نمایندگان غم انگیز هستند در حالی که آخرین گفتگوهای ماهی در WTO آغاز می شود

توسط اما فارگ

ژنو ، 1 دسامبر (رویترز) – دور نهایی مذاکرات در سازمان تجارت جهانی در مورد قطع یارانه های شیلات در روز سه شنبه آغاز شد که برخی از نمایندگان با وجود تشدید مذاکرات ، امید زیادی به توافق در مهلت سال 2020 ندارند.

رهبران جهان در سال 2015 به یک سری از اهداف سازمان ملل متعهد شدند و یکی از آنها ناظر تجارت مستقر در ژنو را موظف می کند تا معامله ای را برای پایان دادن به یارانه های دولت به ارزش میلیاردها دلار که به ماهیگیری بیش از حد کمک می کند ، منعقد کند.

با این حال ، سه نماینده شرکت کننده در مذاکرات درهای بسته گفتند که انتظار معامله تا پایان سال را ندارند و یک منبع تجاری گفت که بحث در مورد یک موضوع کلیدی در واقع به بن بست رسیده است.

یک نماینده گفت: “اگر معامله ای انجام شود تعجب می کنم.”

سفیر سوئیس ، دیدیه چمبوی ، که گفتگوها را تسهیل می کند ، هفته گذشته به اعضا گفت که مواضع معافیت های بالقوه کشورهای در حال توسعه “ریشه دار” است.

منابع می گویند هند یکی از چندین کشوری است که به دنبال کنده کاری های چشمگیر است.

یک معامله به مدت 20 سال از مذاکره کنندگان دور مانده است ، اگرچه سانتیاگو ویلس ، رئیس فعلی ، در مورد پیشرفت در ماه های اخیر همچنان ابراز امیدواری کرده و دو پیش نویس توافق نامه ایجاد کرده است ، و باعث تحسین طرفداران حفاظت از محیط زیست و شاهزاده چارلز انگلیس شده است.

با این حال ، پیش نویس متن صادر شده در ماه نوامبر توسط رویترز هنوز 51 جفت براکت مربع را نشان می دهد – مناطق عدم توافق را نشان می دهد.

چین ، اتحادیه اروپا ، ایالات متحده ، کره جنوبی و ژاپن یارانه دهنده اصلی هستند و پولی که آنها به صنعت پمپ می کنند کمک می کند کشتی ها به دریاهای دوردست سفر کنند و به ماهیگیری بیش از حد موجود در ذخایر جهانی ماهی کمک می کنند.

اعتماد خیرخواهانه پیو گفت ، یک توافق بلند پروازانه می تواند منجر به افزایش 12.5 درصدی زیست توده ماهی جهانی تا سال 2050 شود ، بر اساس مدلی که با مذاکره کنندگان سازمان تجارت جهانی به اشتراک گذاشته است.

اکنون که عملکرد حل اختلاف آن به دلیل نزاع بر سر اصلاحات فلج شده است ، یک معامله همچنین به عنوان اصلی برای اثبات ارتباط WTO به عنوان یک میز مذاکره تلقی می شود.

در این مرحله از مذاکرات ، مدیر کل WTO می تواند تلاش کند تا مذاکرات را ادامه دهد اما پس از اینکه واشنگتن مانع انتخاب هیئت WTO برای جایگزینی روبرتو آزوددو برزیل شد ، رئیس فعلی وجود ندارد.

مذاکرات این هفته آخرین تقویم است ، اگرچه ممکن است جلسات بعدی قبل از جلسه شورای عمومی در 16 دسامبر فراخوانده شود ، در حالی که از نظر تئوری ، هنوز یک توافق وجود دارد. (گزارش توسط اما فارگ ، ویرایش ویلیام مکلین)