کابینه اول بایدن سه شنبه در میان بلوک های جاده انتخاب می کند

ویلمینگتون ، دلو (AP) – اولین انتخاب کابینه جو بایدن رئیس جمهور منتخب در روز سه شنبه برگزار می شود و برنامه ریزی برای مراسم تحلیف اصلاح شده همه گیر در ژانویه در حال انجام است زیرا تیم او با وجود بلوک های جاده ای از دولت ترامپ به جلو حرکت می کند.

ران کلین ، رئیس ستاد جدید بایدن ، روزهای یکشنبه جزئیاتی در مورد اینکه رئیس بایدن ابتدا کدام بخش ها را اعلام می کند ، ارائه نداد. آسوشیتدپرس گزارش داده است که بایدن هفته آینده می تواند نامزد خود را به عنوان وزیر امور خارجه یا وزیر خزانه داری معرفی کند.

بایدن متعهد شده است متنوع ترین دولت در تاریخ معاصر را ایجاد کند ، و او و تیمش اغلب در مورد تمایل دولت او برای انعکاس آمریکا صحبت می کنند. برخی از ناظران واشنگتن منتظرند ببینند که آیا او با تعیین اولین زن برای رهبری پنتاگون ، وزارت خزانه داری یا وزارت امور سربازان قدیمی ، یا اولین آمریکایی آفریقایی تبار در وزارت دفاع ، VA یا وزارت خزانه داری تاریخ را رقم خواهد زد.

بایدن هفته گذشته گفت که به انتخاب خود برای وزیر خزانه داری رضایت داده است.

کلین گفت: امتناع دولت ترامپ از ایجاد راهی برای دسترسی تیم بایدن به اطلاعات اصلی در مورد آژانس ها و دلارهای فدرال برای انتقال ، برنامه خود را از جمله روند انتخاب کابینه می برد. اداره خدمات عمومی ترامپ هنوز تصدیق نکرده است که بایدن در انتخابات پیروز شد – عزمی که می تواند این سد راه ها را برطرف کند.

وی گفت: “ما در شرایطی نیستیم كه بتوانیم بررسی كنیم پیشینه نامزدهای هیئت دولت. و بنابراین تأثیرات مشخصی وجود دارد. این تأثیرات هر روز افزایش می یابد ، “کلین به” این هفته “به ABC گفت.

حتی برخی از جمهوری خواهان در روزهای اخیر با ترامپ رابطه قاطعانه برقرار کرده و وی را به قبول نتایج انتخابات فراخوانده اند.

سناتور لامار الكساندر ، R-Tenn ، گفت كه “شانس بسیار خوبی” است كه بایدن رئیس جمهور خواهد شد و بایدن و تیمش باید به اطلاعات مربوطه برای انتقال دسترسی داشته باشند. پس از رای قاضی فدرال علیه مبارزات انتخاباتی ترامپ در یک چالش انتخاباتی در پنسیلوانیا در روز شنبه ، سناتور حزب جمهوریخواه پات تومی از پنسیلوانیا گفت رئیس جمهور “تمام گزینه های قانونی قابل قبول را به پایان رسانده است” و تومی پیروزی بایدن را به او تبریک گفت.

و روز یکشنبه ، کریس کریستی ، فرماندار سابق جمهوریخواه از نیوجرسی ، یکی از طرفداران دیرینه ترامپ ، در ABC گفت که زمان آن رسیده است که رئیس جمهور از بحث و نتیجه گیری دست بردارد. کریستی گفت که تیم حقوقی ترامپ “خجالت ملی” است.

کلین با نگاهی به مراسم تحلیف 20 ژانویه گفت که “به دلیل همه گیری ویروس کرونا” “قطعاً باید تغییر کند” و تیم بایدن در حال رایزنی با رهبران دموکرات در مجلس و سنا در مورد برنامه های خود هستند.

وی افزود: “آنها در تلاشند تا مراسم افتتاحیه ای را برگزار كنند كه از اهمیت و مفهوم نمادین آن لحظه احترام بگذارد ، اما همچنین منجر به شیوع بیماری نشود. این هدف ماست. ”

این افتتاحیه ها معمولاً شامل یک رژه سنتی در خیابان پنسیلوانیا ، اظهارات رئیس جمهور و معاون رئیس جمهور از کپیتول ، ناهار با نمایندگان مجلس در روتینای پایتخت و توپ های مختلف در سراسر واشنگتن است. همه رویدادهایی هستند که صدها و گاه صدها هزار نفر با حضور در آن به پایتخت کشور سفر می کنند.

مشخص نیست نگرانی های بهداشت عمومی چگونه بر این سنت ها تأثیر می گذارد.

در خلال مبارزات انتخاباتی ، بایدن با رد کردن وقایع خودش در واکنش به همه گیری ، با ویروس کرونا اختلاف ایجاد کرد. بایدن اجتماعات كوچكتری را در جایی برگزار كرد كه از مردم خواسته شد ماسك بزنند و به توصیه های فاصله اجتماعی از متخصصان بهداشت عمومی پایبند باشند. بایدن از زمان دستیابی به مقام ریاست جمهوری بر اهمیت استفاده از ماسک تأکید کرده است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>