پردو ، اوسوف به دور دوم مجلس سنای آمریکا در جورجیا رفت

ATLANTA (AP) – سناتور جمهوری خواه آمریکا دیوید پردو و دموکرات جان اوسوف در دور دوم ژانویه در جورجیا برای تصدی کرسی سنا در پردو ، یکی از دو مسابقه مهم در ایالت که می تواند تعیین کند کدام حزب کنترل اتاق بالایی را دارد ، به مصاف هم می روند. .

شین هازل ، نامزد آزادیخواهان توانست آرا enough کافی را بدست آورد به طوری که نه پردو و نه اوسوف آستانه 50٪ لازم برای یک پیروزی کامل را پاک نکردند.

هزاران رأی غیابی و آرا حضوری که زودتر از موعد صادر شد ، پس از سپری شدن شب انتخابات ، احصا شد و انتظار طولانی و پرتنشی را قبل از فراخوان مسابقه مجبور کرد.

رافائل وارنوک و سناتور كلی لوفلر ، حزب جمهوری خواه ، سال گذشته پس از بازنشستگی سناتور جانی ایساكسون ، جمهوری خواه نیز منصوب شدند و در همان روز در مرحله دوم رقابت خواهند كرد. رقابت های دوقلو در جورجیا احتمالاً حل خواهد شد که کدام حزب سنا را کنترل می کند.

در سطح ملی ، سنا در 48-48 تقسیم شده است. اما جمهوری خواهان در مسابقات آلاسکا و کارولینای شمالی مسابقات نامیده شده را رهبری می کنند ، بنابراین تعادل نهایی ممکن است به آنچه در دور دوم جورجیا رخ می دهد برسد.

هر دو طرف وعده داده اند كه بودجه نامحدود به مبارزات و موجها منتقل خواهد شد ، و آنها ستاد تبلیغاتی ستارگان را برای ایالتی پیش بینی كردند كه در هفته های اخیر بازدیدكنندگان نامزد انتخابات ریاست جمهوری دموکرات جو بایدن ، دونالد ترامپ رئیس جمهور ، مایک پنس معاون رئیس جمهور ، کمال هریس نامزد معاون دموکراتیک ریاست جمهوری و باراک اوباما رئیس جمهور سابق.

رقابت بین اوسوف و پردو ، متحد نزدیک ترامپ ، با تبلیغات تند حمله اما مواضع سیاسی نسبتاً معتدل مشخص شده است. هر دو کاندیدا به سمت میانه حرکت کردند و برای کشوری که ترامپ چهار سال پیش به راحتی برنده شد ، تلاش می کنند ، اما در مناطق حومه شهرها نشانه های ناامیدی از رئیس جمهور وجود دارد.

پردو معمولاً پیام خود را بر روی اقتصاد متمرکز کرده است ، و رشد شغل قبل از همه گیری و تجربه تجارت خود را قبل از تصدی مسئولیت تبلیغ کرده است. وی تلاش کرده است تا اوسوف را به عنوان پشتیبان “یک برنامه رادیکال سوسیالیستی” انتخاب کند.

در همین حال ، اوسوف پاسخ پردو به بیماری همه گیر ویروس کرونا را چکش زده و تلاش های جمهوری خواهان را برای لغو قانون مراقبت مقرون به صرفه در وسط بحران بهداشت عمومی نادیده گرفته است.

طی دو دهه دموکرات ها در مسابقه سنای آمریکا در جورجیا پیروز نشده اند ، اما سلطه جمهوری خواهان در حال سقوط است. استیسی آبرامز از حزب دموکرات در رقابت های فرمانداری در سال 2018 به سختی شکست خورد و بایدن جمعه شب در رقابت امسال برای کاخ سفید برتری بسیار کمی مقابل ترامپ داشت ، هرچند که آسوشیتدپرس هنوز مسابقه را اعلام نکرده است.

مبارزات انتخاباتی پردو در حال حاضر انتخابات دور دوم را به عنوان آخرین موضع جمهوری خواهان برای کسب اکثریت سنا نشان می دهد.

بن فرای ، مدیر ستاد انتخاباتی پردو روز جمعه در بیانیه ای گفت: “سهم در این انتخابات نمی تواند بیشتر باشد: رأی دادن به جون اوسوف رأی دادن به قدرت به چاك شومر و دموكرات های تندرو در واشنگتن است.” “گرجی ها اجازه نمی دهند این اتفاق بیفتد.”

اوسوف صبح جمعه در یک کنفرانس خبری در آتلانتا صحبت کرد ، در حالی که توسط هواداران تابلوهایی نوشته شده بود “به اوسوف خود رای دهید” محاصره شد.

“ما همه حرکت داریم. همه انرژی داریم. ما در سمت راست تاریخ هستیم ، “اوسوف گفت.

اوسوف در پاسخ به سوالی درباره عملکرد ضعیف دموکرات ها در انتخابات دور دوم گرجستان ، پاسخ داد: “این یک کشور متفاوت است. گرجستان هر روز از دهه گذشته جوانتر و متنوع تر شده است. و تلاشی که برای ثبت نام رأی دهندگان انجام شده است ، توانمند سازی رأی دهندگان بی سابقه است و در هیچ کجای کشور قابل مقایسه نیست. “

پاا کوس ، 39 ساله ای که گفت 10 سال پیش به آتلانتا نقل مکان کرده است ، با پوشیدن پیراهنی که در کلاژ عکس های بایدن پوشیده شده بود ، به حمایت از اوسوف آمد.

کاس گفت: “این بسیار هیجان انگیز است.” “من فقط می بینم که این موج آبی اتفاق می افتد – تغییرات جمعیتی در همسایگی من.”

“بسیاری از دوستانم از خارج از شهر به من پیام می دهند. اکنون همه نگاه ها به جورجیا معطوف است ، که بسیار عالی است. “

___

بیل بارو ، نویسنده آسوشیتدپرس ، در این گزارش مشارکت داشته است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>