واکنش رهبران جهان به ضرب و شتم جو بایدن برای دونالد ترامپ برای ریاست جمهوری آمریکا – ضرب الاجل

تماس شنبه که جو بایدن به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهور ایالات متحده انتخاب شده است ، طبق معمول پس از انتخابات ، تبریک زیادی به همراه داشت. واکنشهای رهبران جهان و متحدان آمریكا از جمله آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان و جاستین ترودو نخست وزیر كانادا ، كه هر دو در گذشته با دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی شمشیر زده اند ، از جمله مواردی بودند كه اظهارات خود را ارائه دادند.

رسانه های خبری جهانی نیز اخبار را هضم می کردند و بیشتر آسیا هنوز در ساعات یک شب باقی مانده بود.

برخی از سیاستمداران روز شنبه از اظهارات رسمی معمول در بیانیه های خود منحرف شدند ، از جمله شهردار پاریس آن هیدالگو (توئیت او با “Welcome back America” ​​آغاز شد) و شهردار لندن صدیق خان (“لندن مشتاق همکاری با شما است – وقت آن است که دوباره به ساخت پل ، نه دیوار. “)

جو بایدن به عنوان رئیس جمهور انتخاب شد: هالیوود به پیروزی بر دونالد ترامپ واکنش نشان می دهد

روز انتخابات 2020: پوشش کامل آخرین مهلت

در اینجا نمونه ای از گفته ها آورده شده است. تازه کردن برای جدیدترین:

آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان ، که در بخشی از سخنان خود گفت ، “من مشتاقانه منتظر همکاری آینده با رئیس جمهور بایدن هستم … اگر بخواهیم بر چالش های بزرگ زمان خود مسلط شویم ، دوستی ما در روابط بین اقیانوس اطلس جایگزین نیست.”

جاستین ترودو نخست وزیر کانادا:

“از طرف دولت کانادا ، من به جو بایدن و کمالا هریس انتخاب به عنوان رئیس جمهور و معاون بعدی ایالات متحده آمریکا تبریک می گویم. کانادا و ایالات متحده از روابط خارق العاده ای برخوردارند – رابطه ای که در صحنه جهانی بی نظیر است. “

“من مشتاقانه منتظر همکاری با بایدن رئیس جمهور منتخب ، معاون رئیس جمهور منتخب هریس ، دولت آنها و كنگره ایالات متحده هستم ، زیرا ما بزرگترین چالش های جهان را با هم حل می كنیم.”

صدیق کان ، شهردار لندن:

آن هیدالگو ، شهردار پاریس:

وزیر امور خارجه آلمان ، هایکو مااس:

“خوب است که بالاخره ارقام روشنی وجود دارد. ما مشتاقانه منتظر همکاری با دولت بعدی ایالات متحده هستیم. ما می خواهیم برای همکاری جدید خود برای آغاز یک ماوراlantالنهرهای جدید ، یک توافق جدید سرمایه گذاری کنیم. “

صفحه اصلی اشپیگل در آلمان:

مطالب دیدنی  مقاوم سازی سازه های بتنی با الیاف FRP