پیروزی بایدن نشان دهنده قدرت رای دهندگان سیاه پوست است

DETROIT (AP) – قدرت. توجه. سرانجام.

هنگامی که اریک شفیلد برای اولین بار جو بایدن را در شمارش آرا در جورجیا برتری یافت ، مرد 52 ساله سیاه پوست بلافاصله در مورد تمام سالهایی که به اصرار دوستان و خانواده سیاهپوست خود برای رای دادن و همه زمانهایی که نامزد مورد نظر خود را دید ، فکر کرد. از دست دادن

روز جمعه تحلیلگر توسعه املاک و مستغلات در آتلانتا گفت: “طی سالها ، بسیاری از مردم سیاه گفته اند:” خوب ، رأی من مهم نیست “.” این اثبات مهم بودن رای ما است. “

حتی با افزایش آرا tall ، اختلاف کمی وجود دارد که رأی دهندگان سیاهپوست یک نیروی ملی محرک بودند که معاون رئیس جمهور سابق را به ستون برنده هل می دادند. رأی دهندگان سیاهپوست با حمایت قریب به اتفاق از بایدن و حضور گسترده ، نه تنها به تحویل ایالات میادین جنگ آشنا به دموکرات ها کمک کردند ، بلکه همچنین یک کشور جدید را در سنگرهای طولانی مدت جمهوری خواه گرجستان ایجاد کردند – که به طور بالقوه برای سال های آینده سیاست های ریاست جمهوری را از سر می گیرد.

فعالان این نتایج را به عنوان نفی سخنان نژادپرستانه رئیس جمهور دونالد ترامپ و تأیید انتخاب بایدن در انتخاب کامالا هریس ، اولین زن سیاه پوست با بلیط ریاست جمهوری حزب مهم ، به عنوان رقیب خود اعلام کردند. اما آنها همچنین سالها کار خود را در زمینه سازماندهی رای دهندگان به حساب آوردند و نشان دادند که قصد دارند بازده سرمایه خود را بدست آورند.

موریس میچل ، استراتژیست جنبش زندگی سیاه پوست و مدیر ملی حزب خانواده های کارگر – یک تلاش مردمی چند نژادی مترقی ، گفت: “ما این را زود دیدیم – به ما ایمان داشتیم.” “ما به قدرت رای دهندگان سیاه پوست و سازمان دهندگان سیاه پوست در جنبش خود اعتقاد داشتیم.”

بر اساس AP VoteCast ، یک نظرسنجی گسترده از بیش از 110،000 رای دهنده در سراسر کشور ، رای دهندگان سیاهپوست 11٪ از رای دهندگان ملی را تشکیل می دهند و از هر 10 نفر 9 نفر از بایدن حمایت می کنند. بر اساس برآوردهای مرکز تحقیقات پیو ، هر دو رقم تقریباً برابر با سال 2016 است ، زمانی که هیلاری کلینتون دموکرات نیز با حمایت گسترده رای دهندگان سیاهپوست حمایت رای دهندگان را به دست آورد اما در پیروزی در کاخ سفید کوتاهی کرد.

اما وقتی با کلینتون مقایسه می شود ، بایدن در مناطق بحرانی و دارای جمعیت زیادی از سیاه پوستان رای دهندگان بیشتری را به خود جلب کرد. بایدن در شهرستان وین ، میشیگان ، شامل دیترویت ، و در شهرستان میلواکی ، ویسکانسین ، به کل آرا و حاشیه خود نسبت به کلینتون افزود ، در حالی که آرا Trump ترامپ نتوانست با دستاوردهای دموکرات ها مطابقت داشته باشد. افزایش آرا Democratic دموکرات ها در میلواکی ، حدود 28000 رأی ، بیش از 20000 رأی پیش از بایدن در این ایالت بود.

در حالی که آرا still هنوز در فیلادلفیا در حال شمارش است ، بایدن از تعداد کل آرا Cl کلینتون در سال 2016 پیشی نگرفته بود. با این حال ، طبق تجزیه و تحلیل آسوشیتدپرس ، وی حداقل 93٪ آرا را در بخشهای شهر که بیش از 75٪ جمعیت سیاه پوستان است ، کسب کرده است.

اما شاید بارزترین شواهد در مورد نفوذ رای دهندگان سیاه پوست در جورجیا بود ، جایی که بایدن زیاد می توانست او را به عنوان اولین نامزد انتخابات ریاست جمهوری دموکرات تبدیل کند که در نزدیک به سه دهه سنگر جمهوریخواهان را به دست آورد. AP آن نژاد را فراخوانی نکرده است.

تاکنون ، دموکرات ها 588،600 رای دهنده در گرجستان به تعداد کلینتون در سال 2016 اضافه کرده اند ، در حالی که ترامپ تنها 366،900 نفر افزایش داشته است. تقریبا نیمی از سود بایدن از چهار شهرستان بزرگ – Fulton ، DeKalb ، Gwinnett و Cobb – حاصل شد که همگی در منطقه مترو آتلانتا با جمعیت زیادی از سیاه پوستان است.

بایدن شنبه شب هنگام سخنرانی پیروزی خود ، به نقش رای دهندگان سیاه پوست اعتراف کرد و خاطرنشان کرد: “جامعه آمریکایی آفریقایی تبار بار دیگر برای من ایستاد.”

وی گفت: “شما همیشه پشت من بوده اید ، و من نیز شما خواهم بود.”

در سال های 2008 و 2012 ، رأی دهندگان سیاه پوستان با تعداد رکورد باراک اوباما ، اولین رئیس جمهور سیاه پوست کشور ، ظاهر شدند – یک آستانه جدید جدید تعیین می کنند. اما مشارکت رای دهندگان سیاه پوستان در سال 2016 به میزان قابل توجهی در شهرهای مهم کاهش یافت و این بحث در این حزب در مورد دلیل و احساس رای دهندگان سیاه پوستان برای مقصر دانستن آنها برای پیروزی ترامپ بود.

اما همانطور که بایدن نامزدی خود را اعلام کرد و در انتخابات مقدماتی دموکرات ها رقابت کرد ، این رأی دهندگان سیاه پوستان در ایالاتی مانند کارولینای جنوبی ، ویرجینیا و آلاباما بودند که با معاون رئیس جمهور سابق همسو شدند و به او کمک کردند تا نامزدی را بدست آورد.

انتخاب بایدن باعث ایجاد تنش در درون حزب شد – به ویژه در میان فعالان مترقی که از نقش او در تصویب قانون عدالت کیفری فدرال در دهه 1990 انتقاد می کردند که مجازات های جنایات خشن را طولانی تر کرد ، به پر کردن زندان ها کمک کرد و جوامع سیاه پوستان را با پلیس طغیان کرد. افسران افراد دیگر در حزب از مواضع وی در مورد مراقبت های بهداشتی ، تغییر آب و هوا و سیاست اقتصادی ناراضی بودند.

نظرسنجی ها نشان می دهد که این تنش ها در نهایت به بایدن آسیب نرساند. به گزارش AP VoteCast ، رای دهندگان سیاه بایدن بیش از سایر رای دهندگان بایدن – به ویژه آنهایی که سفیدپوست بودند – می گفتند که رای خود را برای دموکرات ها می اندازند تا ترامپ.

برای بسیاری از زنان سیاه ، انتخاب بایدن از هریس ، که اولین زن سیاه پوست و اولین زن آسیای جنوبی خواهد بود که معاون رئیس جمهور خواهد شد ، آرا their آنها را به عنوان میراث کارگران حقوق مدنی فانی لو هامر و شرلی چیشولم تبدیل کرد.

آلنشیا جانسون ، استراتژیست سیاسی گفت: “این به معنای واقعی کلمه همان چیزی است که نیاکان ما برای آن جنگیده اند و کشته شده اند – آزادی ، رهایی و بقا که آنها می دانستند هرگز برای دیدن آن زنده نخواهند ماند ، اما آنها می دانستند که این برای نسلهای بعدی بسیار مهم است.” و مشاور بایدن.

در پس این احساسات ، بسیج گسترده رای دهندگان وجود داشت.

صندوق رأی دهندگان سیاه بیش از 15 ایالت را هدف قرار داد و ناوگان اتوبوس را در سفرهای جاده ای به سراسر کشور فرستاد. فقط در گرجستان ، آنها به بیش از 500000 رأی دهنده رسیدند و نزدیک به 2 میلیون پیام کوتاه ارسال کردند.

وقتی رأی دهندگان شناسنامه های دولتی را بدست می آورند یا آن را تمدید می کنند ، در این ایالت با اجرای ثبت خودکار در سراسر کشور به این تلاش کمک شد. به گفته وزیر امور خارجه جورجیا ، ثبت نام رای دهندگان سیاه 40 درصد در هر دو شهرستان فولتون و گوینت افزایش یافته است. افزایش در شهرستان های در حال رشد بیش از 6 درصد افزایش جمعیت سیاه پوستان در مدت زمان مشابه بود.

همچنین ممکن است با قوانین جدید میزان مشارکت در انتخابات افزایش یابد که باعث سهولت در رأی گیری در هنگام شیوع بیماری همه گیر می شود. پس از آنکه بسیاری از رأی دهندگان سیاهپوست در طی انتخابات مقدماتی در جورجیا و ویسکانسین صف های طولانی را تجربه کردند ، انگیزه بسیاری برای استفاده از گزینه های ارسال نامه و رای گیری زودهنگام فراهم شد ، و به مبارزات انتخاباتی بایدن برای رای گیری زودهنگام کمک کرد.

Fair Fight ، گروه حقوق رأی دهی که توسط استیسی آبرامز تاسیس شد ، تلاش های گسترده ای را برای آموزش رای دهندگان آغاز کرد و به شدت با تلاش های GOP به منظور محدود کردن رای گیری از طریق پست عقب نشینی کرد. آبرامز ، نامزد سابق فرمانداری جورجیا ، گفت که او انتخابات را لحظه ای مهم برای تلاش برای “کاهش آسیب” تحت دولت ترامپ می داند.

وی گفت: “این یکی از چند لحظه ای است که ما این قدرت را داریم تا آینده را برای خود رقم بزنیم و حداقل بر مشکلات خود تأکید کنیم.” “و خواستار رفتاری هستیم که مطابق با این تصور باشد که ما به عنوان یک ملت در آنجا داریم باید عدالت برای همه باشد. “

سازمان دهندگان و فعالان در حال حاضر در حال برنامه ریزی برای مقصر دانستن بایدن در مورد وعده های سرمایه گذاری اقتصادی ، مقابله با نژادپرستی سیستمی ، اصلاحات پلیس و بهبود مراقبت های بهداشتی هستند.

کشیش ویلیام باربر دوم ، رهبر حقوق مدنی ، گفت که او انتظار دارد فقر سیاهپوست – نرخ 18.8 wors بدلیل بیماری همه گیر ویروس کرونا – برای اولویت اصلی دولت بایدن باشد.

باربر ، رهبر کمپین مردم فقیر ، گفت: “ما انتظار پیگیری خواهیم داشت.” “بایدن برای رسیدگی به مسائل باید یک استراتژی 50 روزه داشته باشد ، نه یک استراتژی 100 روزه.”

اقدام سریع در دستور کار بایدن ، بدون کنترل دموکرات ها بر سنا غیرممکن است. این می تواند با نتیجه دو انتخابات دور دوم گرجستان در 5 ژانویه تعیین شود.

فعالان گفتند كه آنها قصد دارند شتاب خود را حفظ كنند و انتظار داشتند كه سیل توجه و پول جلب شود و به رای دهندگان سیاه پوست فرصتی دیگر برای نشان دادن قدرت خود داده شود.

کلیف آلبرایت ، بنیانگذار صندوق رأی دهندگان سیاه گفت: “ما می خواهیم هر آنچه در اختیار داریم قرار دهیم ، به همان اندازه ، اگر نه بیشتر از دوره ریاست جمهوری ، در آنها قرار دهیم.” انتخاب واضح است و ما گزینه ای نداریم انتخاب کردن این یکی بیرون ، و ما می خواهیم فوریت شدید آن را برجسته کنیم. “

___

موریسون از نیویورک گزارش داد؛ کاستانسیس از لس آنجلس گزارش داد. خبرنگار نظرسنجی هانا فینگرهوت در واشنگتن نیز به این گزارش کمک کرد.

___

موریسون و استافورد اعضای تیم نژاد و نژاد AP هستند. آنها را در توییتر دنبال کنید: https://www.twitter.com/aaronlmorrison و https://www.twitter.com/@kat__stafford

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>