معرفی مختصری از گواهینامه های EV و مزایای آنها!

این روزها، بخش اعظمی از سایت ها اهمیت گواهینامه SSL هستند و عمده آنها نشان می دهند که در نوار آدرس به عنوان یک لوگوی امن سبز رنگ است. این بدان معناست که وب تارنما اهمیت رمزگذاری SSL است. در غیر این صورت، وب‌سایت‌هایی که می‌خواهند صورت قوی‌تری از امنیت ارائه دهند، گواهی‌های EV را اخذ می‌کنند. به تلاوت همین مقاله ادامه دهید تا بدانید گواهینامه EV چیست و مزایای آن چیست.

گواهینامه EV-SSL چیست؟

Extended Validation SSL حداکثر سطح سند SSL است. این بدان معناست که اساسی به کارگیری از بالاترین بها ها و استانداردهای فی مابین المللی و فرآیندی فراگیر، مطمئن ترین لایه امنیتی را فراهم می کند. این گواهی به شما کمک می کند تا از دیتا های اهمیت اعضا در وب وب سایت خویش محافظت کنید و از حملات براندازی یا براندازی سایبری جلوگیری کنید.

 

تفاوت میان گواهینامه های EV و OV/DV چیست؟

کدهای رمزگذاری شده گواهی های اعتبار سنجی گسترش یافته مشابه مدرک های OV/DV میباشند در حالی که فرآیند معتبر سنجی هویت متفاوت است. در واقع یک شناسه خط مشی فرآیند ذکر شده را معلوم می کند.

این سند ها یکسان هستند، البته در طول درخواست، منشا سند بررسی های تکمیلی انجام می دهد و در شکل وجود گواهی EV، شناسه های اضافی را در مدرک شما قرار می دهد. به عبارت دیگر، بایستی مطمئن شود که التماس کننده واقعاً متعلق به سازمان میباشد و فقط به اسم دامنه وب تارنما دسترسی ندارد.

 

مرورگر شما به چه صورت مدرک EV را تشخیص می دهد؟

برای تشخیص گواهی‌های EV، می بایست به جزئیات گواهی دسترسی داشته باشید. به لطف گوگل، داده های ذکر شده را در نسخه های آخر کروم پنهان کرده است. برای به دست آوردن این اطلاعات، بایستی پروسه پایین را طی کنید:

مطالب دیدنی  دبیرکل سازمان ملل امیدوار است که بازگشت سوریه به اتحادیه عرب به پایان جنگ کمک کند

 

1. در آغاز باید روی علامت “سه نقطه” صحیح بالای کاغذ کروم کلیک کنید

2. آیتم “ابزار بیشتر” را انتخاب کنید

3. «ابزار گسترش دهنده» را انتخاب نمایید یا مستقیماً ctrl+shift+I را فشار دهید

4. در پنجره اخیر به تب امنیتی بروید

5. حال می توانید روی دکمه تماشا مدرک در وسط برگه کلیک کنید

6. پنجره دیگری باز می شود که گواهینامه EV-SSL صادر شده را به شما نشان می دهد

7. اگر گواهی های HPE را تحلیل کنید، می توانید شناسه های اضافی را ببینید

 

اگر شناسه‌ها را بگیرید و آن‌ها را اصلی موارد موجود در لیست مطابقت دهید، می‌توانید اسم صادرکننده مدرک را ببینید. همین شناسه ها کدهای طاقت فرسا در مرورگر وب شما هستند. بنابراین، اینطور نمیباشد که بتوانید آن‌ها را اضافه یا این که حذف کنید.

 

مقایسه دربین گواهینامه EV و SSL

Secure Sockets Layer یا این که مدرک SSL اطلاعات را رمزگذاری می نماید که به صورت آنلاین تحویل داده می شود. از دیتا ها در برابر هکرها یا این که فیشرهایی که در همت به جهت دستیابی به آن‌ها میباشند نگهداری می کند. EV-SSL تراز فرآیندهای اعتبار سنجی استاندارد SSL را بالا می پیروزی و بعضا از بالاترین استانداردها را در تضمین هویت به جهت ساخت مشروعیت موجودیت های آنلاین مخلوط می کند. تفاوت با این گواهینامه ها به توضیح زیر است:

PDF-unlocker.com یک وب وبسایت اهمیت مدرک SSL است، در حالی که وب سایت تأیید شده EV stystoolsgroup.com است.

نماد قفل پیش‌نمایش SSL حساس URL وب‌سایت، در حالی که نماد قفل پیش‌نمایش EV-SSL و نام سازمان اهمیت URL وب‌سایت.

مطالب دیدنی  دیوان عالی مقررات برخی از تالاب های ایالات متحده را محدود می کند و توسعه و تخریب آنها را آسان تر می کند

SSL بی آلایش به اعضا امداد نمی کند هویت وب تارنما را تأیید کنند. از سوی دیگر، EV-SSL هویت قانونی را تأیید می نماید و آن را به عضو نشان می دهد.

دریافت SSL اعتبار دامنه آسان می باشد و تمامی می توانند آن را به رخ آنلاین کسب کنند. اساسی همین حال، به ادله اینکه مقامات وب‌سایت‌های متقاضی را در پروسه نظارت شدید قرار می‌دهند، دریافت سند EV پروسه پیچیده‌تری است.

در آیتم گواهینامه SSL ساده، هیچ باز‌نگری هویتی توسط یک شخص وجود ندارد. اصلی همین حال، EV-SSL توسط Meticulous Documentation باز‌نگری شد. همین یک عدد از بهترین روش ها برای تایید اصالت و مالکیت وب سایت ها است. فرآیندی که به عنوان استاندارد معتبر سنجی بسط یافته شناخته می شود مجموعه ای از دستورالعمل های تجویز شده برای CA است.

 

هدف از صادر شدن EV چیست؟

سهولت و راحتی در دستیابی به SSL برهان مهم استعمال فیشرها و هکرها از همین گواهینامه ها برای قابلیت و امکان اطمینان آنلاین خود است. هدف از فرآیند صادر شدن EV این هست که اعضا را کار کشته سازد تا وب تارنما های رسمی را از سایت های نامعتبر تشخیص دهند و یک رابطه قابل اعتماد و اعتماد مستمر ساخت کنند.

 

مزایای گواهینامه EV-SSL

· سند طومار EV مشتریان یا کاربران را در مورد انجام معاملات در یک گوشه و کنار امنیتی نهفته می کند.

· ورژن های اخیر مرورگرها به اعضا قابلیت و امکان شناسایی یک وب وب سایت واقعی را می دهد.

· چرخاندن ماوس بر روی نوار وضعیت امنیتی همینطور اطلاعات دقیقی را در گزینه شرکتی که وب وبسایت را اداره می نماید نشان می دهد.

مطالب دیدنی  نحوه ذخیره کردن عکس ها و کلیپ های اینستاگرام

· اصلی یک مدرک EV-SSL مشتریان شما می توانند هویت شما را چه آنلاین و چه آفلاین پیدا کنند.

 

سخن آخر

انواع گواهینامه امنیتی SSL وجو دارد که یک عدد از آن ها EV SSL می باشد که بیشتر لایه امنیتی را در خود جا دیتا است. حال ایده مختصری در مورد گواهینامه EV-SSL و SSL و مزایای EV دارید. ارتقا امنیت و حفاظت از اطلاعات در بالاترین سطح ها مهمترین هدف اخذ همین گواهینامه ها می باشد.