وزارت دادگستری قصد دارد 3 اعدام دیگر در دوره اردک لنگ انجام دهد

واشنگتن (AP) – وزارت دادگستری پیش از روی کار آمدن جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ، سه اعدام فدرال دیگر را در طول دوره لنگ اردک برنامه ریزی کرده است ، از جمله دو روز قبل از تحلیف او.

این اعلامیه یک روز پس از اجرای حکم اعدام فدرال توسط فدرال در سال جاری میلادی پس از وقفه ای 17 ساله در جریان است و احتمالاً فشار بر بایدن برای موضع گیری عمومی در مورد اینکه آیا دولت وی یکبار دیگر به برنامه اعدام ادامه می دهد ، افزایش می یابد. او سوگند یاد کرده است. گروه های مدافع از دولت ترامپ خواسته اند تا زمان آغاز به کار بایدن ، همه اعدام ها را متوقف کند.

نمایندگان تیم انتقالی بایدن جمعه شب بلافاصله به درخواست اظهار نظر پاسخ ندادند.

در دادگاهی که جمعه شب تشکیل پرونده دادگستری ، وزارت دادگستری گفت که در حال تعیین زمان اعدام آلفرد بورژوا برای 11 دسامبر و کوری جانسون و داستین هیگز برای 14 و 15 ژانویه است. دو اعدام دیگر نیز برای این سال تعیین شده بود ، از جمله اولین اعدام زنی که قرار بود در حدود شش دهه توسط دولت فدرال اعدام شود – هرچند روز پنجشنبه ، یک قاضی فدرال حکم داد که اعدام نمی تواند قبل از پایان سال ادامه یابد.

دادستان ها می گویند بورژوا شکنجه ، آزار جنسی کرده و سپس دختر دو و نیم ساله خود را مورد ضرب و شتم قرار داده و کشته است. در پرونده های دادگاه آمده است که بورژوا دختر جوان را به طور مکرر مورد ضرب و شتم قرار داده و با مشت به صورت او می کوبد ، با سیم برق وی را شلاق زده و چنان کمربند می زند که شکست. وی همچنین ادعا کرد که پاهای او را با فندک سیگار می سوزاند و با چوب بیس بال به سر او ضربه می زند تا جایی که سرش متورم می شود.

جانسون یکی از سه فروشنده ترك کوكائین بود كه در یك رشته قتل محكوم شد. دادستان گفت که وی در تلاش برای گسترش قلمرو یک باند و سکوت مخبران ریچموند ، ویرجینیا ، هفت نفر را کشت. همكاران وی جیمز اچ. روانه جونیور و ریچارد تیپتون از اعضای همان باند مواد مخدر نیز در معرض اعدام هستند.

وکلای جانسون استدلال می کنند موکل آنها از نظر عقلی ناتوان است و بنابراین مجازات اعدام وی مغایر قانون اساسی است. دیوان عالی کشور معتقد است اعدام شخصی که از هوش کافی برخوردار است و نمی تواند در جامعه کار کند غیرقانونی است.

اما آنها استدلال می کنند که “هیچ هیئت منصفه یا دادگاهی هرگز به دادخواستها در جلسه دادرسی گوش نداده است تا تصمیم بگیرد که آیا او دارای ناتوانی ذهنی است.”

“ما از هیچ زندانی مجازات اعدام فدرال که هرگز حتی یک جلسه دادرسی اثبات نکند که بتواند مدارک نقص عقلی خود را ارائه دهد ، آگاهی نداریم. دولت نباید در صورت فرصت كامل و عادلانه برای ارائه این شواهد ، به اعدام آقای جانسون ادامه دهد. “وكلا ، رونالد جی تابك و دونالد پی سالزمن ، در بیانیه ای گفتند.

هیگز به دستور قتل سه زن ، تامیکا بلک ، میشان چین و تانجی جکسون ، در سال 1996 در یک مرکز حیات وحش فدرال در نزدیکی بلتسویل ، مریلند محکوم شد. دادستان ها می گویند هیگز و دو نفر دیگر پس از خشمگین شدن هیگز ، زنان را ربودند زیرا یکی از زنان پیشرفت های خود را در مهمانی پس زد.

شان نولان ، وکیل هیگز گفت که موکلش کسی را نکشته است ، وکلایی بی اثر داشته و مستحق مجازات اعدام نیست. همكار هيگز ، كه به گفته دادستان ، قتل ها را انجام داده است ، به اعدام محكوم نشد و نولان گفت: “مجازات آقاي هيگز نسبت به فردي كه قتل را انجام داده است” خودسرانه و نابرابر است. “

“آقای. هیگز به دلیل اختلاف ناعادلانه مجازات ، شایسته مهرورزی است … و به دلیل اینکه ، علی رغم فاجعه و سختی زندگی اولیه او ، او یک زندانی نمونه بوده و یک پدر و مادر فعال است که برای رفاه فرزندش ضروری است. ” گفت

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>