مظنون در حمله با چاقو سوئیسی سعی داشت به سوریه سفر کند

ژنو (AP) – پلیس فدرال سوئیس روز چهارشنبه اعلام کرد زنی مظنون به حمله چاقو که منجر به زخمی شدن دو زن دیگر شده و در حال تحقیق است زیرا تروریسم احتمالی با یک جهادی در سوریه ارتباط آنلاین برقرار کرده است و قصد سفر به آنجا را داشته است.

این زن 28 ساله ، شهروند سوئیس ، پس از حمله روز سه شنبه در یک فروشگاه بزرگ در جنوب شهر لوگانو دستگیر شد. پلیس گفت این جراحات تهدید کننده زندگی نیستند.

فدپول ، همانطور که آژانس پلیس شناخته شده است ، گفت که تحقیقات در سال 2017 نشان داد که این زن در آن سال توسط مقامات ترکیه مسدود شده بود در حالی که قصد داشت از مرزهای ترکیه برای ورود به سوریه عبور کند. وی سپس به سوئیس ، یك كشور ثروتمند آلپ كه در سالهای اخیر حملات افراط گرایان در اروپا و فراتر از آن دست نخورده بود ، بازگردانده شد.

فدپول در توئیتر خود نوشت: “این زن در این زمان از مشکلات روحی رنج می برد.” پس از بازگشت به سوئیس ، وی در یک کلینیک روانپزشکی بستری شد. “

وی افزود: “از سال 2017 ، این زن در تحقیقات مربوط به فعالیت های تروریستی مورد توجه فدرال قرار نگرفته است.”

روز چهارشنبه به طور جداگانه ، دادستانی فدرال سوئیس اعلام کرد که پرونده جنایی علیه این زن را آغاز کرده است ، از جمله به اتهام اقدام به قتل عمد ، آسیب جدی جسمی و نقض ممنوعیت گروه های افراطی مانند القاعده و گروه دولت اسلامی. . وی برای اولین بار پس از حمله مورد بازجویی قرار گرفت.

گزارش های رسانه های سوئیس گفت: مهاجم قبل از مداخله پلیس توسط دو خریدار بازداشت شد.

صدراعظم اتریش سباستین کورز “حمله تروریستی اسلام گرایان” را محکوم کرد و در توئیتی نوشت: “ما در این ساعات دشوار کنار # سوئیس هستیم”.

Kurz با استناد به رئیس جمهور سوئیس ، سیمونتا ساماراگا ، افزود: “ما پاسخ مشترکی به تروریسم اسلامگرا در # اروپا خواهیم داد و از ارزشهای خود دفاع خواهیم کرد.”