نماینده مجلس در جلسه ترامپ آزمایش مثبتی می گیرد

هریسبورگ ، پنسیلوانیا (AP) – یک نفر با اطلاع مستقیم از این جلسه روز یکشنبه به آسوشیتدپرس گفت: یک سناتور ایالت پنسیلوانیا به طور ناگهانی جلسه بال غرب با رئیس جمهور دونالد ترامپ را ترک کرد ، زیرا از مثبت بودن وی برای ویروس کرونا مطلع شد.

دونگ ماستریانو ، سناتور ایالت جمهوری خواه ، چهارشنبه گذشته با هم اندیشی قانونگذاران ایالت جمهوری خواه در ایالت کاخ سفید به فاصله کوتاهی پس از یک جلسه علنی چهار ساعته به علاوه که مستریانو به میزبانی آن در گتیسبورگ کمک کرد – بدون نقاب – برای بحث در مورد تلاش برای برکناری رئیس جمهور منتخب جو بایدن پیروزی در ایالت.

ترامپ به مستریانو گفت که پرسنل پزشکی کاخ سفید از او ، پسرش و دوست پسرش که آنها نیز برای جلسه دفتر بیضی در آنجا بودند مراقبت می کنند و آزمایش آنها مثبت است. فرد گفت: جلسه بعد از رفتن ماستریانو و بقیه ادامه یافت.

فرد به شرط ناشناس ماندن در مورد جلسه خصوصی صحبت کرد زیرا موضوع از نظر سیاسی حساس است.

موارد مثبت ویروس کرونا در سراسر ایالات متحده در حال افزایش است و بزرگترین متخصص بیماری های عفونی کشور روز یکشنبه گفت که ایالات متحده ممکن است در هفته های آینده “افزایش موج” را ببیند. تعداد موارد جدید COVID-19 گزارش شده در ایالات متحده برای اولین بار جمعه بیش از 200000 مورد بود.

هرکسی که در نزدیکی رئیس جمهور قرار داشته باشد باید یک آزمایش سریع انجام دهد. ترامپ پس از ابتلا به ویروس خود در ماه اکتبر در بیمارستان بستری شد. ده ها تن از کارمندان کاخ سفید و سایر افراد نزدیک به رئیس جمهور نیز از جمله بانوی اول و دو پسر رئیس جمهور مثبت آزمایش شده اند.

این فرد گفت ، همه شرکت کنندگان در جلسه چهارشنبه آزمونهای COVID-19 را انجام دادند ، اما نتایج مثبت تا زمانی که در بال غربی کاخ سفید قرار نگرفتند اعلام نشد.

این شخص گفت: “رئیس جمهور فوراً دکتر کاخ سفید را فراخواند و آنها را به حدس نزد ، به مکان پزشکی برد.” این شخص گفت که دیدار با ترامپ برای استراتژی تلاش های مربوط به انتخابات بود.

پس از رفتن ماستریانو و دیگران ، بحث و گفتگو با ترامپ حدود نیم ساعت ادامه یافت. ماستریانو به جلسه برنگشت.

ماستریانو در اوایل روز چهارشنبه به دنبال جلسه کمیته سیاست جمهوری خواه سنا در پنسیلوانیا رفت که وودی شخصی ترامپ ، رودی جولیانی ، وکیل دوم ترامپ ، چندین شاهد و جمعیت تماشاگران را جلب کرد. فقط تعداد کمی از آنها نقاب داشتند.

کمیته به جولیانی و دیگران اجازه داد برای چند ساعت اعتقادات خود را مبنی بر اینکه در نحوه انجام و شمارش آرا vote پنسیلوانیا مشکلی وجود داشته است ، منتقل کنند. همه ادعاها بی اساس بود. هیچ مدرکی برای اثبات هیچ یک از ادعاهای آنها ارائه نشده است.

ترامپ حتی در حالی شرکت کرد که از کاخ سفید تماس گرفت در حالی که یکی از وکلای او تلفن را تا میکروفون نگه داشت. وی همان ادعاهای بی اساس کلاهبرداری را که هفته ها درباره آن توئیت کرده بود ، تکرار کرد.

این باورها علی رغم از دست دادن مکرر ترامپ در دادگاه های ایالتی و فدرال ، از جمله تصمیم روز جمعه دادگاه تجدیدنظر فدرال مستقر در فیلادلفیا که گفته بود “ادعاها هیچ گونه شایستگی” ندارند ، و یک دادگاه عالی ایالتی روز شنبه که یک چالش قانونی انتخابات و تلاش برای جلوگیری از تأیید نتایج آن.

مستریانو ، محافظه کار از یک منطقه روستایی در مرکز پنسیلوانیا و از حامیان آشکار ترامپ ، چندین پیام را که روز یکشنبه باقی مانده بود به دنبال اظهار نظر بر نمی گرداند.

سناتور ایالت جمهوری خواه دیو آرگال ، رئیس کمیته سیاست گذاری ، روز یکشنبه در یک پیام کوتاه از بحث در مورد وضعیت پزشکی ماستریانو و بازدید از کاخ سفید خودداری کرد.

آرگال در متن گفت: “من اطلاعات متناقضی دریافت کرده ام که می خواهم آنها را برطرف کنم.” “این درک من است که بیانیه امروز سنا به همه ما کمک خواهد کرد تا این را بهتر درک کنیم.”

آرگال گفت: “تا زمانی که من اطلاعات بیشتری کسب نکنم” در مورد موضوع صحبت نمی کند.

سخنگوی جمهوری خواه سنا ، کیت فلسنر ، اظهار نظر را به عنوان یک موضوع پرسنلی رد کرد.

فردی که از بازدید کاخ سفید آگاهی داشت گفت که چند نفر با یک ون بزرگ از گتیسبورگ ، جایی که کمیته سیاستگذاری در یک هتل جلسه داشت ، به کاخ سفید رفتند. ماستریانو ، پسرش و دوست پسرش با وسیله نقلیه دیگری رانندگی کردند.

مشخص نیست که چرا پسر ماستریانو و دوستش سناتور ایالتی را در این جلسه همراهی کردند ، شخصی که گفت ترامپ و رئیس دفتر رئیس جمهور ، مارک میدوز نیز حضور داشتند که در اوایل ماه نوامبر مثبت بودند.

ماستریانو با تهاجم مخالفت با سیاست های دولت تام ولف ، فرماندار دموکرات ، برای کاهش ویروس کرونا و ایمن نگه داشتن مردم است.

او راهپیمایی هایی را برپا کرده است که به رغم خطر آلودگی به بازگشایی مشاغل دفاع می کند و دستورات ولف را به طور مکرر و تند تقبیح کرده است. ماستریانو همچنین با چند هزار طرفدار ترامپ که در 7 نوامبر در خارج از کاپیتول جمع شده بودند ، ساعاتی پس از مشخص شدن پیروزی ملی دموکرات جو بایدن ، صحبت کرد.

___

جیل کولوین ، نویسنده آسوشیتدپرس ، در واشنگتن به این گزارش کمک کرده است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>