پوتین رئیس جمهور منتخب بایدن را به رسمیت نمی شناسد ، زیرا می داند اکنون درگیر مشکل است

اوزان کوز / گتی
اوزان کوز / گتی

مسکو – رئیس جمهور ولادیمیر پوتین از شناخت جو بایدن به عنوان رئیس جمهور منتخب آمریکا خودداری می کند. کرملین روز دوشنبه اعلام کرد که آنها در حالی که “روند قانونی در جریان است” همچنان در کنار مرد خود خواهند ایستاد ، حتی اگر احتمال زیادی برای رسیدگی جدی به شکایات ترامپ توسط دادگاه های ایالات متحده وجود ندارد.

محدودیت پوتین جای تعجب ندارد: بایدن زمانی روسیه را “بزرگترین تهدید برای آمریکا” خواند و کرملین از کلمات و معانی قدیمی آویزان است. تلویزیون دولتی روسیه در طول انتخابات روشن ساخت که ترامپ کاندیدای مورد علاقه کرملین است و در مسکو ، سیاستمداران به دیلی بیست گفتند “انتظار خوبی از بایدن نیست”.

از نظر کرملین هیچ رازی در مورد احساس بایدن نسبت به پوتین وجود ندارد. در سال 2011 ، معاون وقت رئیس جمهور جلسه ای با رهبران مخالف روسیه در محل اقامت سفیر ایالات متحده در مسکو ، خانه اسپاسو برگزار کرد. یکی از شرکت کنندگان ، بوریس نمتسوف ، که بعدا در مسکو ترور شد ، در وبلاگ خود نوشت: “بایدن گفت که [if he were] به جای پوتین ، او در سال 2012 برای ریاست جمهوری ایستادگی نخواهد کرد ، زیرا این امر برای کشور و برای او بد خواهد بود. “

رسانه های روسیه از بردن بایدن عصبانی و ناامید هستند

از آن زمان آب زیادی از زیر پل رد شده است. ولادیمیر پوتین نه تنها برای یک دوره سوم و چهارم نامزد شد ، بلکه قانون اساسی را تغییر داد تا دو دوره دیگر مجاز باشد ، و به طور بالقوه می تواند حکومت خود را تا سال 2036 تمدید کند. در همین حال ، رهبر مخالف الکسی ناوالنی ، که در حال ترمیم در آلمان از یک سو assass قصد است ، به وضوح از بایدن قدردانی کرد حمایت گذشته ، ارسال یک توییت تبریک: “پیروزی و جو بایدن و کمالا هریس و آمریکایی ها را به خاطر تعیین رهبری جدید در یک انتخابات آزاد و عادلانه تبریک می گویم. این یک امتیاز است که برای همه کشورها در دسترس نیست. مشتاقانه منتظر رسیدن به سطح جدید همکاری بین روسیه و ایالات متحده امریکا هستم. “

پلیس روسیه روز پنجشنبه به دفتر بنیاد مبارزه با فساد ناوالنی حمله کرد و کلیه تجهیزات و حتی یک توپ دیسکو را از سقف به همراه مقداری پول از کیف پول کارمندان توقیف کرد. ناوالنی نوشت: “افرادی که در مجلسی هستند اغلب به من می گویند که آنها سربازانی هستند که فرماندهان شرور را انجام می دهند.” “اما جستجوها و جستجوهای دیروز در دفاتر ما تخریب کامل سیستم را تا عمق آن نشان داد.”

بایدن ، برخلاف رئیس جمهور ترامپ ، در مورد حمله به ناوالنی اظهار نظر کرده است – هیچ نشانه دیگری نمی تواند برای کرملین در مورد پتانسیل روابط آینده با دولت بایدن روشن تر باشد. به نظر می رسد کرملین حتی در حالی که او در آلمان است ، نسبت به ناوالنی چنان عصبی است که پوتین از گفتن نام وی به صورت علنی امتناع می ورزد.

هیچ کس در مسکو شک ندارد که بایدن به دفاع از منافع اوکراین و مجازات روسیه به دلیل الحاق کریمه ادامه خواهد داد. گزارش وزارت خزانه داری ایالات متحده در اوایل سپتامبر گفت که آندری دركا ، نماینده اوکراین ، در خط مقدم فشار دادن اطلاعات غلط در مورد بایدن و پسرش هانتر ، “بیش از یک دهه مأمور فعال روسیه بوده است.

در همین حال ، چند هفته مانده به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ، مقامات کرملین اعلام کردند که روسیه از توافق هسته ای با ایالات متحده فاصله زیادی دارد. کاخ سفید پیشنهاد پوتین برای زنده نگه داشتن آخرین توافق مهم ، “شروع جدید” را رد کرد. این توافق در فوریه سال آینده منقضی می شود. همزمان با آغاز مذاکرات تسلیحاتی ، روسیا -24 ، یک ایستگاه تلویزیونی دولتی ، دیدار پوتین با سرگئی لاوروف ، وزیر امور خارجه را پخش کرد تا همه ملت شاهد واکنش پوتین باشند: “بنابراین ما تهدید روشنی برای ترک جهان بدون این توافق داریم؟” پوتین پرسید. لاوروف تأیید کرد: “و بدون هیچ سند دیگری که رویکردهای متقابل را برای حفظ ثبات استراتژیک فراهم کند.”

نیکولای زلوبین ، کرملینولوژیست مستقر در واشنگتن پیش بینی کرد که روسیه تحت ریاست بایدن به دشمن شماره یک آمریکا تبدیل شود. زلوبین به خبرگزاری اینترفاکس گفت که پایان تحریم های اقتصادی علیه روسیه در دوره رئیس جمهور دموکرات پایان نخواهد یافت.

سرگئی مارکوف ، تحلیلگر نزدیک به کرملین ، به دیلی بیست گفت: “پوتین قبل از تبریک به بایدن ، منتظر تصمیم رسمی نتایج انتخابات ، گواهینامه های دولت ها خواهد بود.”

ماركف پیش بینی كرد: “هیچ كسی انتظار ندارد كه او یك رهبر مستقل باشد ، این سرویس ضد مخفی ضد روسی روسیه است كه به اداره آمریكا ادامه خواهد داد.” “جنگ ترکیبی که در سال 2014 آغاز شد ، زمانی که ایالات متحده به انقلاب اوکراین کمک کرد ، ادامه خواهد یافت و جنگ سرد با روسیه نیز ادامه خواهد داشت.”

بیشتر بخوانید در The Daily Beast.

اخبار مهم ما را هر روز در صندوق ورودی خود وارد کنید. ثبت نام کن!

عضویت روزانه جانور: Beast Inside عمیقاً در داستانهایی که برای شما مهم هستند ، می پردازد. بیشتر بدانید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>