واشنگتن ، هیچ اقدامی از سوی واشنگتن ، برای ارائه کمک به ویروس انجام می شود

SANTA FE، NM (AP) – به دلیل تقصیر کم کاری در واشنگتن ، فرمانداران و قانونگذاران ایالتی در حال تلاش برای تسکین بیماری همه گیر به صاحبان مشاغل کوچک ، بیکاران ، اجاره دهندگان و سایر افرادی هستند که با گسترش شیوع ویروس کرونا ، هزینه های زندگی خود را تأمین کرده اند.

در برخی موارد ، مقامات منتخب آخرین بسته امدادی فدرال را که در بهار تصویب شده بود با نزدیک شدن به مهلت پایان سال و با افزایش COVID-19 اقتصاد آنها را دوباره تهدید می کند. دموکرات ها در انتقاد از رئیس جمهور دونالد ترامپ و سنا تحت کنترل حزب دموکراتیک جمهوری اسلامی به دلیل کوتاهی در عمل ، شدیدترین صدا را دارند.

فرمانداران دموکرات کلرادو و نیومکزیکو در روزهای پایانی ماه نوامبر جلسات قانونگذاری ویژه ای را برای رسیدگی به وضعیت اضطراری مربوط به ویروس تشکیل دادند. در اوایل این هفته ، قانونگذار نیومکزیکو یک لایحه دو طرفه را تصویب کرد که یک بار چک 1200 دلار به همه کارگران بیکار تحویل می دهد و تا 50 هزار دلار به مشاغل خاص می دهد.

فرماندار میشل لوژان گریشام گفت كه ایالت برای كمك به ساكنان “افرادی كه در مورد نگه داشتن غذا روی میز خود ، سقف بالای سر خود با مشكلات واقعی روبرو هستند” اقدام كرد.

وی گفت ، “در حالی كه ایالات متحده آمریكا در حال آتش سوزی است ، دولت ترامپ ایالات را ترك كرده است كه به تنهایی با این ویروس مبارزه كنند.” “روشن است که هیچ کمکی نمی شود – نه از این رئیس جمهور ، نه از این دولت. همانطور که امسال هر روز این کار را انجام داده ایم ، نیومکزیکو قدم به قدم خواهد گذاشت. “

در کلرادو ، یک جلسه ویژه که برای روز دوشنبه برنامه ریزی شده است ، تقریباً 300 میلیون دلار کمک به مشاغل ، رستوران ها و بارها ، مراکز مراقبت از کودکان ، صاحبخانه ، مستاجر ، مدارس دولتی و دیگران در نظر گرفته خواهد شد.

جارد پولیس ، فرماندار کلرادو ، در اعلام جلسه گفت: “حتی وقتی پرونده ها در سراسر کشور منفجر شده است ، کنگره و رئیس جمهور هنوز نتوانسته اند آسایش لازم را برای مردم داشته باشند.” “در اینجا در کلرادو ، ما می خواهیم بهترین کارهایی را که باید از خود مراقبت کنیم انجام دهیم.”

در ایالت نیوجرسی و واشنگتن ، جمهوری خواهانی که در هر دو مجلس قانونگذار هستند اقلیت هایی بودند که برای جلسات ویژه فشار می آوردند. آنها می خواهند پول بیشتری به صاحبان مشاغل کوچک درگیر کنند.

قانون گذاران جمهوری خواه در ویسکانسین ، که کنترل هر دو مجلس قانونگذار را در دست دارند ، در حال بررسی این مسئله هستند که آیا در ماه دسامبر به آنجا برمی گردند تا اثرات آخرین موج ویروس کرونا را بعد از فرماندار دموکرات ، تونی اورس ، طرح پیشنهادی 500 میلیون دلاری COVID-19 را در اوایل هفته جاری مطرح کنند. تیم والز ، فرماندار مینه سوتا ، یک دموکرات ، قصد دارد در ماه دسامبر نمایندگان مجلس را برای مقابله با این ویروس تشکیل دهد ، بخشی از آن با اصرار جمهوری خواهان است.

پاول گازلکا ، رهبر اکثریت سنای مینه سوتا در بیانیه ای گفت: “جمهوری خواهان سنا متعهد به بازیابی اقتصاد ما هستند که به دلیل خاموش شدن گسترده و طولانی مدت آسیب دیده است.” “ما برای یافتن راه حل با هر کسی همکاری خواهیم کرد.”

رهبران دولت ایالتی از ترامپ و کنگره می خواهند مهلت 30 دسامبر برای صرف پول تسکین دهنده ویروس که قبلاً تحت قانون CARES تخصیص داده شده است و در ماه مارس تصویب شده بود تمدید کنند و بودجه بیشتری را برای پرداختن به عواقب آخرین موج فدرال فراهم کنند.

لوری جینکینس ، رئیس مجلس نمایندگان ایالت واشنگتن ، دموکرات ، گفت: “این فقط دلخراش آن چیزی است که آنها اجازه می دهند بدون مداخله دولت فدرال اتفاق بیفتد.”

والز در تصمیم خود برای فراخوانی جلسه قانونگذاری مجلس مینه سوتا به جلسه ویژه ، “احساس فوریت” را در مورد انجام کاری در سطح ایالت به دلیل عدم پاسخ فدرال ذکر کرد.

شورای غیرانتفاعی مینه سوتا گزارش داد که بیش از نیمی از موسسات خیریه ایالتی در سال جاری از طریق برنامه حمایت از حقوق و دستمزد CARES وام قابل بخشش دریافت کرده اند ، در حالی که 12 میلیون دلار دیگر از قانون CARES به سازمانهایی می رسد که غذای نیازمندان را تأمین می کنند. اما همه آنچه تا پایان ماه دسامبر بدون اقدام کنگره خرج می شود – یا از بین می رود.

“من بار دیگر به شرکای فدرال خود – به دولت خارج شده و دولت بایدن – تأکید می کنم – لطفا با هم کار کنید ، لطفا یک مصالحه را در آنجا پیدا کنید ، لطفا. اگر مجبور هستید ، اکنون یک بسته را با این ایده منتقل کنید که بعداً باز خواهید گشت و یکی دیگر را جابجا خواهید کرد. “والز گفت. “COVID در پایان ماه پایان نمی یابد. ما در یک جهش بی وقفه هستیم. “

در اوهایو ، جایی که جمهوریخواهان هر شاخه ای از دولت را کنترل می کنند ، فرماندار مایک دی واین و رهبران قانونگذاری اواخر ماه گذشته بسته هزینه های همه گیری همه گیر 420 میلیون دلاری را از طریق یک هیئت ویژه دو حزب ارائه دادند. این بودجه از طریق قانون CARES تأمین شد و به مشاغل کوچک ، بارها و رستوران ها ، اجاره داران کم درآمد ، گروه های هنری و کالج ها و دانشگاه ها کمک هزینه می کرد.

رهبر اکثریت مجلس پنسیلوانیا ، کری بنینگف ، یک جمهوری خواه ، اعتبار دولت فدرال را برای کمک های میلیاردی که قبلاً ارسال شده بود ، اعطا می کند ، اما او گفت که مشاغل کوچک و افرادی که کار خود را از دست داده اند به کمک فدرال بیشتری نیاز دارند.

بنینگف گفت: “انتخابات تمام شد.” “این زمان برای اشاره انگشت نیست.”

در همسایگی نیوجرسی ، تقسیم حزبی بیش از 4 میلیارد دلار وام COVID-19 با حمایت فرماندار دموکرات و قانونگذار ، موجب اعتراض دادگاه جمهوری خواهان اقلیت شد. دادگاه عالی ایالت با اشاره به بی سابقه بودن شیوع ، طرف دولت فرماندار فیل مورفی قرار گرفت.

حتی در این صورت ، مورفی مرتباً از کنگره درخواست کمک بیشتر کرده است.

وی گفت: “شرم آور است كه آنها در كنگره ، به ویژه (رهبر اکثریت سنا ، میك كونل) و مجلس سنا ، برای پرتاب مأمور نجات به مشاغل كوچك ، اقدامی انجام نداده اند.”

جمهوری خواهان بسته کمک 300 میلیون دلاری را به مشاغل کوچک و غیرانتفاعی پیشنهاد کرده اند ، اما این قانون متوقف شده است. نمایندگان GOP به فرماندار گفتند اگر وی جلسه ویژه ای را برای رفع نیاز فراخواند ، بسیاری از مشاغل و موسسات خیریه “ممکن است در زمستان زنده نمانند.”

قانون گذاران در یک ایالت ، ایلینوی ، با وجود کسری بودجه 3.9 میلیارد دلاری بدون رسیدگی ، دست خود را بالا کشیدند و به خانه خود رفتند. آنها به تهدید سلامتی ناشی از ویروس اشاره کردند و امیدوارند که از پایتخت کشور کمک بگیرند.

“گرگ هریس ، رهبر اکثریت مجلس ، دموکرات ، گفت وی افزود: “اینطور نیست كه تمام ایالت های آبی آسیب ببینند و تمام ایالت های قرمز همهمه باشند. همه در وضعیت بدی هستند. “

___

کار اسمیت از کلمبوس ، اوهایو گزارش داد. جیم اندرسون و پاتریشیا نیبرگ نویسندگان آسوشیتدپرس در دنور ؛ مایکل کاتالینی در نیوآرک ، NJ استیو کارنوفسکی در مینیاپولیس ؛ راشل لا کورت در المپیا ، واشنگتن. جف مولوییل در داونپورت ، آیووا ؛ جان اوکانر در اسپرینگفیلد ، ایالت. و مارک اسکولفرو در هریسبورگ ، پنسیلوانیا ، در تهیه این گزارش مشارکت داشتند.

___

نیبرگ و آتاناسیو اعضای سپاه آسوشیتدپرس / گزارش برای ابتکار عمل آمریکا استیت هاوس هستند. گزارش برای آمریکا یک برنامه خدمات غیر انتفاعی ملی است که روزنامه نگاران را در اتاق خبرهای محلی قرار می دهد تا در مورد مسائل پنهان گزارش دهند.