نکاتی که قبل از خرید هارد سرور حتما باید بدانید – ایسنا

SSD های مبتنی بر حافظه فلش عملکرد بالاتری نسبت به HDD دارند و بازسازی سریعتری را در RAID(به معنای آرایه پشتیبان دیسک های مستقل) فراهم می سازند. با این حال، سرورهای کوچک اغلب به حافظه خارجی متصل میشوند. محصولات و سختافزارهای HPE با کیفیت و اعتبار بالای خود، طیف گستردهای از کسبوکارهای کوچک و شرکتهای بزرگ را حمایت می­کنند. درایوهای HPE برای ارائه حداکثر عملکرد در سرور های HPE بهینه شده اند و برای شرکت هایی که کاربری حداکثری را دارند ( 24/7 ) عملکرد قابل اطمینان، امن و ثابت شده ای را به ارمغان میآورد. مصونیت از تأثیرات چرخشی محیطی ، به ویژه در محیط های چند درایوی را فراهم می کند.

برند های مختلفی که شاید بررسی تک تک آنها شما را گیج کرده و دایره انتخاب شما را بسیار گسترده کند. اما یکی از مزایایی که هارد درایو های SATA در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهند، حجم بالایی است که در این نوع هارد درایو ها تعبیه گردیده است.

یکی دیگر از تفاوت های میان این دو تکنولوژی زمان اولین خطای در نظر گرفته شده است که برای درایوهای SAS حدود ۱٫۲ میلیون ساعت در نظر گرفته شده که این میزان برای درایوهای SATA تنها ۷۰۰ هزار ساعت است. از طرفی این دادهها باید در کمترین زمان در اختیار پردازنده قرار بگیرند، بنابراین سرعت مناسب یکی دیگر از ویژگیهای مهم برای دیسکهای سرور خواهد بود. بنابراین سرعت کلی هارد دیسک سرور بسیار بیشتر از هارد دیسکهای معمولی است و توان انتقال داده در ثانیه نیز از هارد دیسکهای معمولی بیشتر است. استاندارد SATA مخفف Serial Advanced Technology Attachment می باشد و SAS نیز مخفف Serial Attached SCSI است.

این در حالی است که این میزان برای هارد دیسک های SAS با سرعت ۱۰K نزدیک به ۱۲۰K در نظر گرفته شده. این هارد دیسک ها با در نظر گرفتن آستانه دمایی،عملکرد انتقال اطلاعات را برای افزایش قابلیت اطمینان کنترل می نمایند. زمانیکه پلاتر در حال چرخیدن است، هد خواندن و نوشتن در هارد دیسک توسط یک بازو به دادهی مورد نظر شما دسترسی پیدا میکند. برای محافظت از داده ها در درایوهای بافر از طریق ECC استفاده می شود.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت هارد سرور 1.2 ترابایت.