کارگران مزرعه در حمله “جنون آمیز” نیجریه کشته شدند

43 کشاورز روز یکشنبه به خاک سپرده شدند
43 کشاورز روز یکشنبه به خاک سپرده شدند

دست کم 43 نفر در حمله رئیس جمهور نیجریه به عنوان حمله “جنون آمیز” روز شنبه در شمال شرق نیجریه کشته شدند.

بر اساس گزارش ها ، مهاجمان کارگران کشاورزی را که در مزارع برنج کار می کردند ، بسته و گلوهای خود را در نزدیکی Maiduguri ، مرکز ایالت Borno شکاف دادند.

این یکی از بدترین حملات در ماه های اخیر در منطقه ای است که گروه های شورشی بوکو حرام و دولت اسلامی آفریقای غربی در آن فعالیت می کنند.

هنوز کسی مسئولیت را به عهده نگرفته است.

رئیس جمهور محمدو گفت: “من کشتار کشاورزان سخت کوش ما توسط تروریستها در ایالت بورنو را محکوم می کنم. از این قتلهای بی معنی کل کشور آسیب دیده است. افکار من در این غم و اندوه در کنار خانواده های آنها است. روح آنها در آرامش باشد.” بوهاری

رئیس جمهور بوهاری همچنین به گفته سخنگوی خود گاربا شهو “قتل های تروریستی را دیوانه وار” توصیف کرد.

یک شبه نظامی محلی که به بازماندگان کمک می کرد به خبرگزاری فرانسه گفت: “ما 43 جسد را کشف کرده ایم که همه آنها ذبح شده اند ، همراه با شش نفر دیگر با زخمی های جدی.”

تصور می شود دست کم شش کارگر دیگر مزرعه ربوده شده باشند.

یک نظامی دیگر به خبرگزاری فرانسه گفت ، قربانیان کارگرانی از ایالت سوکوتو در شمال غربی نیجریه بودند که تقریباً 1000 کیلومتر (600 مایل) فاصله دارد و برای یافتن کار به شمال شرق سفر کرده بودند.

احمد ساتومی ، یکی از اعضای پارلمان محلی ، به روزنامه پرمیوم تایمز گفت: “کشاورزان” مورد حمله قرار گرفتند زیرا آنها روز جمعه یک فرد مسلح بوکوحرام را که آنها را آزار می داد خلع سلاح و دستگیر کردند. “

خبرنگاران می گویند که پیش از این کشاورزان توسط بوکوحرام مورد حمله قرار گرفته اند که آنها را مظنون به انتقال اطلاعات به ارتش می دانند.

ماه گذشته ، جنگجویان بوکوحرام در دو حادثه جداگانه 22 کشاورز که در مزارع آبیاری کار می کردند را به قتل رساندند.

کریس اووکور ، خبرنگار بی بی سی ، در ابوجا می گوید ، روز یکشنبه ، شش سرباز در کمین جهادی در نزدیکی شهر باگا در ایالت بورنو کشته شدند.

سربازان برای تقویت امنیت در یک انبار توزیع غذا برای افراد آواره از درگیری در حال رفتن به منطقه بودند.