پوتین روسیه می گوید زمان بازگشت پناهندگان سوری به خانه هایشان است

داماسک ، سوریه (AP) – ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه روز دوشنبه گفت ، میلیون ها پناهنده سوری که از جنگ داخلی کشورشان فرار کرده اند باید برای کمک به بازسازی سوریه بازگشت به خانه خود را آغاز کنند.

اظهارات پوتین در یک تماس ویدیویی با بشار اسد رئیس جمهور سوریه در آستانه برگزاری کنفرانس بین المللی دو روزه درباره پناهندگان در دمشق بود که قرار است از روز چهارشنبه آغاز شود. این گردهمایی جنجالی که توسط روسیه برگزار شد ، مورد انتقاد مقامات سازمان ملل و آمریکا قرار گرفته است.

رسانه های دولتی سوریه تماس ویدیویی پوتین و اسد را با صدای عربی از اظهار نظرهای پوتین که به روسی انجام داد.

درگیری های 9 ساله سوریه باعث کشته شدن حدود نیم میلیون نفر ، زخمی شدن بیش از یک میلیون نفر و حدود 5.6 میلیون نفر مجبور به فرار به خارج از کشور به عنوان پناهنده ، عمدتا به کشورهای همسایه شده است. 6 میلیون نفر دیگر از جمعیت 23 میلیون نفری سوریه قبل از جنگ آواره داخلی هستند.

روسیه در سپتامبر 2015 به جنگ سوریه پیوست و توازن قوا را به نفع اسد که از آن زمان سربازانش بیشتر کشور را پس گرفته اند ، از بین برد. شورشیان سوری هنوز استان شمال غربی ادلب را کنترل می کنند ، در حالی که جنگنده های تحت حمایت کردهای تحت حمایت آمریکا مناطقی از شرق این کشور را کنترل می کنند.

روند سیاسی تسهیل شده از سوی سازمان ملل ماه ها گیر کرده است و بسیاری از کشورهای غربی دمشق را مقصر جلوگیری از پیشرفت می دانند. بسیاری از سوری ها و کشورهای غربی شرایط فعلی سوریه را برای بازگشت دسته جمعی پناهندگان مناسب نمی دانند.

در تماس ویدیویی ، پوتین گفت که “تروریسم بین المللی تقریباً از بین رفته است و بازگشت به زندگی غیرنظامی باید به تدریج آغاز شود.” روسیه و دولت سوریه از همه گروه های شورشی به عنوان “تروریست” یاد می کنند.

پوتین همچنین به اسد گفت که یک معامله درگیری در سوریه باید شامل بازگشت پناهندگان و آوارگان مطابق با قطعنامه 2254 شورای امنیت سازمان ملل باشد. وی افزود که میلیون ها پناهنده “افراد در سن کار هستند و باید در بازسازی کشور خود کار کنند. “

قطعنامه 2254 شورای امنیت سازمان ملل متحد که در دسامبر 2015 تصویب شد ، جدول زمانی برای مذاکرات و آتش بس را تعیین می کند که هرگز محقق نشد.

دو روز مانده به کنفرانس دمشق ، هنوز مشخص نیست که آیا برخی از کشورهایی که بیشترین تعداد پناهندگان سوری را میزبانی می کنند ، مانند ترکیه ، در آن شرکت می کنند یا خیر. سوریه ترکیه را که از مخالفان مسلح اسد حمایت می کند ، به استقرار غیرقانونی نیروهای خود در خاک سوریه که تحت کنترل شورشیان است ، متهم می کند.

لبنان که بالاترین سرانه پناهجویان سوری را در جهان میزبانی می کند ، گفت که هیئت کوچکی را به این کشور اعزام می کند.

ریچارد میلز ، معاون سفیر ایالات متحده در سازمان ملل ماه گذشته گفت كه این كنفرانس با هماهنگی سازمان ملل یا كشورهایی كه بیشترین تعداد پناهندگان را میزبانی كرده اند ، برگزار نشده است و از كشورها می خواهد آن را تحریم كنند.

اسد در این تماس تصویری گفت: “این کنفرانس تنها آغازی برای حل این مشکل بشردوستانه خواهد بود” و افزود که مانع اصلی بازگشت پناهندگان تحریم های غرب است ، که وی آنها را “غیرقانونی و ناعادلانه” توصیف کرد.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>