کارشناسان می گویند نیازی به لغو شکرگذاری نیست ، اما آن را بی خطر بازی کنید

شکرگذاری امن در طی شیوع بیماری همه گیر امکان پذیر است ، اما کارشناسان بهداشت می دانند که توصیه های آنها به اندازه بوقلمون خشک سخت است: در خانه بمانید. مسافرت نرو اگر باید جمع شوید ، این کار را در فضای باز انجام دهید.

با افزایش سقوط عفونت های ویروس کرونا در ایالات متحده ، بسیاری از آمریکایی ها از سنت کنار می روند و در جشن ها خلاق می شوند.

برای اولین بار در پنج سال گذشته ، مشاور تغذیه آتلانتا ماریسا مور به کارولینای جنوبی سفر نمی کند تا خانواده بزرگ و بزرگ خود را ببیند. در عوض ، او قصد دارد با اولین سیب پای خانگی خود با آنها گپ ویدیویی کند. وقت غذا خوردن ، آنها بشقاب ها را با هم مقایسه می کنند.

مور گفت: “ما تمام روز صحبت خواهیم کرد.”

روز دوشنبه ، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها راهنمای تعطیلات خود را به روز کردند ، و خاطرنشان کردند که بحران ویروس در حال بدتر شدن است و اجتماعات کوچک خانگی “یک عامل مهم” است. CDC گفت که افراد مسن و دیگران که در معرض خطر بیشتری از بیماری شدید هستند باید از جمع شدن با افراد خارج از خانه هایشان.

کارشناسان به کانادا اشاره می کنند ، جایی که روز شکرگذاری در 12 اکتبر جشن گرفته شد. گروه هایی از موارد مربوط به اجتماعات خانوادگی دنبال شدند. “این بمکد. واقعاً ، واقعاً چنین است. »دو هفته بعد جاستین ترودو نخست وزیر کانادا گفت.

نیازی به لغو تعطیلات نیست. لاسی فرنباخ ، معاون وزیر بهداشت ایالت واشنگتن گفت ، گذراندن وقت با عزیزان برای سلامتی نیز مهم است.

ویروس کرونا ویروس کرونا با سهولت بیشتری در هنگام شلوغ شدن افراد در داخل ، گسترش می یابد ، بنابراین فرنباخ سنت های جدید در فضای باز مانند پیاده روی به عنوان یک خانواده را تشویق می کند. وی گفت ، لیست میهمانان برای مهمانی های داخل خانه باید به اندازه کافی کوچک باشد تا افراد بتوانند در حالی که ماسک ندارند و غذا می خورند شش فوت از یکدیگر دور شوند. پنجره ها را باز کنید تا هوا در گردش باشد.

فرنباخ گفت ، هرچه تعداد افرادی که در یک اجتماع شرکت می کنند بیشتر باشد ، احتمال ابتلا به ویروس در یک حزب بیشتر خواهد بود ، “حتی کسی که شما او را می شناسید و دوستش دارید.”

در هر شکرگذاری دیگر ، ده ها نفر از اعضای خانواده اولگا گارسیا به خانه او نفوذ می کردند تا تاملا درست کنند ، فوتبال تماشا کنند و داستان تعریف کنند. امسال ، سرپرست حرفه ای 61 ساله مواد غذایی را به خانواده پخش شده در 30 مایلی بزرگراه آبشارهای شمالی در ایالت واشنگتن تحویل می دهد.

اگر این طرح عملی شود ، همه همزمان می نشینند تا در خانه های خود غذا بخورند و به یک تماس تلفنی گروهی بپیوندند.

گارسیا گفت: “ما در این مورد عاقل خواهیم بود.” “ما فقط انگشتان خود را عبور می دهیم که در سال 2021 می توانیم پشت میز خود بنشینیم و دوباره دیوانه شویم.”

قرنطینه چطور؟ روز جادویی برای شروع قرنطینه قبل از شکرگذاری ، 13 نوامبر است ، طبق گفته لیندسی لنینگر ، رهبر Nerdy Girls ، کادر دانشمندانی که در وب سایتی به نام Dear Pandemic همکاری می کنند.

قرنطینه سخت به معنای عدم خرید مواد غذایی ، کار نکردن در خارج از خانه و مدرسه حضوری به مدت 14 روز است.

تست چطور؟ بهترین روز آزمون می تواند تا آنجا که ممکن است به روز ترکیه نزدیک باشد در حالی که هنوز زمان کافی برای کسب نتیجه باقی مانده است. اما ممکن است یک آزمایش هنوز عفونت را تولید نکند ، بنابراین بهترین برنامه قرنطینه برای دو هفته است – زمانی که ممکن است برای بروز علائم طول بکشد.

به جای آن کلاهبرداری ، لنینگر گفت که فرزندانش در روز شکرگذاری مادربزرگ و مادربزرگ خود را از طریق زوم خواهند دید. بعد از شام ، خانواده در مسیر عبور برای پای با همسایگان ملاقات می کنند.

لنینگر از کالج دارتموث در هانوفر ، نیوهمپشایر گفت: “ما پای خود را می آوریم و آنها نیز پای خود را.” “اینجا در شمال نیوانگلند سرد است ، اما پای می تواند یک فعالیت سریع باشد.”

وقتی ظالمانه به نظر می رسد که همه چیزهایی که بیشتر در مورد شکرگذاری دوست دارند ممنوع است ، یافتن شوخ طبعی در پوچ می تواند کمک کند. در یک ویدئو در توییتر ، مت بوچله ، کمدین نیویورکی ، یک لیست احمقانه به طور فزاینده ای از اقدامات احتیاطی شکرگذاری ، از جمله بالن های آب پر از آب گوشت و میزهای مخصوص کودکان را ارائه می دهد.

بوئچله گفت: “قبل از غذا خوردن ، همه می خواهند دور میز بنشینند ، یك چیز را بگویند كه از آن تشكر می كنند و یك چیز شبانه در بالش خود فریاد می زنند.”

این یک شوخی است ، اما کمدین فکر می کند این می تواند یک عمل کاتارتیک باشد. “چیزی که من همچنان در بالش خود فریاد می کشم این است ،” چرا اینطور است؟ لازم نبود اینگونه باشد! و خدای من ، کی پایان می یابد؟ “” او گفت.

در نیوجرسی ، بنیاد غیر انتفاعی HealthBarn معمولاً برای 150 بزرگسال مسن جشن جشن شکرگذاری را برگزار می کند. امسال داوطلبان وعده های غذایی فردی را تهیه و منجمد کرده و در کیسه های عایق بسته بندی کردند. سالمندان می توانند غذا را در خانه گرم کنند.

استیسی آنتین ، مدیر HealthBarn گفت: “هیچ کس نمی خواست آن را لغو کند.” “شما می خواهید نشان دهید که هنوز مردم را دوست دارید و از آنها احترام می گذارید. و شما می خواهید مطمئن شوید که آنها برای این شام مهم تعطیلات غذای مقوی دارند. “

در ایالت واشنگتن ، گارسیا قبل از طلوع صبح بیدار می شود و بوقلمون 20 پوندی را تفت داده و کپیروتادا ، یک پودینگ نان لایه لایه با پنیر ، موز ، کشمش ، دارچین و اسپند می پزد. خواهر و برادرهای او در خانه های خود تخصص های دیگری را تهیه می کنند: تامال ، انچیلادا ، پیکو د گالو ، سویچ ، نوشیدنی لوبیای سبز ، یام با گل ختمی ، پای کدو تنبل و پای اسپند. در مسیر بالا و پایین ، جشن به جعبه تقسیم شده و تحویل داده می شود.

گارسیا گفت: “زمان غم انگیزی است.” “اما همچنین می تواند یک زمان سپاسگزارانه باشد: اینکه همه ما اینجا هستیم ، یک سقف بالای سر خود داریم ، یک کار برای رفتن و غذای کافی برای دور زدن داریم. و برای کسانی که به اندازه کافی ندارند ، می توان گفت ، “اینجا یک بشقاب است.”

___

روزنامه نگار ویدئویی AP ، کتی یانگ در این گزارش همکاری داشت.

___

دپارتمان علوم و بهداشت آسوشیتدپرس از بخش آموزش علوم م Instituteسسه پزشکی هوارد هیوز پشتیبانی می کند. AP فقط مسئولیت کلیه مطالب را بر عهده دارد.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>