پکن ممکن است برای اطمینان از آینده پروژه ، وام های کمربندی و جاده ای را به دلیل فشار داخلی قطع کند

رئیس جمهور شی جین پینگ هفته گذشته تعهد چین به پروژه بزرگ سیاست خارجی خود ، طرح کمربند و جاده را دو برابر کرد ، اما نظرات در مورد پایداری چنین سرمایه گذاری در میان زمینه افزایش بدهی در داخل کشور ، متفاوت است.

“چین سیاست ها ، قوانین و استانداردها را بیشتر با آنها هماهنگ می کند [Belt and Road Initiative] شرکا و تعمیق همکاری م withثر با آنها در زمینه زیرساخت ها ، صنعت ، تجارت ، علوم و نوآوری های فناوری ، بهداشت عمومی و تبادلات مردم با مردم “، شی در سخنرانی اصلی خود در مجمع همکاری های اقتصادی آسیا و اقیانوسیه (Apec) گفت.

با این حال ، با رشد سرعت در دومین اقتصاد بزرگ جهان و افزایش بار بدهی داخلی به دلیل همه گیری ویروس کرونا ، این س questionsال مطرح شده است که آیا چین مجبور است در چند سال آینده تعاملات بین المللی خود را کاهش دهد ، به ویژه تأمین مالی پروژه های کمربندی و جاده ای.

آخرین خبرها و تجزیه و تحلیل ها را از خبرنامه تأثیر جهانی ما در مورد داستان های بزرگ از چین دریافت کنید.

این طرح بلند پروازانه و کمربندی ، که برای اولین بار توسط Xi در سفر 2013 خود به قزاقستان هنگامی که ابتدا یک کمربند ، یک جاده نامیده می شد ، ارائه شد ، شامل اتصال بیش از 70 کشور در قاره های آسیا ، اروپا و آفریقا از طریق یک سری راه آهن ، جاده و پروژه های زیربنایی دریا ، بنابراین یک جاده ابریشم جدید تشکیل می شود. هدف پکن ارتقا connections ارتباطات منطقه ای و ادغام اقتصادی و گسترش نفوذ اقتصادی و سیاسی چین است.

تحلیلگران گفتند ، اگرچه چین به هیچ وجه پروژه های تأمین بودجه را رها نخواهد كرد ، اما ممكن است وام را كاهش دهد ، هم به دلیل نیازهای داخلی و هم برای اطمینان از پایداری وام در آینده.

بدهی چین: چقدر بزرگ است و چه کسی مالک آن است؟

در مورد مقدار کل وام ها و سرمایه گذاری در پروژه های کمربندی و جاده ای هیچ آمار رسمی وجود ندارد ، اما طبق ارائه دهنده داده Refinitiv ، در سه ماهه اول سال 2020 ، ارزش پروژه های کمربندی و جاده ای ، از جمله پروژه هایی با مشارکت چین ، برای اولین بار بیش از 4 تریلیون دلار آمریکا بود. در این میان ، 1،590 پروژه – به ارزش 9/1 تریلیون دلار آمریکا – پروژه های كمربندی و جاده ای بودند ، در حالی كه 1574 پروژه دیگر با ارزش توأمان 2/1 تریلیون دلار به عنوان پروژه هایی با مشاركت چینی طبقه بندی شدند.

بانک جهانی سال گذشته تخمین زد که حدود 500 میلیارد دلار آمریکا در پروژه های کمربندی و جاده ای در 50 کشور در حال توسعه بین سال های 2013 و 2018 سرمایه گذاری شده است. از این میزان ، حدود 300 میلیارد دلار آمریکا از طریق بدهی عمومی و تضمین شده عمومی تأمین شده است.

بدهی شرکتی غیر مالی در چین در سه ماهه سوم سال 2020 از 150 درصد تولید ناخالص داخلی در سه ماهه مشابه سال گذشته به بیش از 165 درصد تولید ناخالص داخلی (تولید ناخالص داخلی) افزایش یافت ، طبق گزارشی که توسط موسسه هفته گذشته امور مالی بین المللی (IIF).

رشد بدهی در بین اقتصادهای در حال ظهور نه تنها بالاترین است ، بلکه از همه بازارهای پیشرفته نیز پیشی گرفته است.

بدهی کل چین در بخشهای خانگی ، دولتی و شرکتهای غیرمالی به نزدیک 290 درصد تولید ناخالص داخلی افزایش یافته است – به استثنای بدهی مالی برای جلوگیری از احتمال شمارش مجدد – در سه ماهه سوم ، با 255 درصد نسبت به سال قبل ، طبق اتحادیه شرکتهای مالی جهانی مستقر در واشنگتن IIF.

در گزارشی که در این ماه منتشر شد ، گروه اعتباری بیمه فرانسوی اولر هرمس تخمین زد که 10 کشور آفریقایی و آمریکای لاتین که از سال 2010 از تعامل قوی چین بهره مند شده اند – آرژانتین ، برزیل ، اکوادور ، آنگولا ، مصر ، اتیوپی ، غنا ، کنیا ، جنوب آفریقا و زامبیا – در نتیجه جدا شدن تدریجی چین از تأمین مالی ، تا سال 2025 با شکاف تأمین مالی خارجی 47 میلیارد دلار آمریکا روبرو خواهند شد.

“چین باید در پروژه هایی که می تواند تأمین مالی کند ، به ویژه در اقتصادهای در حال ظهور انتخاب بیشتری داشته باشد. [Belt and Road Initiative] ممكن است كشورهايي كه در ميان پروژه هاي مهم زيرساختي قرار دارند و به دليل آنها نيز بدهكار هستند ، ديگر منابعي را براي ادامه كار با اين پروژه ها پيدا نمي كنند “. آلیشیا گارسیا هررو ، اقتصاددان ارشد آسیا و اقیانوسیه در م financialسسه مالی فرانسه Natixis گفت.

Emre Tiftik ، رئیس تحقیقات پایداری در IIF ، گفت که چین توانایی افزایش قرار گرفتن در معرض کمربند و کشورهای جاده را دارد ، بنابراین افزایش اخیر سطح بدهی بعید به نظر می رسد سیاست های چین را تغییر دهد. وی افزود ، با این وجود ، IIF معتقد است كه چین بر پایداری جریان های مالی مرتبط تأكید بیشتری خواهد داشت.

“همانطور که در اوایل سال جاری اشاره کردیم ، تقریباً نیمی از جریانات مرزی مربوط به طرح کمربند و جاده چین به مناطقی هدایت می شود که در معرض سطح قابل توجهی از خطر تغییر آب و هوا قرار دارند … در برابر تعهد اخیر چین برای کاهش خالص انتشار کربن به صفر [by 2060]، شکل [Belt and Road Initiative]جریان سرمایه گذاری مرتبط نیز تغییر خواهد کرد ، “Tiftik گفت.

مشارکت چین در پروژه های کمربندی و جاده ای در سال جاری تاکنون هم از نظر تعداد قراردادهای جدید و هم از نظر ارزش کل پروژه جدید به دلیل ویروس کرونا کاهش یافته است.

بر اساس داده های وزارت بازرگانی چین ، تعداد قراردادهای جدید امضا شده توسط شرکت های چینی در 9 ماه نخست سال 2020 در 61 کشور “در امتداد کمربند و جاده” 29 درصد کاهش یافته است در مقایسه با مدت مشابه در سال 2019. این به روزرسانی برای تعداد قراردادهای امضا شده در ماه اکتبر را ارائه نداد ، اما داده ها نشان داد که ارزش قراردادها از ژانویه تا اکتبر سالانه 17.5 درصد کاهش یافته است.

دو بانک اصلی سیاست های چینی پروژه های کمربندی و جاده ای – بانک توسعه چین و بانک صادرات صادرات – پس از اوج گرفتن وام در سال 2016 ، قبل از همه گیر شدن ، وام های جدید را کاهش داده اند.

بدهی ابتکار کمربند و جاده: چقدر بزرگ است و بعدی چیست؟

اعتقاد بر این است که انتقاد از برخی کشورهای گیرنده ، کمپین کاهش نرخ بهره چین که در سال 2016 برای جلوگیری از وام گرفتن بیش از حد توسط دولت های محلی ، موسسات مالی و مشاغل آغاز شده است ، برخی از عوامل این اقدام بوده است ، همچنین نگرانی ها در مورد تراز پرداخت ها و بخشنامه پکن برای انتخاب بیشتر در تأمین مالی کمربند و جاده.

کانی لوئی ، شریک امور مالی و متخصص کمربند و جاده در شرکت حقوقی بین المللی Pinsent Mason ، گفت که اگرچه به طور قطع در میان همه گیر شدن سرعت وام دهی کاهش یافته است ، اما او معتقد نیست که مسئله بدهی چین تأثیر قابل توجهی در تأمین مالی به عنوان منبع بودجه متفاوت از وامهای داخلی است.

“تعداد زیادی از [Belt and Road Initiative] وامها پس از پرداخت بلافاصله به کالاها و یا خدمات چینی تبدیل می شوند و عواید وام هرگز از چین خارج نمی شوند. در حالی که فشار شدیدی برای استفاده وجود دارد [yuan] در مورد بودجه BRI ، از نظر تاریخی [Belt and Road Initiative] وامها به دلار آمریکا یا یورو ارائه می شوند که طبق مقررات ارزی چین ، آزادانه قابل تبدیل نیستند [yuan]. در نتیجه ، حساب کاملاً متفاوت است. “

وی افزود: طی سالهای اخیر ، بانک های بزرگ چینی روندهای وام دهی خود را به میزان قابل توجهی بهبود بخشیده اند ، با روند “انتخاب سریع تر در تأمین مالی کمربند و جاده” ، روند “تسریع” دارد.

چین از چه اقدامات محرکی برای مقابله با تأثیر اقتصادی ویروس کرونا استفاده کرده است؟

سطح کلی بدهی داخلی چین از سال 2008 با سرعت متوسطی در حدود 20 درصد در حال رشد است که سریعتر از رشد تولید ناخالص داخلی آن است.

در نوامبر 2008 ، پکن از طرح محرکه دو ساله 4 تریلیون یوان (586 میلیارد دلار آمریکا) برای مقابله با تأثیر بحران مالی جهانی خبر داد. این محرک به سرعت رشد چین را احیا کرد ، اما باعث انفجار اعتبار داخلی نیز شد.

این کشور از سال 2016 تلاش خود را برای کاهش بدهی خود برای جلوگیری از خطرات مالی تحت یک کمپین کاهش نرخ بهره به رهبری بانک مرکزی افزایش داده است ، اما به دلیل تأثیر ویروس کرونا در اقتصاد ، امسال پیشرفت به سمت عقب افتاد.

بدهی خارجی چین نیز تا حدی رشد کرده است که بخشی از آن به دلیل فشار این کشور برای به دست آوردن دارایی های خارجی است و در پایان ماه ژوئن به 2.13 تریلیون دلار رسید که 75.1 میلیارد دلار یا 3.7 درصد بیشتر از پایان سال 2019 است ، تنظیم کننده ارز خارجی چین در ماه اکتبر گفت.

اداره امور ارزی چین گفت: مقیاس بدهی خارجی “معقول” است و خطر ناشی از بدهی خارجی “به طور کلی قابل کنترل است”.

آگاتا كراتز ، مدیر همكاری در مشاور اقتصادی Rhodium Group ، گفت كه كمربندها و وام های جاده ای تنها قسمت كمی از سبد وام های كلی چین است و هر دو بانك توسعه چین و بانك صادرات از پشتوانه سیاسی كافی برای تحمل هزینه برخوردار هستند ، به این معنی كه س realال واقعی این است که “اگر کشور هنوز بخواهد [continue massive lending]؟ “

وی افزود: بانک توسعه چین ممکن است اشتهای کمتری برای ادامه وام های شدید خارجی داشته باشد زیرا بین اهداف متضاد خود در حمایت از دیپلماسی تجاری جهانی چین و اقتصاد چین با وام های داخلی جدید درگیر است.

“بنابراین [China Development Bank] اولین مانع خواهد بود. در همین حال ، موج مذاکرات مجدد [of existing belt and road loans] در حال حاضر شاهد هستیم که ممکن است دلیل دیگری برای ادامه دادن وام به کشور مانند گذشته نباشد. “

گزارشی از گروه رودیم در ماه اکتبر نشان داد که درخواست ها برای مذاکره مجدد برای بازپرداخت ها پس از همه گیری در حال افزایش است و 12 کشور هنوز از اواخر سپتامبر با پکن مذاکره می کنند و 28 میلیارد دلار وام چینی را پوشش می دهد.

“تاکنون از هر چهار دلار یک میلیارد دلار وام توسط چین از طریق وام های خارج از کشور مورد مذاکره مجدد قرار گرفته است که مبلغ آن 94 میلیارد دلار است. در مواجهه با واقعیت وام های ناپایدار گذشته ، پکن برای محدود کردن و منطقی سازی جریانات آینده ، حداقل در میان مدت. این فقط توسط Covid-19 تقویت می شود ، “در این گزارش آمده است.

این مقاله در اصل در South China Morning Post (SCMP) ، معتبرترین گزارش صوتی بیش از یک قرن در مورد چین و آسیا منتشر شد. برای اطلاعات بیشتر در مورد SCMP ، لطفاً برنامه SCMP را کاوش کنید یا به Facebook و SCMP SCMP مراجعه کنید توییتر صفحات حق چاپ © 2020 South China Morning Post Publishers Ltd. کلیه حقوق محفوظ است.

حق چاپ (c) 2020. South China Morning Post Publishers Ltd. کلیه حقوق محفوظ است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>