای بازگشت به کیم جونگ رهبر ادامه می دهد تصمیم به پذیرش مجدد آنها نیست.

گروسی گفت آژانس انرژی هسته ای با استفاده از تصاویر ماهواره ای و اطلاعات منبع باز فعالیت های هسته ای کره شمالی را رصد می کند و وی گفت “آژانس آمادگی خود را برای ایفای نقش اساسی خود در تأیید برنامه هسته ای جمهوری دموکراتیک دمکراتیک کره شمالی افزایش می دهد.”

سونگ آژانس بین المللی انرژی هسته ای را به فقدان “بی طرفی و عینیت” به عنوان یک سازمان بین المللی و “چیزی بیش از یک ابزار سیاسی کشورهای غربی” متهم کرد.

وی به مجمع 193 عضوی گفت: “این ارزیابی ما از آژانس بین المللی انرژی هسته ای در حال حاضر است ، همانطور كه ​​بیش از 20 سال پیش بود.”

سونگ گفت: “ما مدت ها پیش آژانس انرژی هسته ای آژانس انرژی هسته ای را ترک کردیم و اقدامات تحقیرآمیز آن را فراموش نکردیم که در مانورهای خود برای تحت فشار قرار دادن نیروهای متخاصم برای تحت فشار قرار دادن ما ،” ایجاد سوic ظن “در مورد تأسیسات هسته ای صلح آمیز حزب دمکرات کردستان در اوایل دهه 1990. “من می خواهم یک بار دیگر روشن کنم که جمهوری دموکراتیک جمهوری اسلامی هرگز مشکلی برای معامله با آژانس بین المللی انرژی هسته ای نخواهد داشت ، مادامی که از بی طرفی و عینیت ، حیات حیات فعالیت های خود کوتاه بیاید و همچنان یک عروسک دریایی باشد که به میزان نیروهای متخاصم علیه حزب دمکرات کردستان. “

گروسی از کره شمالی خواست تا مطابق با قطعنامه های شورای امنیت ، همکاری با آژانس هسته ای ، اجرای توافق نامه پادمان پیمان منع گسترش سلاح های هسته ای “و ​​حل همه مسائل برجسته ، به ویژه مواردی که در غیاب بازرسان آژانس از کشور بوجود آمده است.”

شناخته شده است که کره شمالی در مجموعه هسته ای اصلی یونگ بیون در شمال پایتخت ، پیونگ یانگ ، دارای امکاناتی برای تولید پلوتونیوم و اورانیوم بسیار غنی شده ، دو ماده اصلی برای تولید بمب است.

آژانس انرژی هسته ای آژانس بین المللی انرژی هسته ای در گزارشی در ماه سپتامبر اعلام کرد که هیچ نشانه ای وجود ندارد که کره شمالی در طی یک سال گذشته سوخت راکتور هسته ای اصلی خود را به پلوتونیوم بازفرآوری کند ، اما به نظر می رسد پیونگ یانگ هنوز در حال غنی سازی اورانیوم است که می تواند به طور بالقوه در سلاح هسته ای استفاده شود. .

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>